مشخصات فنی بایگانی ریلی

 • تولید چرخ های چدنی داکتیل
 • انتقال نیرو به روش چرخ دنده و زنجیر
 • قرارگرفتن قفل مرکزی بر روی قاب زنجیر
 • تولید با کیفیت ترین سیستم بایگانی ریلی
 • مطابقت کامل محصول با مشخصات فنی ارائه شده
 • رنگ آمیزی تمام قطعات به روش رنگ پودری الکترو استاتیک

 

 

 

 

 

 

 

مقایسه مشخصات فنی بایگانی ریلی شرکت جهان بایگان با برند های نامعتبر

خرید محصول از تولید کننده ای که محصولی با کیفیت، مطابق با استاندارد های روز دنیا ارائه کند، ضامن سلامت و طول عمر سیستم خریداری شده می باشد. با یک مقایسه کلی و اجمالی از روی ظاهر سیستم قطعا متوجه تفاوت های موجود بین برند های معتبر با برند های نامعتبر خواهیم شد.

در این مقاله با نگاهی ریز تر تصاویری از مشخصات فنی برندهای نامعتبر اجرا شده در مقایسه با مشخصات فنی شرکت تولیدی جهان بایگان را به طور عملی و تصویری گردآوری کرده ایم تا براحتی بتوانید مقایسه نمائید.

جهت مشاهده مقاله مقایسه مشخصات فنی شرکت تولیدی جهان بایگان با سایر برندهای نامعتبر و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

جهان بایگان بزرگ ترین تولید کننده ی انواع بایگانی ریلی در ایران با سابقه ای بیش از ۲۵ سال

کاتالوگ
کاتالوگ

کاتالوگ تصویری مشخصات فنی بایگانی ریلی

شرکت جهان بایگان به عنوان بزرگ ترین شرکت تجهیزات اداری همواره مورد توجه ادارت دولتی و شرکت های بزرگ خصوصی بوده و با توجه به ارائه خدماتی با کیفیت و استاندارد جهانی توانسته است رضایت و توجه کشور های های منطقه را نیز جلب نموده و پروژه هایی بزرگ در کشور های منطقه به اجرا در بیاورد.

 • قیمـت مقرون به صرفه جهت رضایت مشتری
 • تضمین کیفیت در خـــــدمات ارائــــه شده
 • اجــرای به موقـع و بدون دیرکـرد پــروژه ها
 • جلب رضــایت مشتری در تمامی مراحل اجرا

– مقاله فرمان آلومینیومی شرکت جهان بایگان

در این مقاله به متریال مورد استفاده در تولید فرمان های بایگانی ریلی شرکت جهان بایگان پرداخته شده است. علت استفاده از این عنصر، مقایسه آن با متریال های مشابه، خواص آلومینیوم و شرح پروسه تولید از جمله مواردی است که در این مقاله ارائه شده است.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله ورق های روغنی (سرد) بایگانی ریلی

همانطور که می دانید متریال اصلی سیستم بایگانی ریلی فلز می باشد. انواع ورق های فلزی در بازار وجود دارد که هرکدام متناسب با نیاز تولید کننده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ورق های روغنی یا همان ورق های سرد یکی از ورق هایی است که در تولید این سیستم مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به بررسی این ورق و نحوه استفاده از آن در تولید بایگانی ریلی پرداخته شده است.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله ورق های گرم (سیاه) بایگانی ریلی

نوع دوم ورقی که در تولید سیستم بایگانی ریلی مورد استفاده قرار می گیرد ورق های گرم یا ورق سیاه می باشد. این ورق نیز انواع مختلفی دارد و با توجه به نیاز پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. موارد استفاده از این ورق در تولید بایگانی ریلی در این مقاله ارائه شده است.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله رنگ کوره ای پودری قفسه بایگانی ریلی چیست؟

