قفسه ریلی

قفسه ریلی چیست ؟

به منظور محفوظ نگه داشتن و دسترسی سریع تر اسناد کاغذی و مزیت بهینه ترین استفاده از فضای بایگانی در محیط های مختلف اداری، سازمانی، شرکتی و بیمارستانی می توان از بایگانی ریلی که اصطلاحا قفسه ریلی یا فایل ریلی نیز نامیده می شود استفاده نمود. قفسه ریلی علاوه بر تحمل وزن بالا، بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی نمی شود، این درحالیست که قفسه ریلی فضای کمتری نسبت به قفسه های مشابه در بر میگیرد.

بایگانی ریلی هوشمند قادر است عملیـــات بایگانی را به صورت کاملا هوشمند انجـــام دهد. به گونه ای که بسیاری از امور مربـوط به بایگانی در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود
بایگانی ریلی برقی نوع ارتقاء یافتــه ی از بایگانی ریلی می باشد که با تکیه بر نیروی الکترونیکی جابجا می شود. این نـــوع از بایگانی ریلی با بهره گیری از نیروی برق و جابجایی…
قفسه ریلی متحرک فلزی مکانیکال با استفـاده از مکـــــانیزم جابجایی ریلی قـــادر است با حرکت در طرفین فضای خالی موجود بین قفسه ها بایگانی را از بین برده و به افزایش فضای بایگانی منجر شود.

معرفی اجمالی بایگانی ریلی

قطعا در بیشتر سازمان ها و شرکت ها مشکل کمبود فضا است. بایگانی ریلی این مشکل را برای ارگانها که استفاده از فضای کم دغدغه آن هاست حل کرده است . بایگانی ریلی از سیستم هایی است که با اشغال فضای کم و ارائه فضای ذخیره و بایگانی بیشتر خدمت بهتری را به استفاده کننده خود ارائه می دهد که این ویژگی بازده این محصول را بالا می برد و باعث می شود جزو پرتقاضا ترین سیستم و قفسه ها باشد علی الخصوص برای آنان که به فضای محیط کار خود اهمیت می دهند.

بایگانی ریلی
بایگانی ریلی

نحوه ی عملکرد بایگانی ریلی

در بایگانی های ریلی برای سهولت در امر دسترسی به آرشیو اطلاعات و مدارک واسناد قفسه ها بر روی ریل هایی قرار گرفته اند. تا در ارائه خدمات به استفاده کنندگان  و سهولت در امر دسترسی به اطلاعات و پاسخ گویی سریع پیشی بگیرند.

در سیستم های قفسه بایگانی ریلی با حذف فضای خالی بین قفسه ها خدمتی برای آنهایی که مشکل کمبود فضا دارند ارائه کرده است که با ایجاد و حفظ یک راهرو ی متحرک امکان دسترسی به مدارک را ایجاد می کند. قفسه ها در سیستم بایگانی ریلی بر روی ریل هایی که توسط فرمانی که به کمک دست اعمال می شود یا توسط نیروی الکتریکی که با گیربکس ها اعمال شده و باعث حرکت می گردند قرار دارند. و با حرکت دادن هر قفسه راهروی مورد نظر ایجاد شده فضای مناسب برای دسترسی به مدارک را فراهم می کند. بایگانی های ریلی در عمق های مختلف تولید می شوند که هر کدام حجم های مختلفی برای ذخیره سازی را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند.

ابعاد انواع فایل ریلی

عمق ۶۰ این بایگانی ها برای ذخیره کردن و بایگانی زونکن ها و پوشه های آویز استفاده می شود. عمق ۷۰ این بایگانی ها برای پرونده های بیمارستانی و مدارک پزشکی انتخاب مناسبی هستند و عمق ۸۰ سانتی این بایگانی های ریلی مخصوص ذخیره کردن و نگهداری زونکن های سه گوش و پرونده هایی است که می خواهیم به صورت عمود نگهداریم است. بایگانی ریلی با استفاده از حذف راه رو ها تبدیل به یک سیستم بایگانی مدرن شده است. از مزیت های بایگانی ریلی می توان به امنیت بالای آن در نگهداری از مدارک اشاره کرد چرا که مجهز به یک سیستم قفل مرکزی است که باعث محفوظ بودن پرونده ها می شود. اسکلت و بدنه بایگانی ریلی در طراحی  زیبا باعث زیبا سازی فضا و محیط هم می شود علاوه بر این داری استقامت و مقاومت بالایی است.بایگانی ریلی جهان بایگان به خاطر استفاده از بهترین فلز ها و با استانداردترین آنها در ساخت بدنه جزو مقاوم ترین نوع هاست که پوششی که رنگ پودری روی آن کشیده است سطحی صاف و یکدست را برای آنها که به زیبایی اهمیت می دهند به وجود آورده است.

