شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (26 سال سابقه)

قفسه ریلی – قفسه بایگانی ریلی – فایل ریلی

بایگانی ریلی چیست ؟

به منظور محفوظ نگه داشتن و دسترسی سریع تر اسناد کاغذی و مزیت بهینه ترین استفاده از فضای بایگانی در محیط های مختلف اداری، سازمانی، شرکتی و بیمارستانی می توان از بایگانی ریلی که اصطلاحا قفسه ریلی یا فایل ریلی نیز نامیده می شود استفاده نمود. قفسه بندی ریلی علاوه بر تحمل وزن بالا، بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی نمی شود، این درحالیست که قفسه مکانیکی فضای کمتری نسبت به انواع سنتی آن در بر میگیرد.

معرفی اجمالی سیستم قفسه ریلی و مزیت های آن

در بسیاری از ارگان ها و سازمان ها و همچنین انبار ها و مراکز نگهداری کالا مشکل کمبود فضا کم و بیش وجود دارد. سیستم قفسه ریلی مشکل کمبود فضا در آرشیو ها و انبار ها را برای سازمان ها حل کرده است. این سیستم با اشغال فضای کمتر و نگهداری فشرده تر فایل ها و کالا در فضای ذخیره سازیبه شما کمک می کند در استفاده از فضا و هزینه های سازمان صرفه جویی کنید. همچنین اگر زیبایی و نظم محیط کار برای شرکتی اهمیت داشته باشد، ضرورت استفاده از چنین سیستمی دو چندان خواهد شد.

قفسه بایگانی ریلی
قفسه ریلی متحرک

قفسه ریلی متحرک فلزی مکانیکال

قفسه ریلی متحرک فلزی مکانیکال با استفـاده از مکانیزم جابجایی ریلی قادر است با حرکت در طرفین فضای خالی موجود بین قفسه ها بایگانی را از بین برده و به افزایش فضای بایگانی منجر شود.

بایگانی ریلی برقی

بایگانی ریلی برقی

بایگانی ریلی برقی نوع ارتقاء یافته ی از این سیستم می باشد که با تکیه بر نیروی الکترونیکی جابجا می شود. این نوع از قفسه بندی های متحرک با بهره گیری از نیروی برق و جابجایی

قفسه ریلی هوشمند مکانیکال

بایگانی ریلی هوشمند مکانیکال

فایل ریلی هوشمند قادر است عملیات بایگانی را به صورت کاملا هوشمند انجام دهد. به گونه ای که بسیاری از امور مربوط به بایگانی در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود

خرید قفسه ریلی متحرک نیازمند تحقیقات گسترده و بررسی تک تک جزئیات متریال به کار رفته در تولید این سیستم می باشد که برای دستیابی به این اطلاعات ابتدا باید مشخصات فنی بایگانی ریلی هر مجموعه را به صورت جداگانه مطالعه کرده و بهترین آن را انتخاب کنیم. اکنون به معرفی اجمالی بایگانی ریلی و قطعات آن می پردازیم.

بایگانی به معنای حفظ و نگهداری اسناد و مدارک برای طولانی مدت، جهت استفاده در سالیان متمادی می باشد. در گذشته روش های مختلفی برای بایگانی اسناد و مدارک وجود داشت که دسترسی به اسناد و مدارک را بسیار صعب و مشکل می کرد اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع سیستم های بایگانی طراحی، تولید و به بازار عرضه شده اند که کار بایگانی را بسیار سهل و آسان کرده اند. از جمله این سیستم ها میتوان به سیستم قفسه ریلی بایگانی متحرک فلزی اشاره کرد.

شرکت جهان بایگان از پیشگامان تولید در این زمینه می باشد و سیستم های بسیار با کیفیتی را به بازار عرضه می کند. انجام بیش از ۱۰۰۰ پروژه موفق در اقصی نقاط کشور، حضور در بیش از ۱۰ کشور خارجی و ۲۵ سال فعالیت درخشان از افتخارات این مجموعه می باشد. این مجموعه در راستای حفظ و گسترش برند خود بهترین و با کیفیت ترین محصولات و سیستم های ریلی را به مشتریان عزیز عرضه کرده و کالایی سرمایه ای تولید می کند.با مطالعه مشخصات فنی قفسه ریلی این مجموعه، کاملاً به این موضوع واقف خواهید شد.

قفسه بایگانی ریلی جهان بایگان

نحوه ی عملکرد بایگانی ریلی

در سیستم های بایگانی متحرک ریلی قفسه ها بر روی ریل هایی قرار گرفته اند و قابلیت حرکت دارند. در این سیستم ها علاوه بر آسانتر شدن دسترسی به بایگانی مدارک، پوشه ها و اسناد یا در مواردی با کاربرری های دیگر همچون کالا ها و کتاب ها، با کاهش فضای خالی مورد نیاز در بین قفسه ها برای دسترسی، باعث بهینه سازی فضای ذخیره سازی در انبار های صنعتی، اداری، تجاری و.. می شوند

در سیستم های قفسه بایگانی ریلی با حذف فضای خالی بین قفسه ها خدمتی برای آنهایی که مشکل کمبود فضا دارند ارائه کرده است که با ایجاد و حفظ یک راهرو ی متحرک امکان دسترسی به مدارک را ایجاد می کند. قفسه ها در سیستم بایگانی ریلی بر روی ریل هایی که توسط فرمانی که به کمک دست اعمال می شود یا توسط نیروی الکتریکی که با گیربکس ها اعمال شده و باعث حرکت می گردند قرار دارند. و با حرکت دادن هر قفسه راهروی مورد نظر ایجاد شده فضای مناسب برای دسترسی به مدارک را فراهم می کند. بایگانی های ریلی در عمق های مختلف تولید می شوند که هر کدام حجم های مختلفی برای ذخیره سازی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

ابعاد انواع فایل ریلی برای کاربرد های گوناگون

جهت استفاده از قفسه های ریلی در مکان های مختلف و کاربرد های مختلف، متناسب با کالا هایی که نیاز به آرشیو یا ذخیره سازی آنها دارید، در ابعاد و سایز های گوناگونی قابل اجرا هستند تا علاوه بر استفاده از بیشترین فضای ممکن انباری برای ذخیره سازی، قفسه هایی مناسب برای کالا ها یا محصولات شما اجرا گردد.

برای انواع قفسه های اداری و سازمانی که عمدتا با هدف آرشیو کردن و بایگانی کردن اسناد، مدارک، پوشه ها و زونکن ها استفاده می شوند، از عمق 60 سانتی متری استفاده می گردد. همچنین در مراکز بیمارستانی و درمانی برای نگهداری مدارک پزشکی و پرونده ها نیز ابعاد 60 الی 70 سانتی متری مناسبترین انتخاب است.