در این مطلب به بررسی رنگ کوره ای پودری قفسه بایگانی ریلی می پردازیم.
آیا میدانید قطعات تولیدی شرکت جهان بایگان، جملگی در طول  خط رنگ، پس از گذراندن مراحل چربی گیری و فسفاتیسیون به روش پودری الکترواستاتیک رنگ آمیزی می‌شود ؟ پس همراه ما باشید تا شما را با این روش از رنگ آمیزی و مزایای آن آشنا کنیم.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله مراحل رنگ آمیزی بایگانی ریلی به روش رنگ پودری الکترواستاتیک

همانطور که می دانید بخش اعظم و اصلی سیستم بایگانی ریلی از فلز تشکیل شده است. جهت رنگ آمیزی این عنصر روش های مختلفی  وجود دارد اما رنگ آمیزی به روش رنگ پودری الکترواستاتیک بهترین روش رنگ آمیزی فلزات می باشد. شرکت جهان بایگان از این روش برای رنگ آمیزی سیستم های خود استفاده می کند. مراحل انجام این نوع رنگ آمیزی به صورت کامل برای شما عزیزان، جهت کسب اطلاعات دقیق از مشخصات فنی نحوه رنگ آمیزی سیستم بایگانی ریلی ارائه شده است.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک جهان بایگان _ بخش دوم

در بخش دوم سلسله مقالات مربوط به مشخصات فنی رنگ پودری الکترو استاتیک شرکت جهان بایگان، به مراحل شست و شوی قبل از رنگ و نکات مهم در رنگ آمیزی می پردازیم. مواردی همچون :

 • دمای آب
 • اسیدی یا بازی بودن مخازن
 • جزیره ای نشدن
 •  رنگ بنفش قطعه
 • و …

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک جهان بایگان – بخش سوم

در بخش سوم سلسله مقالات مربوط به مشخصات فنی رنگ پودری الکترو استاتیک شرکت جهان بایگان، به مراحل رنگ آمیزی و کوره پخت می پردازیم. این مراحل عبارتند از :

 • اتاقک پاشش هوا
 • تونل خشک کن
 • اتاقک پاشش رنگ
 • کوره پخت

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله قفل مرکزی سیستم بایگانی ریلی چگونه عمل میکند و چه کاربردی دارد ؟

همانطور که میدانید قفل مرکزی یکی از اعضای سیستم بایگانی ریلی می باشد که جهت لاک نمودن کامل سیستم از این قطعه استفاده میشود و این قطعه طراحی و تولید انحصاری شرکت جهان بایگان می باشد. در این مقاله به بررسی نحوه کار این قطعه و متریال مورد استفاده در تولید این قطعه پرداخته می شود. مشخصات فنی این قطعه بصورت کامل در مقاله مربوطه برای شما مشتریان عزیز ارائه شده است. با مراجعه به این مقاله با این قطعه مهم آشنا شوید.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله مشخصات و تفاوت های قفسه بایگانی ریلی MDF نسبت به فلزی

این مقاله به بررسی تفاوت های موجود بین سیستم بایگانی ریلی MDF با سیستم فلزی می پردازد. مواردی از قبیل:

 • ساختار سیستم چوبی
 • مزیت های آن نسبت به سیستم فلزی
 • متریال نما
 • شکل ظاهری سیستم
 • درب و قفل سیستم
 • مکان های مورد استفاده
 • و … 

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله چرخ های چدنی بایگانی ریلی

سیستم های بایگانی ریلی همانطور که از نامش پیداست، تعدادی قفسه بایگانی متحرک هستند که بر روی ریل با استفاده از چرخ های تعبیه شده حرکت می کنند.این چرخ ها وظیفه انتقال قفسه ها و حرکت آن ها روی ریل را بر عهده دارند.انواع چرخ هایی که در این سیستم به کار گرفته میشوند جنس های مختلفی دارند. اما بهترین نوع آن از جنس چدن نشکن می باشد که در این مقاله به صورت کامل به معرفی آن و علت استفاده از آن پرداخته شده است.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله انتقال نیرو در بایگانی ریلی

انتقال نیرو در سیستم بایگانی ریلی در دو نوع مختلف صورت میگیرد. در حال حاضر در شرکت های تولید کننده انتقال نیرو در ۲ حالت “چرخ دنده درگیر” و “چرخ دنده با زنجیر” صورت می گیرد. در این مقاله به معرفی و بررسی انواع انتقال نیرو و تفاوت های آن ها پرداخته شده است. 

