بایگانی ریلی هوشمند قادر است عملیـــات بایگانی را به صورت کاملا هوشمند انجـــام دهد. به گونه ای که بسیاری از امور مربـوط به بایگانی در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود
بایگانی ریلی برقی نوع ارتقاء یافتــه ی از بایگانی ریلی می باشد که با تکیه بر نیروی الکترونیکی جابجا می شود. این نـــوع از بایگانی ریلی با بهره گیری از نیروی برق و جابجایی…
قفسه ریلی متحرک فلزی مکانیکال با استفـاده از مکـــــانیزم جابجایی ریلی قـــادر است با حرکت در طرفین فضای خالی موجود بین قفسه ها بایگانی را از بین برده و به افزایش فضای بایگانی منجر شود.

به منظور محفوظ نگه داشتن و دسترسی سریع تر اسناد کاغذی و مزیت بهینه ترین استفاده از فضای بایگانی در محیط های مختلف اداری، سازمانی، شرکتی و بیمارستانی می توان از بایگانی ریلی که اصطلاحا قفسه ریلی یا فایل ریلی نیز نامیده می شود استفاده نمود.

معرفی اجمالی بایگانی ریلی

قطعا در بیشتر سازمان ها و شرکت ها مشکل کمبود فضا است. بایگانی ریلی این مشکل را برای ارگانها که استفاده از فضای کم دغدغه آن هاست حل کرده است . بایگانی ریلی از سیستم هایی است که با اشغال فضای کم و ارائه فضای ذخیره و بایگانی بیشتر خدمت بهتری را به استفاده کننده خود ارائه می دهد که این ویژگی بازده این محصول را بالا می برد و باعث می شود جزو پرتقاضا ترین سیستم و قفسه ها باشد علی الخصوص برای آنان که به فضای محیط کار خود اهمیت می دهند.

بایگانی ریلی

نحوه ی عملکرد بایگانی ریلی

در بایگانی های ریلی برای سهولت در امر دسترسی به آرشیو اطلاعات و مدارک واسناد قفسه ها بر روی ریل هایی قرار گرفته اند. تا در ارائه خدمات به استفاده کنندگان  و سهولت در امر دسترسی به اطلاعات و پاسخ گویی سریع پیشی بگیرند.

در سیستم های بایگانی ریلی با حذف فضای خالی بین قفسه ها خدمتی برای آنهایی که مشکل کمبود فضا دارند ارائه کرده است که با ایجاد و حفظ یک راهرو ی متحرک امکان دسترسی به مدارک را ایجاد می کند. قفسه ها در سیستم بایگانی ریلی بر روی ریل هایی که توسط فرمانی که به کمک دست اعمال می شود یا توسط نیروی الکتریکی که با گیربکس ها اعمال شده و باعث حرکت می گردند قرار دارند. و با حرکت دادن هر قفسه راهروی مورد نظر ایجاد شده فضای مناسب برای دسترسی به مدارک را فراهم می کند. بایگانی های ریلی در عمق های مختلف تولید می شوند که هر کدام حجم های مختلفی برای ذخیره سازی را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند.

ابعاد انواع بایگانی ریلی

عمق ۶۰ این بایگانی ها برای ذخیره کردن و بایگانی زونکن ها و پوشه های آویز استفاده می شود. عمق ۷۰ این بایگانی ها برای پرونده های بیمارستانی و مدارک پزشکی انتخاب مناسبی هستند و عمق ۸۰ سانتی این بایگانی های ریلی مخصوص ذخیره کردن و نگهداری زونکن های سه گوش و پرونده هایی است که می خواهیم به صورت عمود نگهداریم است. بایگانی ریلی با استفاده از حذف راه رو ها تبدیل به یک سیستم بایگانی مدرن شده است. از مزیت های بایگانی ریلی می توان به امنیت بالای آن در نگهداری از مدارک اشاره کرد چرا که مجهز به یک سیستم قفل مرکزی است که باعث محفوظ بودن پرونده ها می شود. اسکلت و بدنه بایگانی ریلی در طراحی  زیبا باعث زیبا سازی فضا و محیط هم می شود علاوه بر این داری استقامت و مقاومت بالایی است.

ابعاد قفسه ریلی
بایگانی ریلی جهان بایگان به خاطر استفاده از بهترین فلز ها و با استانداردترین آنها در ساخت بدنه جزو مقاوم ترین نوع هاست که پوششی که رنگ پودری روی آن کشیده است سطحی صاف و یکدست را برای آنها که به زیبایی اهمیت می دهند به وجود آورده است.

بایگانی ریلی جهان بایگان

جهان بایگان از شرکت های تولید کننده بایگانی ریلی در ایران است که در جهت ارائه خدمات برای مشتری های خود تلاش می کند.این شرکت تولید کننده و ارائه دهنده انواع بایگانی ریلی سراسر ایران و جهان است که بایگانی های ریلی را با توجه به خواست و سلیقه ی مشتری طراحی  و ارائه می کند تا مورد استفاده سفارش دهندگان قرار بگیرند. اندازه و ابعاد آن باتوجه به خواست هر ارگانی طراحی و ساخته می شود تا در فضای مورد نظر قرار گیرد.