در برخی موارد با کاربرد هایی مشابه اما شیوه های نگهداری گوناگون مانند نگهداری زونکن های های سه گوش و پرونده هایی که به صورت عمودی قرار داده میشوند، ممکن است عمق بایگانی ریلی به 80 سانتی متر نیز افزایش پیدا کند. اگر برای انتخاب ابعاد مورد نیاز خود نیاز به مشورت و راهنمایی دارید، از طریق شماره تلفن درج شده در سایت به صورت تلفنی یا از طریق پیام رسان های داخلی  و تلگرام با واحد فروش جهان بایگان در ارتباط باشید.

مزیت های قفسه ریلی نسبت به قفسه های مشبک و سنتی

قفسه ریلی بایگانی با حذف فضای مورد نیاز میان قفسه ها برای دسترسی و حمل و نقل اشیاء ذخیره شده، می تواند با استفاده از اصول انبارداری مدرن هزینه های نگداری کالاها را به طرز چشمگیری کاهش دهد. بدین گونه که با افزایش 70 درصدی ظرفیت انبار نیاز به تهیه فضای انبار بیشتر نخواهید داشت و همچنین کالا ها و یا اسناد و مدارک شما به صورت بهینه تر و قابل دسترس تر انبار خواهند شد.

از دیگر مزایای قابل توجه قفسه بایگانی ریلی می توان به افزایش امنیت در انبار پرداخت. این سیستم مجهز به قفل مرکزی بوده و برای دسترسی به محتویات قفسه ها نیاز به بازگشایی قفل خواهد بود. در مدل های هوشمند این سیستم ها نیز علاوه بر اتصال قفسه ها به سیستم کامپیوتری و حرکت خودکار قفسه ها برای دسترسی به محتویات، امکانات امنیتی بیشتری نیز در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیرد.

اسکلت، بدنه، ریل و سایر قطعات این محصول از استقامت و مقاومت بیشتری نسبت به قفسه های سنتی برخوردار است. به طوری که از بهترین فلز ها و با استاندارد ترین آنها در ساخت بدنه استفاده شده و رنگ پودری اجرا شده روی بدنه آنها سطحی صاف و یکدست و با ماندگاری بالا برای آنهایی که به زیبایی محیط کار اهمیت می دهند فراهم کرده. همچنین از مزیت های دیگر این قفسه ها میتوان به زیبایی و ظاهر به روز و مدرن این سیستم انبارداری اشاره نمود.

بایگانی ریلی جهان بایگان

جهان بایگان از شرکت های تولید کننده بایگانی های ریلی در ایران است که در جهت ارائه خدمات برای مشتری های خود تلاش می کند.این شرکت تولید کننده و ارائه دهنده انواع بایگانی متحرک سراسر ایران و جهان است که بایگانی های ریلی را با توجه به خواست و سلیقه ی مشتری طراحی و ارائه می کند تا مورد استفاده سفارش دهندگان قرار بگیرند. اندازه و ابعاد آن باتوجه به خواست هر ارگانی طراحی و ساخته می شود تا در فضای مورد نظر قرار گیرد.

مشخصات بایگانی ریلیجهان بایگانبرند های نامعتبر
نوع قفلقفل مرکزی استانداردقفل های چینی غیر استاندارد
نوع عملکردآسان و کاملا ایمنمتوسط با ضریب امنیتی پایین
جاگذاریطراحی اختصاصی و جاگذاری در زیر فرمانجاگذاری نامناسب و نیازمند به سوراخ کاری در زمین
جنــسآلومینیوم ماشین کاری شدهفلز فولادی نامرغوب
شکل ظاهریدارای ظاهری بسیار زیبا و شیکایجاد شکل ظاهری نامناسب در انتهای کابین ها
میزان امنیتضریب امنیتی با سطح پایینضریب امنیتی با سطح بالا
طول عمرکیفیت نامناسب و طول عمر پایینمقاومت مناسب و طول عمر بالا
کیفیت کاربریبا سختی به همراه مزاحمتآسان و بدون مزاحمت

خدمات تولید و ساخت بایگانی ریلی جهان بایگان در سراسر کشور ارائه می شود که در جلب نظر هم وطنان خود می کوشد. محصولات این شرکت در دو نوع بایگانی ریلی هوشمند و بایگانی ریلی برقی در اختیار مشتری های خود قرار می گیرد که با توجه به نیاز هر شرکتی مدل متناسب با آن ارائه می شود که رضایت آنها را به دنبال دارد.

قفسه بندی ریلی کتابخانه

جهان بایگان شرکتی با سابقه ی بیش از بیست ساله و از برترین تولید کنندگان در حوزه ی بایگانی ریلی می باشد. این شرکت همواره تلاش نموده است تا با تکیه بر دانش فنی روز دنیا محصولاتی متمایز در مصارف مختلف اداری را تولید و ارائه نماید. استفاده از طراحی مدرن و متناسب با متد های روز دنیا در ساخت محصولات مختلف موجب تمایز تولیدات این شرکت از سایر محصولات مشابه در داخل و حتی منطقه شده است. در کنار این موضوع مهم تمام بخش های فنی این شرکت از آخرین ماشین آلات صنعتی به روز که در این صنعت استفاده می گردد برخوردار است که این مهم موجب به وجود آمدن خط تولیدی یک پارچه و مطابق با استاندارد بین المللی شده است.

کامل و جامع بودن این خط تولید از برش تا رنگ کاری نهایی موجب شده است تمامی تولیدات به صورت کامل توسط این شرکت و در نهایت دقت و با بررسی های کامل ارائه گردند. طراحی و تولیدات محصولاتی با کیفیت بالا و استاندارد موجب محبوبیت بالای برند جهان بایگان در بازار تجهیزات اداری داخل کشور و منطقه خاورمیانه شده است. توجه این شرکت به موضوع خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات خود از جهات مختلف نیز از مهمترین دلایل این محبوبیت و رشد روز افزون این برند می باشد.

محصولات جهان بایگان

مهمترین محصولات شرکت جهان بایگان در زمینه تجهیزات اداری بوده و عبارتند از ؛ سیستم های بایگانی ریلی ، قفسه ریلی ، قفسه بایگانی ، کمد بایگانی ، قفسه کتابخانه ای ، پوشه دان و غش گیر می باشد. که به صورت کامل در انوع مختلف در این شرکت طراحی و تولید و به بازار های داخلی و بین المللی صادر می گردد. همانگونه که بیان شد این محصولات در انواع مختلف و بسته به نیاز مخاطب متفاوت بوده و با دارای کارایی های مختلفی می باشند که در ادامه متن به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

از دیگر محصولات این شرکت می توان به قفسه ثابت ایزی رکت، کمد بایگانی کشویی، غشگیر قفسه ریلی یا دیوایدر، قفسه ریلی انبار و قفسه ریلی کتابخانه ای اشاره کرد. چهت مشاهده محصول مورد نظر و کسب اطلاعات بیشتر بع صفحه مربوط به هر محصول مراجعه نمایید.