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

– مقاله امنیت قفسه های بایگانی ریلی – قفل درب و قفل مرکزی

نظر به اهمیت امنیت قفسه های بایگانی ریلی و عدم دسترسی افراد غیر مجاز به اسناد بایگانی شده، وجود درب و قفل و سیستمی که دسترسی افراد غیر را سلب کند ضرورت دارد. لذا شرکت جهان بایگان جهت حفاظت از اسناد شما، از درب و قفل و قفل مرکزی در سیستم های خود استفاده می کند. قفل درب و قفل مرکزی ۲ نوع قفل با کارایی متفاوت هستند که هر کدام به نوبه خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله بصورت کامل تفاوت این دو قفل و محل استفاده از آن ها بصورت کامل ارائه شده است.

جهت مشاهده این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بایگانی ریلی هوشمند، آخرین ورژن طراحی شده شرکت تولیدی جهان بایگان برای سیستم بایگانی ریلی می باشد. این سیستم علاوه بر آنکه تمامی امکانات سیستم بایگانی ریلی برقی را دارا می باشد، از طریق اتصال سیم یا بی سیم (Wireless) به ویندوز متصل شده و از طریق نرم افزار بایگانی ریلی طراحی اختصاصی شرکت جهان بایگان، عملیات جستجوی پرونده و همچنین دسترسی مستقیم به بایگانی فراهم می شود.

قفسه بایگانی ریلی هوشمند ثبت اسناد برازجان1از مشخصات فنی این سیستم که قابلیت های ویژه این محصول به شمار می آیند می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • سیستم هوشمند روشنایی:پس از دستور اپراتور (از روی کلیدهای تعبیه شده بر روی قفسه و یا از طریق ریموت کنترل از راه دور) سیستم به صورت هوشمند تشخیص میدهد که کاربر به کدام راهرو نیازمند بوده؛ لذا تنها همان راهرو را از طریق SMDهای کم مصرف نوردهی مینماید.

 • تکنولوژی Surface Mounted Device در روشنایی Light emitting diode:
  جهت بالا بردن توان و عمر روشنایی راهروها که بصورت هوشمند فعالیت دارند، از تکنولوژی SMD در LEDهای تعبیه شده، استفاده شده است.

 • مطالعه پرونده در تاریکی مطلق:
  استفاده از SMD LED در هر راهرو باعث میشود، اپراتور پس از دستور به سیستم بایگانی ریلی متحرک برقی، با راهرویی کاملاً روشن با واحد لوکس (Lx) مناسب بینایی انسان مواجه شود و محیطی مناسب مطالعه پرونده حتی در تاریکی مطلق در راهرو مورد نظر ایجاد میشود.

 • حرکت از طریق ریموت و رایانه:

حرکت این سیستم به ۲ روش صورت می پذیرد:

الف)کاربر میتواند با فشار دکمه های تعبیه شده بر روی سیستم به راهروی مورد نظر دسترسی یابد.

ب)کاربر میتواند به وسیله ریموت کنترل (از راه دور) نیز نسبت به باز کردن  راهروی مورد نظر اقدام نماید.


 • اتصال کل سیستم بایگانی ریلی به نرم افزار بایگانی ریلی:

از طریق اتصال سیم یا بی سیم (Wireless) به ویندوز متصل شده و از طریق نرم افزار بایگانی ریلی طراحی اختصاصی شرکت جهان بایگان، عملیات جستجوی پرونده و همچنین دسترسی مستقیم به بایگانی فراهم می شود.


 • قابلیت ثبت، ویرایش و جستجوی پرونده در نرم افزار مخصوص

 • امرجنسی حرکتی (توقف اضطراری):در صورتیکه در مواقع اضطراری به هر دلیلی شخصی که داخل راهرو میباشد مایل به توقف سریع و فوری حرکت سیستم داشته باشد، این موضوع به راحتی با کلیدهای تعبیه شده در هر راهرو قابل انجام است.