بایگانی ریلی جهان بایگان

جهان بایگان از شرکت های تولید کننده بایگانی ریلی در ایران است که در جهت ارائه خدمات برای مشتری های خود تلاش می کند.این شرکت تولید کننده و ارائه دهنده انواع بایگانی ریلی سراسر ایران و جهان است که بایگانی های ریلی را با توجه به خواست و سلیقه ی مشتری طراحی  و ارائه می کند تا مورد استفاده سفارش دهندگان قرار بگیرند. اندازه و ابعاد آن باتوجه به خواست هر ارگانی طراحی و ساخته می شود تا در فضای مورد نظر قرار گیرد.

خدمات تولید و ساخت بایگانی ریلی جهان بایگان در سراسر کشور ارائه می شود که در جلب نظر هم وطنان خود می کوشد. محصولات این شرکت در دو نوع بایگانی ریلی هوشمند و بایگانی ریلی برقی در اختیار مشتری های خود قرار می گیرد که با توجه به نیاز هر شرکتی مدل متناسب با آن ارائه می شود که رضایت آنها را به دنبال دارد.
جهان بایگان شرکتی با سابقه ی بیش از بیست ساله و از برترین تولید کنندگان در حوزه ی بایگانی ریلی می باشد. این شرکت همواره تلاش نموده است تا با تکیه بر دانش فنی روز دنیا محصولاتی متمایز در مصارف مختلف اداری را تولید و ارائه نماید. استفاده از طراحی مدرن و متناسب با متد های روز دنیا در ساخت محصولات مختلف موجب تمایز تولیدات این شرکت از سایر محصولات مشابه در داخل و حتی منطقه شده است. در کنار این موضوع مهم تمام بخش های فنی این شرکت از آخرین ماشین آلات صنعتی به روز که در این صنعت استفاده می گردد برخوردار است که این مهم موجب به وجود آمدن خط تولیدی یک پارچه و مطابق با استاندارد بین المللی شده است . کامل و جامع بودن این خط تولید از برش تا رنگ کاری نهایی موجب شده است تمامی تولیدات به صورت کامل توسط این شرکت و در نهایت دقت و با بررسی های کامل ارائه گردند. طراحی و تولیدات محصولاتی با کیفیت بالا و استاندارد موجب محبوبیت بالای برند جهان بایگان در بازار تجهیزات اداری داخل کشور و منطقه خاورمیانه شده است. توجه این شرکت به موضوع خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات خود از جهات مختلف نیز از مهمترین دلایل این محبوبیت و رشد روز افزون این برند می باشد.

محصولات جهان بایگان

مهمترین محصولات شرکت جهان بایگان در زمینه تجهیزات اداری بوده و عبارتند از ؛ سیستم های بایگانی ریلی ، قفسه ریلی ، قفسه بایگانی  ، کمد بایگانی ، قفسه کتابخانه ای ، پوشه دان و غش گیر می باشد. که به صورت کامل در انوع مختلف در این شرکت طراحی و تولید و به بازار های داخلی و بین المللی صادر می گردد. همانگونه که بیان شد این محصولات در انواع مختلف و بسته به نیاز مخاطب متفاوت بوده و با دارای کارایی های مختلفی می باشند که در ادامه متن به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