ویدیو های معرفی شرکت و محصولات جهان بایگان

معرفی انواع سیستم های فایل ریلی

از جمله مهم ترین تجهیزات اداری که امروزه بسیاری از شرکت های و ادارات خصوصی و دولتی مجموعه بایگانی خود را به مجهز می نمایند عبارت است از این نوع بایگانی که دارای ویژگی های مثبت فراوانی می باشد که از جمله مهمترین آنها افزایش ظرفیت بایگانی اسناد تا دو برابر ظرفیت در مقایسه با بایگانی ثابت می باشد. طراحی و تولید این محصول به صورت کامل توسط مهندسان این مجموعه و در شرکت جهان بایگان صورت می گیرد. این موضوع موجب می شود تا متخصصان جهان بایگان قادر باشند با توجه به نیاز مشتری انواع مختلفی از بایگانی متحرک را طراحی و ارائه نمایند که در کل موجب به وجود آمدن انواع مختلفی از این محصول می گردد. از جمله مهمترین انواع این نوع از بایگانی عبارتند از ؛

مدل های برقی سیستم بایگانی

سیستم های بایگانی برقی در حال عادی برای جابجایی از نیروی مکانیکی بهرمند می شود که در مقیاس بالا این موضوع ممکن است بهره وری نیروی انسانی مجموعه بایگانی را به شدت گاهش دهد. به این دلیل متخصصان مجموعه جهان بایگان با بهره گیری از دانش بومی این محصول را به سیستم حرکت برقی مجهز نموده اند به گونه ای که کاربر می تواند با اعمال دستور از پنل کنترل هر کابین نسبت به جابجایی آن به سمت چپ و راست اقدام نماید. از مهمترین ویژگی های این سیستم برخورداری از برق اضطراری می باشد که مجموعه را قادر می سازد تا در صورت قطع برق نسبت به فعالی خود در بایگانی ادامه دهند. این محصول دارای ویژگی ها دیگری نیز می باشد که می توانید در قسمت محصول مورد نظر مشاهده نمایید.

قفسه ریلی هوشمند مکانیکال

این نوع از سیستم های قفسه ریلی نمونه ای کامل تر از نوع برقی خود می باشد به گونه ای که علاوه بر دارا بودن قابلیت جابجایی به وسیله ی نیروی برق، قادر است بسیاری از موارد مربوط به حفظ و نگهداری اسناد را نیز انجام دهد. به این طریق که این سیستم قادر است به صورت هوشمند موارد مربوط به آمارگیری اسناد بایگانی شده و زمان خروج و ورود پرونده های مختلف و بسیاری موارد دیگر را انجام دهد. علاوه بر این موارد، سیستم هوشمند بایگانی قادر است برخی از قفسه ها را به صورت بایگانی محرمانه تعریف نموده و به جز افراد خاص از دسترس سایر کاربران خارج باشد. این محصول علاوه بر جابجایی توسط نیروی برق و برخورداری از برق اضطراری قابلیت جابجایی مکانیکی را نیز برای شرایط بحرانی دارا می باشد.

قفسه ریلی بایگانی هوشمند که تولید اختصاصی شرکت جهان بایگان است، بعد از ۵ سال تلاش، تحقیق و توسعه به بازار عرضه گردیده و طی بازدید توسط کارشناسان ایتالیایی در پروژه قفسه ریلی بیمارستان طبی کودکان، مورد تحسین قرار گرفت و برنده جایزه خلاقیت و نوآوری نمایشگاه مبلمان اداری hofex گردید.

سیستم قفسه ریلی بایگانی از از لحاظ ریالی بسیار به قفسه بایگانی ریلی مکانیکال نزدیک است و از این نظر قیمت مقرون به صرفه ای دارد؛ همچنین امکانات بسیار زیادی از قفسه ریلی تمام هوشمند را نیز دارا می باشد. در این نوع از سیستمبایگانی  فرمان به طور کلی حذف و دستور حرکت به راست و چپ از طریق دکمه های تعبیه شده بر روی هر بلوک به راحتی امکان پذیر می شود. تنها با فشردن یک دکمه میتوانید یک بلوک ۶ الی ۷ متری را حرکت داده و به راهروی قفسه ای که مد نظر دارید دسترسی پیدا کنید.

قفسه ریلی بایگانی هوشمند

آخرین نوع و بهترین نوع سیستم های بایگانی هوشمند ریلی که دارای قابلیت های فراوانی می باشد عبارت است از فایل ریلی اتوماتیک – هوشمند. این نوع از فایل امنیت بسیار بالایی را برای نگهداری اسناد در اختیار مجموعه های حساس قرار می دهد.  از این رو مجموعه های حساس دولتی ، نظامی و انتظای ، پتروشیمی ها و سایر مراکز حساس نیازمند به استفاده از این قفسه بایگانی می باشند. این قفسه قادر است بسیاری از موارد مورد نیاز در بایگانی اسناد را به صورت یکپارچه هوشمند انجام دهد. موضوعی که ضمن تضمین امنیت پایدار اسناد در بهره وری نیروی انسانی نیز بسیار مفید بوده و موجب رشد کیفیت پاسخگویی مجموعه بایگانی می گردد. برای مطالعه ی بیشتر به صفحه ی محصول مراجعه نمایید.

قفسه ریلی هوشمند

قفسه ریلی هوشمند که آخرین نوع طراحی شده برای سیستم مدرن بایگانی ریلی می باشد، علاوه بر آنکه تمامی امکانات سیستم قفسه ریلی بایگانی نیمه هوشمند را داراست، از طریق اتصال سیم یا بی سیم (Wireless) به ویندوز متصل شده و از طریق نرم افزار بایگانی ریلی که طراحی اختصاصی شرکت جهان بایگان می باشد، عملیات جستجوی پرونده ها و همچنین دسترسی مستقیم به مدارک بایگانی فراهم می شود.

سیستم روشنایی هوشمند، حرکت از طریق ریموت و رایانه، اتصال کل سیستم قفسه ریلی بایگانی به نرم افزار بایگانی ریلی، قابلیت ثبت، ویرایش و جستجوی پرونده ها و مدارک در نرم افزار مربوطه، امرجنسی(توقف اضطراری) و هدایت اپراتور به سمت پرونده از قابلیت های ویژه قفسه ریلی بایگانی طراحی شده شرکت جهان بایگان می باشد.

قفسه ریلی بایگانی که برای بایگانی انواع مختلف اسناد، مدارک و وسایل از جمله پوشه و زونکن گرفته تا فرش و لوازم آزمایشگاهی، براساس ظاهر و کارایی تقسیم بندی می شود. بسیار ضروری و حائز اهمیت است که خریداران عزیز، انواع مختلفی از این سیستم آرشیوی را بشناسند تا با شناخت کامل، خریدی مطمئن تر جهت فضای بایگانی خود داشته باشند. اگر بخواهیم این محصول را از لحاظ ظاهری تقسیم بندی کنیم به دو نوع کلی تمام فلز و ترکیب فلز و چوب (MDF) میتوان تقسیم بندی کرد.