 •  هدایت اپراتور به سمت پرونده

 • توقف خودکار پس از n ثانیه:
  این سیستم تعبیه شده بر روی مغز فرماندهی سیستم به نحوی میباشد که اگر کاربر سهواً بر روی دستگاه فشاری افقی وارد آورد و یا حسگرهای IPS را تخریب نماید، سیستم MotherBoard کنترل را بدست گرفته و پس از زمانی مشخص (وارد شده توسط کارشناسان نصب در محل مشتری) سیستم را متوقف مینماید.
  این مورد علاوه بر تمامی امینتهای قبلی بوده و وجود هرگونه اشکال در سیستم را به صفر مطلق میرساند.

 • قفسه بایگانی ریلی هوشمند ثبت اسناد بوشهر3
 • سنسور هوشمند Inductive Principle Sensor:
  از آنجا که برای هر راهرو یک حد فاصلی توسط کارشناسان شرکت جهان بایگان برای شما تعیین میگردد، مرز این راهرو در سیستم بایگانی ریلی تمام برقی-الکترونیک این شرکت توسط حسگرهای هوشمند القایی تعیین میگردد.
  بدین ترتیب حتی در صورتیکه کاربر سیستم بیش از اندازه استاندارد دستور باز شدن راهرو مورد نظر را بدهد، مغز فرماندهی سیستم و یا همان MotherBoard بوسیله این سنسورهای هوشمند وضعیت هر یونیت را متوجه شده و اجازه باز شدن بیش از حد استاندارد راهرو را غیرممکن و بلوک ها را بلافاصله با سیستم Force STOP متوقف مینماید.
  همین امر موجبات امنیت هوشمند سیستم را فراهم سازی میکند.

 • صدای هشدار (Alert Sound):
  در راستای افزایش ضریب امنیت حرکت این نوع از سیستمهای نوین بایگانی، ضمن تعبیه e-stop و توقف آرام پس از برداشتن دست از روی push button های سیستم و یا ریموت کنترل؛به هنگام حرکت نرمال سیستم، یک صدای هشدار پخش میگردد.
  لازم بذکر است استفاده از Buzzer یک استاندارد جهانی بوده و با یک سیگنال صدای استاندارد (SSS) میبایست همراه است که به هیچ عنوان موجب آزار شنوایی کاربر نمیشود.

و بسیاری مزایا و مشخصات فنی دیگر که از حوصله این بستر خارج است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با کارشناسان شرکت جهان بایگان تماس حاصل نمایید و یا به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید.

همانطور که می دانید سیستم بایگانی ریلی MDF نیز همانند سیستم فلزی تولید می شود و از نظر سازه ای و استراکچر دقیقا مطابق با نوع فلزی می باشد. تنها تفاوتی که سیستم MDF با فلزی دارد، این است که پس از اتمام کار تولید، نمای سیستم با یک لایه ورق چوبی MDF (طرح و رنگ به انتخاب مشتری) پوشانیده می شود تا ظاهر شکیل تری برای سیستم شما ایجاد شود. این تغییر باعث بوجود آمدن تغییرات ریزی در ظاهر سیستم می گردد که در ادامه به آن ها پرداخته شده است. اما از نظر مشخصات فنی این سیستم کاملا مطابق با نوع فلزی تولید می شود و بجز در موارد ذیل در باقی  موارد کاملا شبیه هستند.

۱.حذف قاب زنجیر:

قاب زنجیر در سیستم بایگانی ریلی MDF حذف و بجای آن از ترکیب ۳ تکه MDF استفاده شده است که ظاهری فوق العاده شکیل به فضای بایگانی شما میبخشد.

همچنین کلیه متعلقات شامل زنجیر و چرخ دنده و … پشت قاب پنهان میگردد.

۲.قاب تمام MDF:

قاب در این سیستم بجای استفاده از فلز (بدلیل حالت خشن فلز) از  بهترین چوب MDF با ضخامت mm۱۶ استفاده میشود.

ظاهر قاب با توجه به طراحی خاص شرکت جهان بایگان به صورت ۳ تکه تولید میگردد، لذا شما همزمان ۲ رنگ MDF در فضای بایگانی خود خواهید داشت که به زیبایی کار فوق العاده اضافه می نماید.