فایل ریلی
فایل ریلی

سیستم های فایل ریلی

از جمله مهمترین تجهیزات اداری که امروزه بسیاری از شرکت های و ادارات خصوصی و دولتی مجموعه بایگانی خود را به مجهز می نمایند عبارت است از این نوع بایگانی که دارای ویژگی های مثبت فراوانی می باشد که از جمله مهمترین آنها افزایش ظرفیت بایگانی اسناد تا دو برابر ظرفیت در مقایسه با بایگانی ثابت می باشد. طراحی و تولید این محصول به صورت کامل توسط مهندسان این مجموعه و در شرکت جهان بایگان صورت می گیرد. این موضوع موجب می شود تا متخصصان جهان بایگان قادر باشند با توجه به نیاز مشتری انواع مختلفی از بایگانی متحرک را طراحی و ارائه نمایند که در کل موجب به وجود آمدن انواع مختلفی از این محصول می گردد. از جمله مهمترین انواع این نوع از بایگانی عبارتند از ؛

مدل های برقی سیستم بایگانی

سیستم های بایگانی ریلی در حال عادی برای جابجایی از نیروی مکانیکی بهرمند می شود که در مقیاس بالا این موضوع ممکن است بهره وری نیروی انسانی مجموعه بایگانی را به شدت گاهش دهد. به این دلیل متخصصان مجموعه جهان بایگان با بهره گیری از دانش بومی این محصول را به سیستم حرکت برقی مجهز نموده اند به گونه ای که کاربر می تواند با اعمال دستور از پنل کنترل هر کابین نسبت به جابجایی آن به سمت چپ و راست اقدام نماید. از مهمترین ویژگی های این سیستم برخورداری از برق اضطراری می باشد که مجموعه را قادر می سازد تا در صورت قطع برق نسبت به فعالی خود در بایگانی ادامه دهند. این محصول دارای ویژگی ها دیگری نیز می باشد که می توانید در قسمت محصول مورد نظر مشاهده نمایید.

قفسه ریلی هوشمند مکانیکال

این نوع از سیستم های قفسه ریلی نمونه ای کامل تر از نوع برقی خود می باشد به گونه ای که علاوه بر دارا بودن قابلیت جابجایی به وسیله ی نیروی برق، قادر است بسیاری از موارد مربوط به حفظ و نگهداری اسناد را نیز انجام دهد. به این طریق که این سیستم قادر است به صورت هوشمند موارد مربوط به آمارگیری اسناد بایگانی شده و زمان خروج و ورود پرونده های مختلف و بسیاری موارد دیگر را انجام دهد. علاوه بر این موارد، سیستم هوشمند بایگانی قادر است برخی از قفسه ها را به صورت بایگانی محرمانه تعریف نموده و به جز افراد خاص از دسترس سایر کاربران خارج باشد. این محصول علاوه بر جابجایی توسط نیروی برق و برخورداری از برق اضطراری قابلیت جابجایی مکانیکی را نیز برای شرایط بحرانی دارا می باشد.

قفسه ریلی هوشمند

آخرین نوع و بهترین نوع سیستم های بایگانی ریلی که دارای قابلیت های فراوانی می باشد عبارت است از فایل ریلی اتوماتیک – هوشمند. این نوع از فایل امنیت بسیار بالایی را برای نگهداری اسناد در اختیار مجموعه های حساس قرار می دهد.  از این رو مجموعه های حساس دولتی ، نظامی و انتظای ، پتروشیمی ها و سایر مراکز حساس نیازمند به استفاده از این قفسه بایگانی می باشند. این قفسه قادر است بسیاری از موارد مورد نیاز در بایگانی اسناد را به صورت یکپارچه هوشمند انجام دهد. موضوعی که ضمن تضمین امنیت پایدار اسناد در بهره وری نیروی انسانی نیز بسیار مفید بوده و موجب رشد کیفیت پاسخگویی مجموعه بایگانی می گردد. برای مطالعه ی بیشتر به صفحه ی محصول مراجعه نمایید.

سوالات متداول

آیا شرکت جهان بایگان تولید کننده کمد بایگانی ریلی است؟

برای پاسخ به سوالات باید بگوییم که شرکت تولیدی جهان بایگان جزو برترین تولید کنندگان سیستم های بایگانی ریلی می باشد. این مجموعه انواع سیستم های بایگانی را با بالاترین کیفیت و با بهترین متریال موجود تولید میکند.

قفسه ریلی چیست؟

قفسه بایگانی ریلی مجموعه ای از قفسه بندی است که بر روی پایه های متحرک نصب شده و در امتداد ریل حرکت میکند.در نتیجه نظم و توزیع بهینه بایگانی و انبار و همچنین استفاده بهتر از فضا تضمین می شود.