خدمات تولید و ساخت بایگانی ریلی جهان بایگان در سراسر کشور ارائه می شود که در جلب نظر هم وطنان خود می کوشد. محصولات این شرکت در دو نوع بایگانی ریلی هوشمند و بایگانی ریلی برقی در اختیار مشتری های خود قرار می گیرد که با توجه به نیاز هر شرکتی مدل متناسب با آن ارائه می شود که رضایت آنها را به دنبال دارد.
جهان بایگان شرکتی با سابقه ی بیش از بیست ساله و از برترین تولید کنندگان در حوزه ی بایگانی ریلی می باشد. این شرکت همواره تلاش نموده است تا با تکیه بر دانش فنی روز دنیا محصولاتی متمایز در مصارف مختلف اداری را تولید و ارائه نماید. استفاده از طراحی مدرن و متناسب با متد های روز دنیا در ساخت محصولات مختلف موجب تمایز تولیدات این شرکت از سایر محصولات مشابه در داخل و حتی منطقه شده است. در کنار این موضوع مهم تمام بخش های فنی این شرکت از آخرین ماشین آلات صنعتی به روز که در این صنعت استفاده می گردد برخوردار است که این مهم موجب به وجود آمدن خط تولیدی یک پارچه و مطابق با استاندارد بین المللی شده است . کامل و جامع بودن این خط تولید از برش تا رنگ کاری نهایی موجب شده است تمامی تولیدات به صورت کامل توسط این شرکت و در نهایت دقت و با بررسی های کامل ارائه گردند. طراحی و تولیدات محصولاتی با کیفیت بالا و استاندارد موجب محبوبیت بالای برند جهان بایگان در بازار تجهیزات اداری داخل کشور و منطقه خاورمیانه شده است. توجه این شرکت به موضوع خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات خود از جهات مختلف نیز از مهمترین دلایل این محبوبیت و رشد روز افزون این برند می باشد.

محصولات جهان بایگان

مهمترین محصولات شرکت جهان بایگان در زمینه تجهیزات اداری بوده و عبارتند از ؛ سیستم های بایگانی ریلی ، قفسه ریلی ، قفسه بایگانی  ، کمد بایگانی ، قفسه کتابخانه ای ، پوشه دان و غش گیر می باشد. که به صورت کامل در انوع مختلف در این شرکت طراحی و تولید و به بازار های داخلی و بین المللی صادر می گردد. همانگونه که بیان شد این محصولات در انواع مختلف و بسته به نیاز مخاطب متفاوت بوده و با دارای کارایی های مختلفی می باشند که در ادامه متن به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

سیستم های بایگانی ریلی

از جمله مهمترین تجهیزات اداری که امروزه بسیاری از شرکت های و ادارات خصوصی و دولتی مجموعه بایگانی خود را به مجهز می نمایند عبارت است از این نوع بایگانی که دارای ویژگی های مثبت فراوانی می باشد که از جمله مهمترین آنها افزایش ظرفیت بایگانی اسناد تا دو برابر ظرفیت در مقایسه با بایگانی ثابت می باشد. طراحی و تولید این محصول به صورت کامل توسط مهندسان این مجموعه و در شرکت جهان بایگان صورت می گیرد. این موضوع موجب می شود تا متخصصان جهان بایگان قادر باشند با توجه به نیاز مشتری انواع مختلفی از بایگانی متحرک را طراحی و ارائه نمایند که در کل موجب به وجود آمدن انواع مختلفی از این محصول می گردد. از جمله مهمترین انواع این نوع از بایگانی عبارتند از ؛

بایگانی ریلی برقی

سیستم های بایگانی ریلی در حال عادی برای جابجایی از نیروی مکانیکی بهرمند می شود که در مقیاس بالا این موضوع ممکن است بهره وری نیروی انسانی مجموعه بایگانی را به شدت گاهش دهد. به این دلیل متخصصان مجموعه جهان بایگان با بهره گیری از دانش بومی این محصول را به سیستم حرکت برقی مجهز نموده اند به گونه ای که کاربر می تواند با اعمال دستور از پنل کنترل هر کابین نسبت به جابجایی آن به سمت چپ و راست اقدام نماید. از مهمترین ویژگی های این سیستم برخورداری از برق اضطراری می باشد که مجموعه را قادر می سازد تا در صورت قطع برق نسبت به فعالی خود در بایگانی ادامه دهند. این محصول دارای ویژگی ها دیگری نیز می باشد که می توانید در قسمت محصول مورد نظر مشاهده نمایید.