MDF استفاده شده در سیستم از بهترین نوع و دارای دو خاصیت ضدخش و ضد آب میباشد.

جهت بازدید از نمونه قاب ۳ تکه با کارشناسان فروش جهان بایگان تماس بگیرید.

۳.درب تمام MDF با قابلیت حرکت کشویی:

درب های سیستم بایگانی ریلی MDF به صورت تمام MDF تولید شده و با قابلیت حرکت کشویی، کار با این سیستم را برای کاربر راحت تر میکند. با کمترینفشار دست به طرفین درب ها حرکت کرده و دسترسی به اسناد داخل قفسه میسر می شود.
انتخاب رنگ چوب این قطعه نیز به انتخاب مشتری می باشد.

۳.چرخها:

از جنس چدن نشکن سخت تراش خورده بوسیله دستگاه CNC بصورت جناقی و بسیار دقیق.

مجهز به ۲ بلبرینگ ۶۰۰۴zz (اختصاصی شرکت جهان بایگان در مقایسه با سایر چرخهای تک بلبرینگ) و همچنین دارای شفت فولادی که در کنس بلبرینگها فیکس شده که باعث به صفر رسانیدن خروچ سیستم از ریل میشود.

 • لازم بذکر است استفاده از ۲ بلبرینگ در مقایسه با تک بلبرینگ موجبات حرکت روانتر چرخها و افزایش طول عمر گردش چرخها حداقل به میزان دو برابر را فراهم می آورد.

 

۴.میز کشویی کار – MDF desk:

جهت راحتی اپراتور در مطلعه و استفاده از پرونده، بلافاصله پس از برداشت پرونده از قفسه، برای هر راهرو یک میز کشویی از جنس MDF (بصورت اختصاصی شرکت جهان بایگان) در اختیار شما قرار خواهد رفت.

از مزایای فوق العاده مهم این میز MDF طرح کشویی آن میباشد که بوسیله ریلهای دوطرفه تلسکوپی طراحی شده و پس از جمع شدن به داخل هیچ فضایی را داخل راهرو اشغال نمیکند.

۵.صفحه پانل (طبقات سیستم):

صفحه پانل از ورق روغنی ST12 (درجه ۱ ) با ضخامت ۱ میلیمتر (دوبل) تولید میشود.

زیر صفحات دارای یک پل طولی سرتاسری و ۲ پل عرضی جهت تقویت و استحکام بیشتر میباشد.

صفحات دارای یک تیغه جداکننده عمودی از جنس فلز در وسط بوده که موجب تقسیم بندی صحیح و ایجاد دو Section در یونیتها میباشد.

جهت ایجاد گردش هوا در بین طبقات، کلیه صفحه پانل ها بوسیله CNC punch press شده به طوری که سوراخهایی با بسیار منظم و دقیق ایجاد که ضمن زیبایی موجب بالا بردن عمر بایگانی کاغذی میگردد.

۶.شاسی سقف:

شاسی ها میبایست در عین ایجاد استحکام وزن سازه را نیز چندان افزایش ندهند تا حرکت بلوکها دچار اختلال نگردد، همچنین جهت سازه های صنعتی بدلیل اهمیت زنگ زدگی قطعات فلزی استفاده از پروفیل صنعتی درجه یک در مقابل با پروفیل ساختمانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

لذا شاسی های سقف تولیدی شرکت جهان بایگان از بهترین پروفیل (صنعتی) فاقد هرگونه زنگ زدگی و عاری از هرگونه تاب در طول شاخه شاسی در ابعاد (mm۲۰×mm۲۰) با دقت ساخت بسیار دقیق به صورت کلاف (قرارگیری در فیکسچر مخصوص) با ضخامت ۲ میلیمتر میباشد.

 

۷.شاسی کف:

نظر به توضیحات بالا شاسی کف نیز از قوطی(=پروفیل) (mm۴۰×mm۶۰) با دقت ساخت بسیار دقیق بصورت کلاف (قرارگیری در فیکسچر مخصوص) با ضخامت ۲ میلیمتر تولید میگردد.