قیمت بایگانی ریلی چگونه محاسبه می شود

سیستم فایل ریلی بنا به عواملی که در تولید و راه اندازی این سیستم تاثیر گذار بوده اند تعیین قیمت میشود. واضح است هر تولید کننده سیستم مخصوص خود را با مشخصات فنی بایگانی ریلی مشخص تولید میکند. این امر سبب اختلاف قیمت بین محصولات هر تولیدکننده با تولید کننده ی دیگر میشود.

بنابراین قبل از خرید باید نوع سیستم مورد نظر خود را مشخص کرده و از تولیدکننده ای که سیستم مورد نظر را عرضه میکند خریداری کنیم. البته توجه به کیفیت متریال به کار رفته فراموش نشود.

قفسه بایگانی ریلی چه مزایایی دارد؟

 • استفاده از فضا به عنوان یک سیستم ذخیره سازی جمع و جور
 • می تواند با هر فضای موجود سازگار شود.
 • ایمنی کامل مواد ثبت شده
 • مناسب برای ذخیره انواع کتاب و اسناد، زونکن، پوشه، کارتن و لوازم انبار، CD و DVD، و …
 • قابل تنظیم است : شرکت جهان بایگان امکان تولید این سیستم در طول های مختلف ( حتی ۵ و ۶ متری ) و با کاربری های مختلف( زونکن، پوشه، کتاب، کارتن و …) در انواع مختلف مکانیکی،برقی و هوشمند را برای مشتریان عزیز میسر میسازد.
 • سازمان را بهبود می بخشد: این سیستم به سازماندهی اسناد کمک می کند ، بنابراین کارکنان می توانند به راحتی اقلام ذخیره شده را بازیابی کرده و بهره وری را افزایش دهند.
 • امنیت را افزایش می دهد:
  با تعبیه درب و قفل مرکزی اختصاصی جهان بایگان ، دسترسی به قفسه ها محدود می شود تا به کاهش سرقت احتمالی کمک کند.
 • مقرون به صرفه:
  سیستم ها می توانند فضای بیشتری را در فضای کمتر فراهم کنند در حالی که همان منطقه را با گزینه های سنتی اشغال می کنند و استفاده از کف را سودآورتر و پربارتر می کنند.

  سفارش محصول

  محصول خود را به آسانی سفارش دهید به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.   

  ۴.۹/۵ (۳۲ نظر)

  62 دیدگاه برای “بایگانی ریلی ، قفسه ریلی ، فایل ریلی”

   1. سرکار خانم اصل سلام
    متاسفانه خیر این امکان میسر نیست، به طور معمول باید این قفسه های جمع آوری شده و بنا بر فضای موجود قفسه متحرک ریلی طراحی تولید و نصب گردد.
    اما تیم پشتیبانی شرکت جهان بایگان عملیات دمونتاژ و جمع آوری کمدهای ثابت شما و نصب مجدد کمد بایگانی ریلی را برای شما انجام خواهد داد.

  1. سلام خسته نباشید به طور میانگین چه مقدار در اشغال فضا صرفه جویی میکنه؟ شما خودتون با دیدن محیط سایز قفسه رو میگیدیا مشتری با نظر خودش؟

   1. نگین عزیز سلام
    قفسه های بایگانی ریلی، در اصل میزان ظرفیت بایگانی شما در در همان فضا افزایش میدهد چیزی حدود ۷۰% بیشتر نسبت به قبل میتوانید بایگانی پرونده و اسناد و مدارک انجام دهید.
    کارشناسان این مجموعه با هماهنگی شما کروکی محل را تهیه و بهترین پیشنهاد را خدمت شما ارائه میدهند.

  2. سلام . ایا قفسه های فلزی برای محیط های کوچک قابل استفاده است ? ایا این فقسه ها باید توسط متخصص نصب شوند یا خود خریدار می تواند به تنهایی نصب کند ?

   1. سلام وقت شما بخیر
    نصب و جابجایی و هر نوع تعمیرات الزاماً میبایست توسط متخصص این شرکت انجام شود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.
    معمولاً در محیطهای بسیار کوچک کارایی ندارد.