بایگانی ریلی هوشمند مکانیکال

این نوع از سیستم های قفسه ریلی نمونه ای کامل تر از نوع برقی خود می باشد به گونه ای که علاوه بر دارا بودن قابلیت جابجایی به وسیله ی نیروی برق، قادر است بسیاری از موارد مربوط به حفظ و نگهداری اسناد را نیز انجام دهد. به این طریق که این سیستم قادر است به صورت هوشمند موارد مربوط به آمارگیری اسناد بایگانی شده و زمان خروج و ورود پرونده های مختلف و بسیاری موارد دیگر را انجام دهد. علاوه بر این موارد، سیستم هوشمند بایگانی قادر است برخی از قفسه ها را به صورت بایگانی محرمانه تعریف نموده و به جز افراد خاص از دسترس سایر کاربران خارج باشد. این محصول علاوه بر جابجایی توسط نیروی برق و برخورداری از برق اضطراری قابلیت جابجایی مکانیکی را نیز برای شرایط بحرانی دارا می باشد.

بایگانی ریلی هوشمند

آخرین نوع و بهترین نوع سیستم های بایگانی ریلی که دارای قابلیت های فراوانی می باشد عبارت است از بایگانی ریلی اتوماتیک – هوشمند. این نوع از بایگانی امنیت بسیار بالایی را برای نگهداری اسناد در اختیار مجموعه های حساس قرار می دهد.  از این رو مجموعه های حساس دولتی ، نظامی و انتظای ، پتروشیمی ها و سایر مراکز حساس نیازمند به استفاده از این قفسه بایگانی می باشند. این قفسه قادر است بسیاری از موارد مورد نیاز در بایگانی اسناد را به صورت یکپارچه هوشمند انجام دهد. موضوعی که ضمن تضمین امنیت پایدار اسناد در بهره وری نیروی انسانی نیز بسیار مفید بوده و موجب رشد کیفیت پاسخگویی مجموعه بایگانی می گردد. برای مطالعه ی بیشتر به صفحه ی محصول مراجعه نمایید.

سوالات متداول در خصوص بایگانی ریلی

 

آیا شرکت جهان بایگان تولید کننده کمد بایگانی ریلی است؟

برای پاسخ به سوالات باید بگوییم که شرکت تولیدی جهان بایگان جزو برترین تولید کنندگان سیستم های بایگانی ریلی می باشد. این مجموعه انواع سیستم های بایگانی را با بالاترین کیفیت و با بهترین متریال موجود تولید میکند.

قفسه بایگانی ریلی چیست؟

قفسه بایگانی ریلی مجموعه ای از قفسه بندی است که بر روی پایه های متحرک نصب شده و در امتداد ریل حرکت میکند.در نتیجه نظم و توزیع بهینه بایگانی و انبار و همچنین استفاده بهتر از فضا تضمین می شود.

قیمت قفسه بایگانی ریلی  چگونه محاسبه می شود

سیستم بایگانی ریلی بنا به عواملی که در تولید و راه اندازی این سیستم تاثیر گذار بوده اند تعیین قیمت میشود. واضح است هر تولید کننده سیستم مخصوص خود را با مشخصات فنی مشخص تولید میکند. این امر سبب اختلاف قیمت بین محصولات هر تولیدکننده با تولید کننده ی دیگر میشود.

بنابراین قبل از خرید باید نوع سیستم مورد نظر خود را مشخص کرده و از تولیدکننده ای که سیستم مورد نظر را عرضه میکند خریداری کنیم. البته توجه به کیفیت متریال به کار رفته فراموش نشود.

قفسه بایگانی ریلی چه مزایایی دارد؟

 • استفاده از فضا به عنوان یک سیستم ذخیره سازی جمع و جور
 • می تواند با هر فضای موجود سازگار شود.
 • ایمنی کامل مواد ثبت شده
 • مناسب برای ذخیره انواع کتاب و اسناد، زونکن، پوشه، کارتن و لوازم انبار، CD و DVD، و …
 • قابل تنظیم است : شرکت جهان بایگان امکان تولید این سیستم در طول های مختلف ( حتی ۵ و ۶ متری ) و با کاربری های مختلف( زونکن، پوشه، کتاب، کارتن و …) در انواع مختلف مکانیکی،برقی و هوشمند را برای مشتریان عزیز میسر میسازد.
 • سازمان را بهبود می بخشد: این سیستم به سازماندهی اسناد کمک می کند ، بنابراین کارکنان می توانند به راحتی اقلام ذخیره شده را بازیابی کرده و بهره وری را افزایش دهند.
 • امنیت را افزایش می دهد:
  با تعبیه درب و قفل مرکزی اختصاصی جهان بایگان ، دسترسی به قفسه ها محدود می شود تا به کاهش سرقت احتمالی کمک کند.
 • مقرون به صرفه:
  سیستم ها می توانند فضای بیشتری را در فضای کمتر فراهم کنند در حالی که همان منطقه را با گزینه های سنتی اشغال می کنند و استفاده از کف را سودآورتر و پربارتر می کنند.

  سفارش محصول

  محصول خود را به آسانی سفارش دهید به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.   
  ۵/۵ (۳ نظر)