 

در ادامه به مشاهده تصاویری از سیستم بایگانی ریلی MDF می پردازیم.

 

حرکت سیستم (Push button & Remote control):

الف)کاربر میتواند با فشار دکمه های تعبیه شده بر روی سیستم به راهروی مورد نظر دسترسی یابد.

ب)کاربر میتواند به وسیله ریموت کنترل (از راه دور) نیز نسبت به باز کردن  راهروی مورد نظر اقدام نماید.

بایگانی ریلی برقی

دسترسی سریع به راهرو:

باز شدن راهرو دلخواه ظرف مدت ۱۰ثانیه خواهد بود و تعداد یونیت ها تفاوتی در مدت زمان باز شدن راهرو ایجاد نخواهد کرد

حرکت آرام و بدون تکانه:

مغز فرماندهی بلوک ها (Mother Board) به نحوی برنامه ریزی شده است تا حرکت کلیه بلوک ها به محض فرمان گیری توسط اپراتور، همزمان بوده و در این زمینه شدت حرکت به صورت خطی و بدون ضربه و تکانه شدید تعبیه شده است.

این نحو از حرکت جهت جلوگیری از هرگونه جابجایی و ریزش احتمالی پرونده های موجود در سیستم میباشد.

قفسه بایگانی ریلی هوشمند ثبت اسناد بوشهر3

روشنایی خودکار – Smart Lighting:

یکی دیگر از عللی که این سیستم را به صورت هوشمند تعریف مینماید، روشنایی آن است:

پس از دستور اپراتور (از روی کلیدهای تعبیه شده بر روی قفسه و یا از طریق ریموت کنترل از راه دور) سیستم به صورت هوشمند تشخیص میدهد که کاربر به کدام راهرو نیازمند بوده؛ لذا تنها همان راهرو را از طریق SMD های کم مصرف نوردهی مینماید.

زنجیر انتقال نیرو – energy chain (اختصاصی شرکت جهان بایگان) :

نظر به ارتباطات مداوم یونیت های بایگانی برقی-الکترونیک با یکدیگر، کابل کشی و سیستم انتقال انرژی از طریق یک کاور متحرک با قابلیت جمع و بازشدگی خودکار (انرژی چین) انجام میشود که ضمن اضافه نمودن ظاهری فوق العاده زیبا به سیستم هرگونه قطع شدگی و تماس اپراتور با سیم های ارتباطی را صفر مینماید.

صدای هشدار (Alert Sound):

در راستای افزایش ضریب امنیت حرکت این نوع از سیستمهای نوین بایگانی، ضمن تعبیه e-stop و توقف آرام پس از برداشتن دست از روی push button های سیستم و یا ریموت کنترل؛

به هنگام حرکت نرمال سیستم، یک صدای هشدار پخش میگردد.

لازم بذکر است استفاده از Buzzer یک استاندارد جهانی بوده و با یک سیگنال صدای استاندارد (SSS) میبایست همراه است که به هیچ عنوان موجب آزار شنوایی کاربر نمیشود.

همچنین در زمان تحریک e-stop  پخش صدایی متفاوت و هشدار دهنده موجبات امنیت بیشتر را فراهم خواهد آورد.

قفسه بایگانی ریلی برقی

سیستم توقف اضطراری (Emergency power off):

در صورتیکه در مواقع اضطراری به هر دلیلی شخصی که داخل راهرو میباشد مایل به توقف سریع و فوری حرکت سیستم داشته باشد، این موضوع به راحتی با کلیدهای تعبیه شده در هر راهرو قابل انجام است.

در هر راهرو یک کلید فشاری قرمز رنگ (بصورت استاندارد جهانی) بنام emergency stop تعبیه شده است که به محض فشار آن توسط کاربر، حرکت کلیه سیستمها متوقف و  با صدای آژیر، این موضوع به اطلاع سایر کاربران سیستم نیز میرسد.

 • e-stop یک سیستم استاندارد جهانی جهت تامین هرگونه امنیت انسان می باشد.