   1. علی عزیز سلام
    بله نزدیک به ۲۵ میباشد که پروژه های متنوعی در شمال و جنوب کشور که دارای بیشتری رطوبت میباشند، استفاده شده از جمله پروژه بزرگ شهرداری بندر انزلی

  3. سلام ببخشید آیا این قفسه ها از امنیت کافی برخوردار هستند؟؟ واینکه آیا نیاز به نصب دارند و جای خاصی باید نصب شوند یا نیاز به نصب ندارند؟

  4. با سلام با توجه به اینکه جامعه و ادارات و نهاد های آن روبه پیشرفت و سرعت و الکترونیکی شدن می باشد آیا بیگانی ریلی این نیاز جامعه را هم شامل می شود ؟

   1. سلام. بایگانی های ریلی الزام به نگهداری کاعذ یا مدارک کاغذی نیست ممکن است کالا های انبار ها، اجناس فروشگاه های زنجیره ای، و مشاغل مختلف کارخانه جات مورد استفاده برای نگهداری کالا و اجناس دیگری مورد استفاده قرار بگیرد. لذا مزیت استفاده آن حجم کم و متحرک بودن آنها می باشد که در فضای کم بتوانید بیشترین بهره گیری را داشته باشید

   1. سلام . مغازه های خواربار فروی به دلیل اینکه اجناس باید قابل مشاهده باشد خیر مناسب نیست . اما برای مشاغلی مانند کتاب فروشی ها که بر اساس لیست جایگاه کتاب ها را ارشیو دارند مناسب هستند

  5. سلام و خسته نباشید من اکه بخام از این قفسه را بخرم ب ای یک فضای ۶الی چهار متری مناسبه یا ن اینها سایز بندی داره یا نه همشون به یک اندازه ساخته شدن

   1. سلام. این نوع قفسه ها معمولا در ابعاد بزرگ و برای ادارات استفاده میشود البته برای کتابخانه های شخصی نیز مورد استفاده قرار گرفته اما به دلیل هزینه آنها پیشنهاد نمیشود.

  6. سلام. ببخشید برای زیباسازی دفتر شخصی هم امکان سفارش این مدل ها هست یا صرفا برای اسناد انبوه استفاده میشه ؟
   من برای دفتر وکالت میخوام. اگر ممکنه بفرمایید امکان شخصی سازی ظاهر قفسه ها در سفارشی که ثبت میکنم هست یا خیر

   1. جناب تقوی عزیز سلام
    برای دفتر شما امکان نصب و تولید براساس ظرفیت میباشد، تغییر ظاهری در خصوص قفسه ریلی MDF کاملاً به دلخواه شما انجام خواهد شد اما در خصوص نوع فلزی مکانیکال تنها رنگ قاب زنجیر قابل تغییر میباشد.

   1. جناب مهراد عزیز سلام
    خیر
    این سازه ها استفاده صنعتی و در در بایگانی با حجم پرونده بالای ۱.۰۰۰ عدد کاربرد دارند.

   1. مرتضی عزیز سلام
    سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی دارای چندین نوع امنیت میباشد،
    ۱. قفل درب ها، این نوع قفل که در زمره تولیدات شرکت جهان بایگان از نوع قفل عمودی میتو Mito طرح شرکت TAB کانادا میباشد، اولین خط امنیتی است و دسترس به مدارک را برای غیرمحدود میسازد.
    ۲. قفل مرکزی، این مجموعه باعث Lock شدن کل سیستم شده و هیچ نوع جرکتی انجام نمیشود و تنها با کلید مخصوص میتوان unlock نمود.
    در اصل پس از Lock شدن خط دوم امنیتی دیگر هیچ نوع دسترسی به هیچ بخشی فراهم نمیباشد.

    شایان ذکر است سیستم های بایگانی ریلی برقی و هوشمند از امنیت های ویژه تری برخوردار هستند که در بخش مربوط به آنها در صفحه محصولات توضیحات جامع تری داده شده است.

   1. خانم نورمحمدی عزیز سلام
    بله، برخلاف نمونه های موجود در بازار، این نوع از قفسه بندی باتوجه به کروکی و میزان فضای شما تولید و نصب میگردد و از قبل پیش تولید نشده اند.
    کارشناسان ما بهترین پیشنهاد را بر اساس فضای شما طراحی و بخش تولید بهترین آنرا اجرایی میکند.
    در خصوص جنس سیستم بایگانی ریلی نیز پیشنهاد میکنم بخش محصولات را مشاهده بفرمائید.