1 : قفسه ریلی بایگانی نوع تمام فلز، قفسه ریلی انبار

در نوع تمام فلز این سیستم، از بهترین متریال ها همچون ورق روغنی ST12 از ضخامت ۱ الی ۲ فولاد مبارکه اصفهان استفاده می گردد. ساختار صفحه پانل ها، ستون ها، قاب و درب تماماً از جنس فلز (ورق روغنی) است  و شاسی ها از نوع ورق گرم (پروفیل با ضخامت ۲میل) می باشد.

شرکت تولیدی جهان بایگان برای ایجاد زیبایی هرچه بیشتر محیط شما، دو نوع قفسه ریلی تمام فلز برای شما مشتریان عزیز عرضه می کند که شامل بایگانی ریلی تمام فلز با قاب زنجیر و بایگانی ریلی تمام فلز بدون قاب (نوع سه تکه) می باشد.

1.1 : قفسه ریلی فروشگاهی تمام فلز دارای قاب زنجیر

مدل قفسه ریلی فروشگاهی دارای قاب زنجیر، سیستم مکانیکی قفسه ها با یک کاور دارای ترکیب رنگ زیبا پوشیده می شود. در این صورت استفاده از سیستم حرکتی آسانتر شده و همچنین زیبایی بیشتری به فروشگاه، محل کار یا انبار شما می دهد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به افزایش طول عمر قطعات مکانیکی آن اشاره کرد که بر اثر کاهش گرد و غبار و آلودگی هایی که موجب تخریب قطعات می شوند، حاصل می شود. هم اکنون چهار رنگبندی نارنجی، آبی، سفید و قرمز برای هماهنگی بیشتر با دکور محل کار یا رنگ برند سازمان شما قابل انتخاب است.

ویژگی دیگر بایگانی ریلی دارای قاب زنجیر، قابلیت دمونتاژ-مونتاژ ساده تر است. این محصولات با استفاده از قطعات با کیفیت و با طول عمر بالا ساخته شده. در نتیجه در هنگام جابه جایی و منتقل نمودن انبار یا فضای بایگانی از محلی به محل دیگر، نیاز به دمونتاژ و مونتاژ دوباره در جایگاه جدید خواهید داشت.

1.2 : قفسه ریلی تمام فلز قاب سه تکه (بدون قاب زنجیر)

در این نوع از سیستم قاب زنجیر در پشت قاب جلو پنهان شده و هرچند کمی دسترسی به سیستم حرکتی را صعب میکند اما به علت حذف ظاهری قاب زنجیر ممکن است برخی آن را بیشتر بپسندند.

در این نوع از سیستم قفسه ریلی متحرک، قاب جلویی که در نمای کار قرار دارد به صورت سه تکه طراحی و تولید می گردد که رنگ قاب وسطی آن نیز باز به انتخاب مصرف کننده می تواند از بین سه رنگ قرمز – آبی و سفید انتخاب گردد.2 : قفسه ریلی کتابخانه ای (ترکیب چوب (MDF) و فلز) ، قفسه ریلی کمد دیواری

اگر محیط بایگانی شما اختصاص به کتابخانه دارد و یا مایلید محیطی گرم و صمیمی داشته باشید، قطعاً این نوع از سیستم قفسه ریلی کتابخانه ای مختص به شماست. این سازه در حالیکه استحکام فلز را در خود دارد، تمام نمای آن از جنس ام دی اف به ضخامت ۱۶ میل به رنگ انتخابی مصرف کننده می باشد.

نمای کار یعنی قاب و درب ها که هیچ فشاری روی آن ها نیست، دارای کاور ام دی اف با بهترین نوع متریال و ضخامت حداکثری ۱۶ میل است که قطعات داخلی سیستم اعم از صفحه پانل ها و ستون ها و …. از جنس فلز (ورق روغنی) می باشد؛ لذا سیستم از داخل استحکام فلز را دارد اما در ظاهر یک کمد بایگانی چوبی است که زیبایی آن را چندین برابر می کند.

از دیگر تفاوت های این سیستم با نوع تمام فلز آن ساختار درب می باشد؛ همانطور که می دانید حرکت درب در نوع تمام فلز بصورت غیرکشویی و لولایی می باشد اما در نوع ترکیب چوب و فلز، درب بصورت کشویی روی ریل حرکت میکند و هیچ فضایی را حین باز و بسته کردن درب اشغال نمیکند که این نیز مزیتی ویژه برای این سیستم می باشد که ضمن صرفه جویی در فضا، کار با آن بسیار راحت و آسان می باشد.

تفاوت دیگری که میتوان بین این دو نوع فایل ریلی بایگانی قائل شد، قفل درب می باشد؛ در نوع تمام فلز، درب ها با قفل MITO (میتو) باز و بسته می شوند اما در نوع ترکیب چوب و فلز دستگیره درب جداگانه نصب شده و قفل های درب از نوع قفل کلید و سوییچی بوده که در انتهای درب ها نصب می شود.

دیگر تفاوتی که باید به آن اشاره داشت قفل مرکزی سیستم است که در نوع تمام فلز فایل کشویی ریلی قفل مرکزی و LOCK نهایی روی قاب زنجیر نصب شده و در نمای کار می باشد، اما در نوع ترکیب چوب و فلز، قفل بصورت چهارلول بوده و در انتهای آخرین قفسه متحرک و در پایین کار نصب می شود که به صورت مخفی بوده و در نمای ظاهری دیده نمی شود. این سیستم نیز همانند نوع تمام فلز به دو دسته تقسیم بندی می گردد.

ویژگی قفسه بایگانی ریلیبرند های نامعتبرجهان بایگان
نوع قفلقفل غیر استانداردقفل استاندارد MITO
میزان امنیتضریب امنیتی با سطح پایینضریب امنیتی با سطح بالا
طول عمرکیفیت نامناسب و طول عمر پایینمقاومت مناسب و طول عمر بالا
کیفیت کاربریبا سختی به همراه مزاحمت آسان و بدون مزاحمت

قفسه کتابخانه ریلی دانشگاه علوم پزشکی

2.1 : ریلی کابینت (ترکیب چوب و فلز قاب یک تکه)

کاور روبرویی یا همان قاب جلو یک تکه MDF شانزده میل به انتخاب شما از نوع افرا – ونگه و … در این نوع سیستم قابل استفاده می باشد ولی قاب زنجیر وجود ندارد و در پشت سیستم پنهان شده است. انتخاب نمای درب سیستم نیز باز به انتخاب کاربر مصرف کننده می باشد و میتواند از انواع مختلف کالیته رنگ MDF در این بخش استفاده نمود.

بسیاری از کاربران مایلند سیستم بایگانی آن ها رنگی مشابه با میزها و محیط کار داشته باشد، بنابراین این سیستم بایگانی بهترین انتخاب برای شماست. طرح ام دی اف محیط اداری و کتابخانه ای شما هرچه باشد همان را میتوان در طراحی سیستم بایگانی ریلی استفاده کرد و فضایی هماهنگ گرم و صمیمی ایجاد کرد.

2.2 : قفسه ریلی ترکیب چوب و فلز قاب سه تکه، قفسه ریلی مغازه

همانطور که از نام این سیستم واضح است، قاب جلویی سیستم همچون نوع قفسه ریلی بایگانی تمام فلز قاب سه تکه، بجای یک قسمت از سه قسمت تشکیل می شود و قسمت وسطی آن که فرمان سیستم بر روی آن قرار دارد، رنگ متفاوتی از MDF را داراست که زیبایی دوچندان به ظاهر سیستم بایگانی می بخشد. درب سیستم در مقایسه با نمونه قبلی تفاوتی نداشته و از جنس ام دی اف می باشد و به انتخاب کاربر نهایی صورت میگیرد.

انتقال نیرو در سیستم قفسه ریلی بایگانی:

درخصوص سیستم انتقال نیرو در قفسه ریلی بایگانی در حال حاضر شرکت های تولید کننده در ۲ حالت “چرخ دنده درگیر” و “چرخ دنده با زنجیر ” این سیستم را تولید می کنند.

نیرو از فرمان با چرخ دنده ۱۸ دندانه و کوپل به چرخ دنده ۴۵ دندانه (فولاد CK45) منتقل و بعد با زنجیر مجدداً به چرخ دنده  ۲۷ دندانه و در نهایت با شفت نمره ۲۵ دو پلیشه و UCP205، به سیستم  داخلی و چرخ ها منتقل می‌شود. استفاده از سیستم کوپل زنجیر در مقایسه با سیستم دنده درگیر از مزایای زیادی برخوردار است؛ از جمله شکستگی نیرو طی ۳ مرحله به طوری که سبب می شود با فشار کمتر از ۴/۵ کیلوگرم به راحتی فرمان قابلیت حرکت داشته باشد.

شرکت جهان بایگان تنها تولید کننده در این زمینه می باشد که برای سیستم انتقال نیرو، در صورت درخواست مشتری به راحتی قابلیت ارائه سیستم قفسه بندی ریلی با روش انتقال نیروی دنده درگیر را نیز در خط تولید خود دارا می باشد، هرچند آن را توصیه نمی کند. در ادامه به بررسی و معرفی انواع سیستم انتقال نیرو در سیستم قفسه ریلی می پردازیم. با ما همراه باشید.

 • انتقال نیرو به روش چرخ دنده درگیر:

انتقال نیرو در حالت چرخ دنده درگیر که با نام گیر بکسی نیز معروف است، در واقع ۲ عدد چرخ دنده متصل به یکدیگر است. همانطور که می دانید گیربکس به محفظه ای گفته می شود که چرخ دنده در داخل آن در روغن و روانکار گردش کند. ولی در قفسه های بایگانی ریلی که روش انتقال نیروی آن ها به صورت چرخ دنده درگیر است، فقط ۲ عدد چرخ دنده به یکدیگر متصل بوده و هیچگونه محفظه و روغن و روانکاری برای آن لحاظ نشده است. این باعث خوردگی چرخ دنده ها در طی سالیان می گردد که از معایب این روش می باشد.

 • انتقال نیرو به روش چرخ دنده و زنجیر :

در این روش چرخ دنده ها توسط زنجیر های صنعتی که مختص همین کار ساخته شده اند، وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارند. به علت جنس خود زنجیر که از فولاد های مخصوص و آبکاری های خاص ساخته شده است، هیچگونه خوردگی پس از استفاده در طولانی مدت را شامل نمی شود. در این سیستم میتوان برای حرکت روانتر در قفسه هایی با طول های بالای ۳۰۰ سانتی متر، سایز و تعداد چرخ دنده ها را افزایش داد و سیستم بدون کوچکترین فشار به کمک هندل فرمان حرکت کرده و جابجا می شود.

گالری تصاویر پروژه های پیشین جهان بایگان

برای مشاهده تصاویر گالری روی تصویر کلیک کنید …

 • استفاده از فضا به عنوان یک سیستم ذخیره سازی جمع و جور
 • می تواند با هر فضای موجود سازگار شود.
 • ایمنی کامل مواد ثبت شده
 • مناسب برای ذخیره انواع کتاب و اسناد، زونکن، پوشه، کارتن و لوازم انبار، CD و DVD، و …
 • قابل تنظیم است : شرکت جهان بایگان امکان تولید این سیستم در طول های مختلف ( حتی ۵ و ۶ متری ) و با کاربری های مختلف( زونکن، پوشه، کتاب، کارتن و …) در انواع مختلف مکانیکی،برقی و هوشمند را برای مشتریان عزیز میسر میسازد.
 • سازمان را بهبود می بخشد: این سیستم به سازماندهی اسناد کمک می کند ، بنابراین کارکنان می توانند به راحتی اقلام ذخیره شده را بازیابی کرده و بهره وری را افزایش دهند.
 • امنیت را افزایش می دهد:
  با تعبیه درب و قفل مرکزی اختصاصی جهان بایگان ، دسترسی به قفسه ها محدود می شود تا به کاهش سرقت احتمالی کمک کند.
 • مقرون به صرفه:
  سیستم ها می توانند فضای بیشتری را در فضای کمتر فراهم کنند در حالی که همان منطقه را با گزینه های سنتی اشغال می کنند و استفاده از کف را سودآورتر و پربارتر می کنند.

قفسه بایگانی ریلی مجموعه ای از قفسه بندی است که بر روی پایه های متحرک نصب شده و در امتداد ریل حرکت میکند.در نتیجه نظم و توزیع بهینه بایگانی و انبار و همچنین استفاده بهتر از فضا تضمین می شود.

سیستم فایل ریلی بنا به عواملی که در تولید و راه اندازی این سیستم تاثیر گذار بوده اند تعیین قیمت میشود. واضح است هر تولید کننده سیستم مخصوص خود را با مشخصات فنی بایگانی ریلی مشخص تولید میکند. این امر سبب اختلاف قیمت بین محصولات هر تولیدکننده با تولید کننده ی دیگر میشود. بنابراین قبل از خرید باید نوع سیستم مورد نظر خود را مشخص کرده و از تولیدکننده ای که سیستم مورد نظر را عرضه میکند خریداری کنیم. البته توجه به کیفیت متریال به کار رفته فراموش نشود.

برای پاسخ به سوالات باید بگوییم که شرکت تولیدی جهان بایگان جزو برترین تولید کنندگان سیستم های بایگانی ریلی می باشد. این مجموعه انواع سیستم های بایگانی را با بالاترین کیفیت و با بهترین متریال موجود تولید میکند.

سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی دارای چندین نوع امنیت می باشد؛

 1. قفل درب ها، این نوع قفل که در زمره تولیدات شرکت جهان بایگان از نوع قفل عمودی میتو Mito طرح شرکت TAB کانادا میباشد، اولین خط امنیتی است و دسترس به مدارک را برای غیرمحدود میسازد.
 2. قفل مرکزی، این مجموعه باعث Lock شدن کل سیستم شده و هیچ نوع جرکتی انجام نمیشود و تنها با کلید مخصوص میتوان unlock نمود.
  در اصل پس از Lock شدن خط دوم امنیتی دیگر هیچ نوع دسترسی به هیچ بخشی فراهم نمیباشد.

 

شایان ذکر است سیستم های بایگانی ریلی برقی و هوشمند از امنیت های ویژه تری برخوردار هستند که در بخش مربوط به آنها در صفحه محصولات توضیحات جامع تری داده شده است.

63 نظر

 • سلام وقت بخیر. نحوه سرویس و نگهداری این بایگانی به چه صورته؟ و اینکه امکان داره توی مناطقی مثل گیلان ریلهاش دچار زنگ زدگی بشه؟

  • سلام و تشکر از سوال شما،
   بسیاری از مجموعه ها و ادارات و نهادها و بانکها از سیستم کمد بایگانی ریلی در استان گیلان و کلاً شهرهای رطوبت خیز شمالی و جنوبی کشور در حال استفاده هستند، تمامی قسمتهای فلزی تولیدی شرکت جهان بایگان، یا به میزان مناسبی رنگ و یا با روشهای خاص مانند تلفیق روی و فلز به نحوی تولید میشوند که مشکلی از بابت زنگ ایجاد نخواهد شد.

  • سلام میخواستم بدونم قفسه های ریلی رنگ بندی دارند و این که برای شرکت های کوچیک با متراژ کم قابل اجراست؟

   • محمد عزیز سلام
    قفسه های ریلی تولیدی شرکت جهان بایگان در دو نوع فلزی و MDF تولید میشوند.
    نوع بایگانی ریلی MDF دارای کالیته ام دی اف فوق العاده گسترده ای است که به انتخاب شما تهیه و تولید میشود.
    اما در نوع کمد بایگانی ریلی فلزی، تم کار سفید براق و قاب زنجیر در رنگهای قرمز و مشکی و سفید و آبی قابل اجراست.
    در پاسخ به سوال دوم شما بله محدودیتی در شرکتهای کوچک و بزرگ در بهره مندی از این سیستم نمیباشد.
    در خدمت شما هستیم

 • خیلی ممنون از مطلب عالیتون
  پیشنهادتون برای بایگانی فایل های مجتمع آموزشی کدام نوع است؟

 • سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم که آیا میتونم قفسه بایگانی ریلی داشته باشم که شما بتونید یه الکترو موتور تک یا سه فاز بهش وصل کنید و من بتونم از طریق ریموت قفسه هام رو باز یا بسته کنم؟
  بدلیل ناتوان بودن کارمندام عرض میکنم

  • محمد عزیز سلام
   بله حتماً شما میتونید از قفسه بایگانی ریلی هوشمند و یا نیمه هوشمند جهان بایگان استفاده کنید

 • سلام خداقوت.این بایگانی ها برای منزل شخصی هم کاربر دارن؟ یا بیشتر مربوط به ادارات میشن؟

  • جناب محمد عزیز سلام؛
   نوع ثابت و بخصوص با کاور MDF برای منازل شخصی هم کاربرد دارند (برای مثال کتابخانه)
   کتابخانه آیت الله بروجردی و آیت الله کاشانی و یا کتابخانه آیت الله آملی از نمونه پروژه های این شرکت در محدوده کنابخانه شخصی میباشد، هرچند بله درست هست بیشتر مصارف مربوط به ارگانها و نهادهای دولتی است.

 • سلام ببخشید
  سیستم های ریلی برقی و سیستم های ریلی هوشمند چه برتری های نسبت به یکدیگر دارند؟برای استفاده شما شخصا کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

  • فاطمه عزیز
   سلام
   ممنون از سوالتون
   سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی هوشمند به رایانه متصل شده و از نرم افزار دستور میگیره، با سرچ پرونده اون قفسه مورد نظر بصورت خودکار باز میشه و خب دسترسی رو تسهیل و سرعت میبخشه.
   اما سیستم قفسه ریلی برقی از طریق دکمه های تعبیه شده روی هرکابین حرکت میکنه و علاوه بر اون، امکان جابجایی از طریق ریموت کنترل رو نیز داره، اما به تبع قابلیت سرچ پرونده رو نداره.

 • سلام میخواستم بدونم قابلیت جابجایی وتحرک براشون هس و مقاومتشون چقدره در برابر پوسیدگی وغیره

  • علی عزیزی گرامی سلام
   سیستم قفسه بندی متحرک ریلی تولیدی شرکت جهان بایگان، براحتی قابلیت مونتاژ دمونتاژ و جابجایی رو دارا هست و این از مشخصات فنی بایگانی ریلی تولیدی این شرکت محسوب میشه
   در خصوص مقامت نیز باید خدمتتون عرض کنیم، نظر به اینکه از بهترین نوع رنگ با ضخامت 100 الی 120 میکرون استفاده میشه، پروژه هایی که 20 سال پیش نصب شدن همچنان مقاومت خودشون رو حفظ کردن و این خود گواه بر این موضوع هست.

 • سلام و وقت بخیر
  به اینکه قفسه ریلی متحرک فلزی مکانیکال آیا از ضخامت ورق خوبی برخوردار است؟

  • امین عزیز سلام
   ضخامت ورق مورد استفاده در قفسه های ریلی تولیدی شرکت جهان بایگان، از ضخامت 1 الی 1.5 و شاسی ها 2 الی 3 میباشد.
   اما در نظر داشته باشید که امروزه تنها ضخامت ورق حائز اهمیت نیست، شما یک ورق با ضخامت 0.5 نیز رو میتونید با خمشهای مهندسی مقاومت تر از ورق 1.5 کنید، به این شکل هم استحکام دارید و هم سبکی و کاهش استهلاک.
   یادمون باشه که فقط ضخامت بالای ورق نشون دهنده یک مشخصات فنی خوب نیست، ضخامت بالا و خارج از استاندارد موجب سنگینی هرنوع سازه و استهلاک زیاد و عدم کارایی میشه

 • با سلام و وقت بخیر
  آیا برای شرکتهایی که متراژ پایین دارند و اتاقها با کمبود جا مواجه است بایگانی ریلی در این مکان ها قابل اجرا میباشد و از نظر عمق کار و متراژ عملی کردن این پروژه حداقل به چقدر فضا احتیاج دارد؟؟

  • ملیکای عزیز سلام
   ممنون از سوال شما
   قفسه های بایگانی ریلی دارای 3 مشخصه اندازه ای هستند؛ طول (عمق) – عرض و ارتفاع.
   حداقل طول تولیدی و کاربری این قفسه ها 1 متر میباشد به ابعاد دقیق 102 سانتیمتر
   از لحاظ عرض ابعادها متفاوت است و از عرض 30 به بالا شروع میشود
   و ارتفاع نیز محدودیت ارتفاع اتاق است که بصورت نرمال 230 سانتیمتر میباشد اما در ابعاد پایینتر شامل 200 سانتیمتر نیز قابل اجرا است.
   حداقل فضای شما باید 2در3 باشد تا بایگانی ریلی مفهوم تولیدی داشته باشد.

 • سلام
  با توجه به اینکه سیستم های اداری به سمت سیستم های بدون کاغذ یا استفاده کمتر از کاغذ می رود و طبیعتا نحوه و قواعئ بایگانی هم تغییر می کند و بایگانی ها به صورت سی دی یا دی وی دی و حافظه های قابل جابجایی و دیتاسنتر می رود شما برای طراحی این مدل سیستم ها چه اقداماتی انجام داده اید ؟

  • پارسای عزیز سلام
   ممنونیم از سوال بسیار خوب شما/
   هرچند برخی اسناد و مدارک الزاماً میبایست بصورت کاغذی بایگانی شوند، همچون اسناد و مدارک سازمانهایی چون قوه قضاییهف ثبت اسناد و …
   اما از آنجا که در تصدیق کلام شما مدارک به سمت اسکن شده روی انواع لوح های فشرده پیش میرند، باید اشاره داشت که شرکت جهان بایگان تمامی بلوکهای تولیدی خود را به سمت امکان بایگانی انواع لوح فشرده پیش برده است و پروژه هایی همچون سیما فیلم نیز در جهت تایید همین موضوع در طی سالیان گذشته تولید و نصب و تحویل مشتریان عزیز شده است.
   نمونه این پروژه را میتوانید مشاهده فرمائید.

 • باسلام درمورد استقامت و دوامشون توضیحاتی میخاستم یعنی در هرجا و مکانی مشکلی نداره مثلا در جایی باشه که رطوبت ببهش برخورد کنه دوام میاره؟

  • عرفان عزیز سلام
   در خصوص رطوبت و زنگ زدگی و یا آتش سوزی و گرد و غبار باید خدمتتون عرض کنم که، اصولا سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی indoor هست و مخصوص محیط outdoor و بیرونی تعبیه نشده است.
   اما از آنجایی که رطوبت و یا گرد و خاک داخل محیط سربسته نیز تا حدی موجود است، بدلیل ضخامت رنگ فوق العاده بالای تولیدات شرکت جهان بایگان و همچنین زیرسازی بی نظیر بدلیل خط رنگ فول اتومات و اسید شوری و چربیگیری کاملاً خودکار قطعات، در مقابل رطوبت بسیار بسیار مقاوم میباشد و بسیاری از مشتریان این مجموعه طی 25 سال فعالیتمان همچون شهرداری رشت و… از مشتریهای شمال و جنوب کشور میباشد.
   پانچ صفحه پانل ها نیز موجب سیرکوله کردن و چرخش هوا بین طبقات شده که منجر به کاهش خاصیت زنگ و گرد و خاک و همچنین کاهش وزن کلی سازه میشود

  • عبدالله عزیز سلام
   کمد بایگانی ریلی یک کالای سرمایه ای محسوب میشود و حداقل طول عمری برابر با بیست سال دارد که در صورت نگهداری صحیح و دریافت خدمات پس از فروش میتواند به این عمر اضافه گردد.
   برای مثال پروژه بانگ ملت کرج که سال 1380 (بیست سال پیش) توسط شرکت تولیدی جهان بایگان به بایگانی ریلی مجهز شده است در حال حاضر درخواست خدمات پس از فروش دارد و همکاران مشغول رسیدگی میباشد.
   این پروژه و پروژه های مشابه در بخش پروژه ها کامل مشاهده میباشد.

 • سلام وقت بخیر
  جسارتا این قفسه های ریلی بر اساس ابعاد خواسته شده بر اساس نیاز مشتری هم تولید می شود یا فقط در ابعاد مشخصی تولید می گردد؟

  • نرگس عزیز سلام و ممنون از سوال شما
   پروژه های آرشیوی کمد بایگانی ریلی بر اساس کروکی محل و نیاز شما توسط کارشناسان فنی مهندسی این شرکت طراحی و تولید میشود و با بهترین پیشنهاد را جهت افزایش ظرفیت بایگانی شما در اختیار قرار خواهیم داد، لذا با وجود برخی محدودیتها اما اساسا این کالا بر اساس نیاز شما طراحی و تولید میگردد و از قبل تولیدی نمیباشد.

 • چجوری فضایی بینشون از بین میبرین یعنی مشکلی پیش نمیاد و اینکه حدود چند درصد از فضا رو کمتر اشغال میکنه

  • کوثر عزیز سلام
   اساس سیستم بایگانی ریلی بر افزایش ظرفیت آرشیو شما در همان فضای قبلی است، لذا ملاک اصلی کمتر اشغال کردن فضا نیست، بلکه استفاده بهینه و بیشتر از فشا میباشد.
   در خصوص ارتفاع تا جایی که محیط بایگانی شما اجازه دهد این سیستم قابلیت افزایش ارتفاع را دارد و چون بنا بر نیاز شما طراحی و تولید میشود، مانند نمونه های از پیش تولید شده در بازار نمیباشد.
   این سیستم تا 70% ظرفیت بایگانی شما را افزایش میدهد که اصول آن بر پایه حذف راهروهایی که برای بلوکهای ثابت نیاز است، اما این سیستم با تنها یک راهرو میتواند بیش از 70% ظرفیت شما را افزایش دهد.

 • سلام ببخشید این قفسه ها برای داخل اتاق خواب هم کاربردی هستن؟؟یعنی میشه از این قفسه ها برای کتاب و جزوه داخل اتاق خواب استفاده کرد؟؟؟

  • مهناز عزیز سلام
   سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی عمدتا در مقیاس انبوه کارایی دارد، و معمولاً برای مجموعه هایی با اسناد 1.000 کتاب، پرونده و … به بالا استفاده میشود.
   هرچند مصارف شخصی در خصوص کتابخانه آیت الله بروجردی و یا کتابخانه مربوط به آیت الله جوادی آملی نیز توسط این مجموعه تولید و اجرا گردیده است.

  • خانم نورمحمدی عزیز سلام
   بله، برخلاف نمونه های موجود در بازار، این نوع از قفسه بندی باتوجه به کروکی و میزان فضای شما تولید و نصب میگردد و از قبل پیش تولید نشده اند.
   کارشناسان ما بهترین پیشنهاد را بر اساس فضای شما طراحی و بخش تولید بهترین آنرا اجرایی میکند.
   در خصوص جنس سیستم بایگانی ریلی نیز پیشنهاد میکنم بخش محصولات را مشاهده بفرمائید.

  • مرتضی عزیز سلام
   سیستم قفسه بندی بایگانی ریلی دارای چندین نوع امنیت میباشد،
   1. قفل درب ها، این نوع قفل که در زمره تولیدات شرکت جهان بایگان از نوع قفل عمودی میتو Mito طرح شرکت TAB کانادا میباشد، اولین خط امنیتی است و دسترس به مدارک را برای غیرمحدود میسازد.
   2. قفل مرکزی، این مجموعه باعث Lock شدن کل سیستم شده و هیچ نوع جرکتی انجام نمیشود و تنها با کلید مخصوص میتوان unlock نمود.
   در اصل پس از Lock شدن خط دوم امنیتی دیگر هیچ نوع دسترسی به هیچ بخشی فراهم نمیباشد.

   شایان ذکر است سیستم های بایگانی ریلی برقی و هوشمند از امنیت های ویژه تری برخوردار هستند که در بخش مربوط به آنها در صفحه محصولات توضیحات جامع تری داده شده است.

  • جناب مهراد عزیز سلام
   خیر
   این سازه ها استفاده صنعتی و در در بایگانی با حجم پرونده بالای 1.000 عدد کاربرد دارند.

 • سلام. ببخشید برای زیباسازی دفتر شخصی هم امکان سفارش این مدل ها هست یا صرفا برای اسناد انبوه استفاده میشه ؟
  من برای دفتر وکالت میخوام. اگر ممکنه بفرمایید امکان شخصی سازی ظاهر قفسه ها در سفارشی که ثبت میکنم هست یا خیر

  • جناب تقوی عزیز سلام
   برای دفتر شما امکان نصب و تولید براساس ظرفیت میباشد، تغییر ظاهری در خصوص قفسه ریلی MDF کاملاً به دلخواه شما انجام خواهد شد اما در خصوص نوع فلزی مکانیکال تنها رنگ قاب زنجیر قابل تغییر میباشد.

 • سلام و خسته نباشید من اکه بخام از این قفسه را بخرم ب ای یک فضای 6الی چهار متری مناسبه یا ن اینها سایز بندی داره یا نه همشون به یک اندازه ساخته شدن

  • سلام. این نوع قفسه ها معمولا در ابعاد بزرگ و برای ادارات استفاده میشود البته برای کتابخانه های شخصی نیز مورد استفاده قرار گرفته اما به دلیل هزینه آنها پیشنهاد نمیشود.

  • سلام . مغازه های خواربار فروی به دلیل اینکه اجناس باید قابل مشاهده باشد خیر مناسب نیست . اما برای مشاغلی مانند کتاب فروشی ها که بر اساس لیست جایگاه کتاب ها را ارشیو دارند مناسب هستند

 • با سلام با توجه به اینکه جامعه و ادارات و نهاد های آن روبه پیشرفت و سرعت و الکترونیکی شدن می باشد آیا بیگانی ریلی این نیاز جامعه را هم شامل می شود ؟

  • سلام. بایگانی های ریلی الزام به نگهداری کاعذ یا مدارک کاغذی نیست ممکن است کالا های انبار ها، اجناس فروشگاه های زنجیره ای، و مشاغل مختلف کارخانه جات مورد استفاده برای نگهداری کالا و اجناس دیگری مورد استفاده قرار بگیرد. لذا مزیت استفاده آن حجم کم و متحرک بودن آنها می باشد که در فضای کم بتوانید بیشترین بهره گیری را داشته باشید

  • سلام . ویجت هوشمند برای کنترل برقی وجود دارد اما برای اتصال به شبکه خیر . هدف از اتصال به شبکه چیست ؟

 • سلام ببخشید آیا این قفسه ها از امنیت کافی برخوردار هستند؟؟ واینکه آیا نیاز به نصب دارند و جای خاصی باید نصب شوند یا نیاز به نصب ندارند؟

  • علی عزیز سلام
   بله نزدیک به 25 میباشد که پروژه های متنوعی در شمال و جنوب کشور که دارای بیشتری رطوبت میباشند، استفاده شده از جمله پروژه بزرگ شهرداری بندر انزلی

 • سلام . ایا قفسه های فلزی برای محیط های کوچک قابل استفاده است ? ایا این فقسه ها باید توسط متخصص نصب شوند یا خود خریدار می تواند به تنهایی نصب کند ?

  • سلام وقت شما بخیر
   نصب و جابجایی و هر نوع تعمیرات الزاماً میبایست توسط متخصص این شرکت انجام شود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.
   معمولاً در محیطهای بسیار کوچک کارایی ندارد.

 • سلام خسته نباشید به طور میانگین چه مقدار در اشغال فضا صرفه جویی میکنه؟ شما خودتون با دیدن محیط سایز قفسه رو میگیدیا مشتری با نظر خودش؟

  • نگین عزیز سلام
   قفسه های بایگانی ریلی، در اصل میزان ظرفیت بایگانی شما در در همان فضا افزایش میدهد چیزی حدود 70% بیشتر نسبت به قبل میتوانید بایگانی پرونده و اسناد و مدارک انجام دهید.
   کارشناسان این مجموعه با هماهنگی شما کروکی محل را تهیه و بهترین پیشنهاد را خدمت شما ارائه میدهند.

  • سرکار خانم اصل سلام
   متاسفانه خیر این امکان میسر نیست، به طور معمول باید این قفسه های جمع آوری شده و بنا بر فضای موجود قفسه متحرک ریلی طراحی تولید و نصب گردد.
   اما تیم پشتیبانی شرکت جهان بایگان عملیات دمونتاژ و جمع آوری کمدهای ثابت شما و نصب مجدد کمد بایگانی ریلی را برای شما انجام خواهد داد.

 • سلام و عرض ادب
  من یک سوال دارم. بنده نمایسندگی قطعات یدکی دارم و مشکل کمبود فضای انبار داریم. به صورت اتفاقی با جهان بایگان اشنا شدم ولی اطلاعاتی درباره قفسه ریلی یا متحرک ندارم و نمیدونم اصلا این قفسه بندی برای کالاهایی مانند لوازم یدکی ک بسته بندی ها و ابعاد خیلی مختلفی دارند مناسب هست یا خیر. سوال دوم اینه که در صورت نیاز امکان اجرای قفسه ها با ابعاد مختلف هست؟ فرضا چند قفسه با عمق 60 سانت، چند تا عمق 80 و چنت تا عمق 120 پیاده سازی بشه تا بتونیم تمام اجناس رو در جای مناسب قرار بدیم. و سوال دیگه اینه که نصب و اجرا در محل چقدر ممکنه طول بکشه؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4.6/5 - (12 امتیاز)