امینت فوق العاده بالا در عین سهولت در استفاده (Central Lock):

باتوجه به آنکه امنیت در سیستم های نوین بایگانی ریلی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، بالاترین امنیت در نوع سیستم برقی، قطع برق سیستم می باشد که در این صورت هرگونه استفاده از سیستم را امکان ناپذیر می نماید.

فلذا مدیر سیستم میتواند، با کلید مخصوص اهدایی از جانب شرکت جهان بایگان، با قفل نمودن سیستم و برداشتن کلید، باعث قطع جریان برق شده و هرگونه استفاده از سیستم را برای سایر کاربران امکان ناپذیر نماید.

بایگانی ریلی هوشمند(اتوماتیک)میزان مصرف انرژی:

نظر به اهمیت میزان مصرف انرژی در واحدهای صنعتی و اداری-تجاری و سازمانی، شرکت جهان بایگان، ضمن اهمیت ویژه به این موضوع سعی نموده است ضمن طراحی شکیل و بهره گیری از روشنایی جهت بالابردن زیبایی سیستم، همچنین استفاده از انرژی برق جهت حرکات سیستم به صورت هوشمند، میزان مصرف هر یونیت را نهایتاً میتوان ۱.۵ آمپر برق تخمین زد که این نشان از دقت بالا به این موضوع در حین طراحی این سیستم هوشمند می باشد.

زیبایی سیستم (Decorative System):

استفاده مکرر اپراتور از این سیستم از یک سو و حضور دائمی این سیستم در فضایی از بخش داخلی واحد شما، لزوم این مورد را فراهم میسازد تا ضمن کارایی فنی، جلوه نمایی ظاهری خاصی نیز داشته باشد.
شرکت جهان بایگان در این زمینه با استفاده از فنون Secret & Indirect lighting (روشنایی مخفی و غیرمستقیم) و تعبیه LED در پشت ساید پانل قاب جلو و تلفیق نور و پلکسی گلاس و انعکاس نور از فضاهای طراحی شده به وسیله Computer numerically controlled punching، محیطی زیبا، دلنشین و دکوراتیو را برای شما فراهم می آورد.

 

کاهش استهلاک سیستم (Reduce Depreciation):

از آنجا که سیستم بایگانی ریلی و در درجه عالیه آن، سیستم بایگانی ریلی برقی-الکترونیک یک کالای سرمایه ای (Capital goods) محسوب میشود، لذا استهلاک آن برای یک سازمان ارزش والایی دارد.

طبق تعریف آکادمیک، استهلاک کاهش ارزش یک کالا تعریف شده که در سیستم بایگانی ریلی برقی-الکترونیک شرکت جهان بایگان باتوجه به آنکه نیروی وارده به سیستم کاملاً کنترل شده و هوشمند بوده و افزایش و یا کاهش نیروی انسانی در آن دخالتی ندارد و از سویی برخورد یونیتها با یکدیگر تقریباً به صفر رسیده، لذا فشار وارده به متعلقات مکانیکی و برقی-الکترونیک به نحوی چشم گیر کاهش یافته و در نتیجه موجب کاهش استهلاک سیستم و در انتها کاهش ارزش این کالای سرمایه ای میشود.

صدمات جسمانی (H.I.):

یکی از معضلات ایجاد شده برای کاربران دائمی سیستم بایگانی ریلی مکانیکال، ایجاد انواع مشکلات برای ستون مهره های کمری و مفاصل آرنج،شانه و مچ میباشد.

از آنجا که طبق تعریف کالاهای بروز موضوع Physical-human injuries از اهمیت خاصی برخوردار است، سیستم بایگانی برقی-الکترونیک جهان بایگان، باتوجه برداشتن فشار از مفاصل و مهره های کمری و گردنی، موجبات عدم ایجاد عارضه های ذکر شده را برای کاربران همیشگی این سیستم (بخصوص بانوان) فراهم می آورد.