  7. سلام ببخشید این قفسه ها برای داخل اتاق خواب هم کاربردی هستن؟؟یعنی میشه از این قفسه ها برای کتاب و جزوه داخل اتاق خواب استفاده کرد؟؟؟

   1. مهناز عزیز سلام
    سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی عمدتا در مقیاس انبوه کارایی دارد، و معمولاً برای مجموعه هایی با اسناد ۱.۰۰۰ کتاب، پرونده و … به بالا استفاده میشود.
    هرچند مصارف شخصی در خصوص کتابخانه آیت الله بروجردی و یا کتابخانه مربوط به آیت الله جوادی آملی نیز توسط این مجموعه تولید و اجرا گردیده است.

   1. کوثر عزیز سلام
    اساس سیستم بایگانی ریلی بر افزایش ظرفیت آرشیو شما در همان فضای قبلی است، لذا ملاک اصلی کمتر اشغال کردن فضا نیست، بلکه استفاده بهینه و بیشتر از فشا میباشد.
    در خصوص ارتفاع تا جایی که محیط بایگانی شما اجازه دهد این سیستم قابلیت افزایش ارتفاع را دارد و چون بنا بر نیاز شما طراحی و تولید میشود، مانند نمونه های از پیش تولید شده در بازار نمیباشد.
    این سیستم تا ۷۰% ظرفیت بایگانی شما را افزایش میدهد که اصول آن بر پایه حذف راهروهایی که برای بلوکهای ثابت نیاز است، اما این سیستم با تنها یک راهرو میتواند بیش از ۷۰% ظرفیت شما را افزایش دهد.

  8. سلام وقت بخیر
   جسارتا این قفسه های ریلی بر اساس ابعاد خواسته شده بر اساس نیاز مشتری هم تولید می شود یا فقط در ابعاد مشخصی تولید می گردد؟

   1. نرگس عزیز سلام و ممنون از سوال شما
    پروژه های آرشیوی کمد بایگانی ریلی بر اساس کروکی محل و نیاز شما توسط کارشناسان فنی مهندسی این شرکت طراحی و تولید میشود و با بهترین پیشنهاد را جهت افزایش ظرفیت بایگانی شما در اختیار قرار خواهیم داد، لذا با وجود برخی محدودیتها اما اساسا این کالا بر اساس نیاز شما طراحی و تولید میگردد و از قبل تولیدی نمیباشد.

   1. عبدالله عزیز سلام
    کمد بایگانی ریلی یک کالای سرمایه ای محسوب میشود و حداقل طول عمری برابر با بیست سال دارد که در صورت نگهداری صحیح و دریافت خدمات پس از فروش میتواند به این عمر اضافه گردد.
    برای مثال پروژه بانگ ملت کرج که سال ۱۳۸۰ (بیست سال پیش) توسط شرکت تولیدی جهان بایگان به بایگانی ریلی مجهز شده است در حال حاضر درخواست خدمات پس از فروش دارد و همکاران مشغول رسیدگی میباشد.
    این پروژه و پروژه های مشابه در بخش پروژه ها کامل مشاهده میباشد.

  9. باسلام درمورد استقامت و دوامشون توضیحاتی میخاستم یعنی در هرجا و مکانی مشکلی نداره مثلا در جایی باشه که رطوبت ببهش برخورد کنه دوام میاره؟

   1. عرفان عزیز سلام
    در خصوص رطوبت و زنگ زدگی و یا آتش سوزی و گرد و غبار باید خدمتتون عرض کنم که، اصولا سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی indoor هست و مخصوص محیط outdoor و بیرونی تعبیه نشده است.
    اما از آنجایی که رطوبت و یا گرد و خاک داخل محیط سربسته نیز تا حدی موجود است، بدلیل ضخامت رنگ فوق العاده بالای تولیدات شرکت جهان بایگان و همچنین زیرسازی بی نظیر بدلیل خط رنگ فول اتومات و اسید شوری و چربیگیری کاملاً خودکار قطعات، در مقابل رطوبت بسیار بسیار مقاوم میباشد و بسیاری از مشتریان این مجموعه طی ۲۵ سال فعالیتمان همچون شهرداری رشت و… از مشتریهای شمال و جنوب کشور میباشد.
    پانچ صفحه پانل ها نیز موجب سیرکوله کردن و چرخش هوا بین طبقات شده که منجر به کاهش خاصیت زنگ و گرد و خاک و همچنین کاهش وزن کلی سازه میشود

  10. سلام
   با توجه به اینکه سیستم های اداری به سمت سیستم های بدون کاغذ یا استفاده کمتر از کاغذ می رود و طبیعتا نحوه و قواعئ بایگانی هم تغییر می کند و بایگانی ها به صورت سی دی یا دی وی دی و حافظه های قابل جابجایی و دیتاسنتر می رود شما برای طراحی این مدل سیستم ها چه اقداماتی انجام داده اید ؟

   1. پارسای عزیز سلام
    ممنونیم از سوال بسیار خوب شما/
    هرچند برخی اسناد و مدارک الزاماً میبایست بصورت کاغذی بایگانی شوند، همچون اسناد و مدارک سازمانهایی چون قوه قضاییهف ثبت اسناد و …
    اما از آنجا که در تصدیق کلام شما مدارک به سمت اسکن شده روی انواع لوح های فشرده پیش میرند، باید اشاره داشت که شرکت جهان بایگان تمامی بلوکهای تولیدی خود را به سمت امکان بایگانی انواع لوح فشرده پیش برده است و پروژه هایی همچون سیما فیلم نیز در جهت تایید همین موضوع در طی سالیان گذشته تولید و نصب و تحویل مشتریان عزیز شده است.
    نمونه این پروژه را میتوانید مشاهده فرمائید.

  11. با سلام و وقت بخیر
   آیا برای شرکتهایی که متراژ پایین دارند و اتاقها با کمبود جا مواجه است بایگانی ریلی در این مکان ها قابل اجرا میباشد و از نظر عمق کار و متراژ عملی کردن این پروژه حداقل به چقدر فضا احتیاج دارد؟؟

   1. ملیکای عزیز سلام
    ممنون از سوال شما
    قفسه های بایگانی ریلی دارای ۳ مشخصه اندازه ای هستند؛ طول (عمق) – عرض و ارتفاع.
    حداقل طول تولیدی و کاربری این قفسه ها ۱ متر میباشد به ابعاد دقیق ۱۰۲ سانتیمتر
    از لحاظ عرض ابعادها متفاوت است و از عرض ۳۰ به بالا شروع میشود
    و ارتفاع نیز محدودیت ارتفاع اتاق است که بصورت نرمال ۲۳۰ سانتیمتر میباشد اما در ابعاد پایینتر شامل ۲۰۰ سانتیمتر نیز قابل اجرا است.
    حداقل فضای شما باید ۲در۳ باشد تا بایگانی ریلی مفهوم تولیدی داشته باشد.

   1. امین عزیز سلام
    ضخامت ورق مورد استفاده در قفسه های ریلی تولیدی شرکت جهان بایگان، از ضخامت ۱ الی ۱.۵ و شاسی ها ۲ الی ۳ میباشد.
    اما در نظر داشته باشید که امروزه تنها ضخامت ورق حائز اهمیت نیست، شما یک ورق با ضخامت ۰.۵ نیز رو میتونید با خمشهای مهندسی مقاومت تر از ورق ۱.۵ کنید، به این شکل هم استحکام دارید و هم سبکی و کاهش استهلاک.
    یادمون باشه که فقط ضخامت بالای ورق نشون دهنده یک مشخصات فنی خوب نیست، ضخامت بالا و خارج از استاندارد موجب سنگینی هرنوع سازه و استهلاک زیاد و عدم کارایی میشه

   1. علی عزیزی گرامی سلام
    سیستم قفسه بندی متحرک ریلی تولیدی شرکت جهان بایگان، براحتی قابلیت مونتاژ دمونتاژ و جابجایی رو دارا هست و این از مشخصات فنی بایگانی ریلی تولیدی این شرکت محسوب میشه
    در خصوص مقامت نیز باید خدمتتون عرض کنیم، نظر به اینکه از بهترین نوع رنگ با ضخامت ۱۰۰ الی ۱۲۰ میکرون استفاده میشه، پروژه هایی که ۲۰ سال پیش نصب شدن همچنان مقاومت خودشون رو حفظ کردن و این خود گواه بر این موضوع هست.

  12. سلام ببخشید
   سیستم های ریلی برقی و سیستم های ریلی هوشمند چه برتری های نسبت به یکدیگر دارند؟برای استفاده شما شخصا کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

   1. فاطمه عزیز
    سلام
    ممنون از سوالتون
    سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی هوشمند به رایانه متصل شده و از نرم افزار دستور میگیره، با سرچ پرونده اون قفسه مورد نظر بصورت خودکار باز میشه و خب دسترسی رو تسهیل و سرعت میبخشه.
    اما سیستم قفسه ریلی برقی از طریق دکمه های تعبیه شده روی هرکابین حرکت میکنه و علاوه بر اون، امکان جابجایی از طریق ریموت کنترل رو نیز داره، اما به تبع قابلیت سرچ پرونده رو نداره.

   1. جناب محمد عزیز سلام؛
    نوع ثابت و بخصوص با کاور MDF برای منازل شخصی هم کاربرد دارند (برای مثال کتابخانه)
    کتابخانه آیت الله بروجردی و آیت الله کاشانی و یا کتابخانه آیت الله آملی از نمونه پروژه های این شرکت در محدوده کنابخانه شخصی میباشد، هرچند بله درست هست بیشتر مصارف مربوط به ارگانها و نهادهای دولتی است.

  13. سلام وقتتون بخیر
   میخواستم بدونم که آیا میتونم قفسه بایگانی ریلی داشته باشم که شما بتونید یه الکترو موتور تک یا سه فاز بهش وصل کنید و من بتونم از طریق ریموت قفسه هام رو باز یا بسته کنم؟
   بدلیل ناتوان بودن کارمندام عرض میکنم

   1. محمد عزیز سلام
    بله حتماً شما میتونید از قفسه بایگانی ریلی هوشمند و یا نیمه هوشمند جهان بایگان استفاده کنید

   1. جناب محمدجانی عزیز سلام
    ممنون از شما
    اگر از نوع قفسه بایگانی ریلی فلزی رضایت دارید، قطعا این نوع هم از لحاظ قیمت و هم کارایی مناسب شما، در لینک: https://www.jahanbaygan.com/rail-archive/mechanical-metal-rail-rack/
    اما اگر ظاهر گرم محیط براتون حائز اهمیت است نوع فایل ریلی mdf که مخصوص مجتمع های آموزشی است استفاده کنید در لینک: https://www.jahanbaygan.com/library-shelf-articles/rail-library-file/
    همکاران ما در خدمت شما هستن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۵۰۸۱

  14. سلام وقت بخیر. نحوه سرویس و نگهداری این بایگانی به چه صورته؟ و اینکه امکان داره توی مناطقی مثل گیلان ریلهاش دچار زنگ زدگی بشه؟

   1. سلام و تشکر از سوال شما،
    بسیاری از مجموعه ها و ادارات و نهادها و بانکها از سیستم کمد بایگانی ریلی در استان گیلان و کلاً شهرهای رطوبت خیز شمالی و جنوبی کشور در حال استفاده هستند، تمامی قسمتهای فلزی تولیدی شرکت جهان بایگان، یا به میزان مناسبی رنگ و یا با روشهای خاص مانند تلفیق روی و فلز به نحوی تولید میشوند که مشکلی از بابت زنگ ایجاد نخواهد شد.

    1. محمد عزیز سلام
     قفسه های ریلی تولیدی شرکت جهان بایگان در دو نوع فلزی و MDF تولید میشوند.
     نوع بایگانی ریلی MDF دارای کالیته ام دی اف فوق العاده گسترده ای است که به انتخاب شما تهیه و تولید میشود.
     اما در نوع کمد بایگانی ریلی فلزی، تم کار سفید براق و قاب زنجیر در رنگهای قرمز و مشکی و سفید و آبی قابل اجراست.
     در پاسخ به سوال دوم شما بله محدودیتی در شرکتهای کوچک و بزرگ در بهره مندی از این سیستم نمیباشد.
     در خدمت شما هستیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.