قابلیت مونتاژ – دمونتاژ و جابجائی و افزایش ظرفیت:

باتوجه به آنکه محتمل است مایل باشید در آینده مکان بایگانی خود را تغییر داده و یا به ظرفیت بایگانی خود اضافه نمائید؛

سیستم بایگانی ریلی متحرک برقی الکترونیک شرکت جهان بایگان به نحوی تولید و assemble میگردد که توسط کارشناسان فنی این شرکت، قابلیت دمونتاژ و انتقال به مکان دیگر و مونتاژ جدید و همینطور اضافه نمودن هر تعداد بلوک به درخواست شما را دارا میباشد.

تعبیه فیوز مینیاتوری جهت افزایش سیستم ایمنی:

همچنان در راستای افزایش ضریب امنیت این سیستم بدلیل استفاده از جریان برق، جهت حصول اطمینان خاطر بیشتر شما عزیزان، تیم HSE مجموعه جهان بایگان، برای تک تک یونیتها یک فیوز مینیاتوری با بالاترین درجه کیفی مدّ نظر قرار میدهد تا به محظ بروز هرگونه اشکال و نوساناتی در سیستم برق رسانی مجموعه شما، فیوز به سرعت عمل و برق را از بلوک مورد نظر قطع و موجبات عدم هرگونه آسیب احتمالی را فراهم می آورد.

ضمناً مجدد برای کل مجموعه نیز یک فیوز دیگر تعبیه شده است که اگر به هر دلیل فیوز اول فعال نشد (که احتمال آن قریب صفر میباشد) فیوز کل سیستم برق رسانی به کل مجموعه را قطع می نماید.

دو مرحله فیوزگذاری ضمن جلوگیری از اتصال کوتاه موجبات عدم از سوختگی موتور بدلیل افزایش بار را ایجاد مینماید.


در اینجا تنها به موارد اندکی از ویژگی ها و مشخصات فنی این سیستم پرداخته شد. بیش از این مقدار از حوصله این بستر خارج است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات خود، با کارشناسان شرکت جهان بایگان تماس حاصل فرمایید.

باتشکر از همراهی شما

مشخصات فنی بایگانی ریلی به چه مفهوم است؟

اصطلاح مشخصات فنی به عنوان پارامتری که در دنیای حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره به جنبه های فنی و تخصصی مرتبط با دانش کاربردی و روش علمی آن محصول دارد. مشخصات فنی بایگانی ریلی، اصطلاحی است که اطلاعاتی درمورد جنبه های فنی سیستم، اجزای تشکیل دهنده آن و روش ساخت آن در اختیار ما می گذارد.

بنابراین مشخصات فنی در هر زمینه ای از اهمیت بالایی برخوردار است و برای هر شغل حرفه ای ، ابزاری است که در جهت فهم یک ایده خاص و محدود کردن معنا در یک منطقه خاص از دانش عمل می کند. و همچنین انتقال اطلاعات به صورت کلامی یا کتبی به روش مستقیم تر.

۴.۷/۵ (۳ نظر)

8 دیدگاه برای “مشخصات فنی بایگانی ریلی”

  1. خانم صادری عزیز سلام
   شرکت تولیدی جهان بایگان سیستم های خود را فقط در یک تیپ با بهترین متریال و مشخصات فنی تولید می کند. زیرا محصولات ما ویترین ما هستند و ما همواره به دنبال خلق بهترین ها هستیم.

 1. خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادین…امیدوارم با تکمیل مقالات اطلاعات بیشتری نصیبمون بشه

  1. سعید جان عزیز سلام
   ممنون از شما، شرکت جهان بایگان به طور همیشگی سایت خود را بروز میکند و شما را در جریان بروزترین مقالات دنیا در خصوص قفسه های بایگانی ریلی قرار میدهد.

 2. قفل درب سیستم بایگانی ریلی MDF به چه صورت است؟ آیا در این سیستم نیز از قفل میتو برای درب استفاده شده است؟

 3. ممنون از اطلاعات و مشخصات دقیقی که در اختیارمون قرار دادین، مقالات به قدری کامل هستن که نیاز به توضیحات اضافه نیست، امیدواریم با بروز رسانی مقالات اطلاعات کامل تری در اختیارمون قرار بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *