شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

امنیت قفسه های بایگانی ریلی – قفل درب و قفل مرکزی

امنیت قفسه های بایگانی ریلی – قفل درب و قفل مرکزی

سیستم های قفل و امنیت برای قفسه های بایگانی میتوانند امنیت انبار، آرشیو اسناد و در کل ذخیره سازی را افزایش دهند. با همین هدف امروزه در سیستم های پیشرفته قفسه بندی متحرک از این امکانات استفاده می شود. در ادامه سلسله مقالات مشخصات فنی بایگانی ریلی، در این مقاله قصد داریم تا شما را با جزئیات قفل درب و قفل مرکزی سیستم های بایگانی ریلی شرکت جهان بایگان آشنا کنیم. با ما همراه باشید

اهمیت توجه به امنیت بایگانی ریلی

همانطور که میدانید بایگانی ریلی متشکل از تعدادی قفسه متحرک است که بر روی ریل حرکت میکند. شعار این سیستم، استفاده از حداکثرفضا با حذف راهرو های بین قفسه ها می باشد. بنابراین ظرفیت فضای بایگانی تا 80% افزایش می یابد.

با افزایش ظرفیت فضای بایگانی، تمامی اسناد یک سازمان یا اداره به یک سیستم منتقل شده و در آنجا بایگانی می شود، این امر ضمن سهولت در دسترسی به تمامی اسناد و مدارک در یک نقطه، میبایست از لحاظ امنیتی نیز تقویت شود؛ اما آیا دسترسی به تمامی این مدارک برای تمامی افراد مجموعه مجاز است؟

هنگامی که تمامی اسناد و مدارک یک مجموعه به یک مکان منتقل شده و آرشیو می شود، باید به بهترین صورت محافظت شوند. همچنین دسترسی افراد متفرقه به این مدارک محدود گردد. بنابراین ما به سیستمی نیاز داریم که علاوه بر افزایش ظرفیت بایگانی، به حفظ و نگهداری اسناد نیز بپردازد.

قفسه ریلی شرکت پالیز1

سیستم قفسه ریلی از اجزای بسیاری تشکیل شده که یکی از آن ها سیستم درب و سیستم قفل مرکزی آن می باشد. درب این سیستم معمولاً به درخواست مشتری بر روی آخرین بلوک نصب میگردد بدین شکل که زمانیکه از سیستم استفاده نمیگردد، تمامی بلوکها در منتهی الیه گوشه دیوار جمع شده و آخرین بلوک که دارای درب و قفل خاص تعبیه شده روی آن نیز میباشد اجازه دسترسی به محتویات داخل قفسه ها را نمی دهد.

همچنین با تعبیه قفل مرکزی که بر روی قاب زنجیر بلوک انتهایی (معمولاً درب دار) نصب شده است، کل سیستم بلاک شده و هیچ گونه حرکتی نخواهد داشت و کل سیستم در حالت بدون حرکت خواهد رفت.

در نتیجه، دسترسی به مدارک داخل سیستم محدود می شود و تنها افرادی می توانند سیستم را حرکت دهند که اجازه دسترسی به آن و دارای کلید مخصوص باشند.

پس در مجموع 2 قفل برای سیستم قفسه ریلی شرکت جهان بایگان امنیت این مجموعه رو دو چندان میکند، قفل تعبیه شده بر روی درب سیستم و همچنین قفل مرکزی طراحی شده جهت لاک نمودن کل سیستم.در ادامه به معرفی این دو نوع قفل می پردازیم.

قفل درب های قفسه از نوع Mito Lock :

همانطور که اشاره شد، معمولاً آخرین بلوک از یک مجموعه سیستم بایگانی ریلی دارای درب میباشد و پس از قفل شدن درب سیستم امکان دسترسی برای محتویات تمام مجموعه از بین میرود لذا امنیت بایگانی ریلی بسیار خوبی برای اسناد شما فراهم می آید.

قفل درب های شرکت جهان بایگان به صورت انحصاری به سفارش مستقیم این شرکت تولید می شوند. این مجموعه تنها تولید کننده ای است که از قفل های طرح Mito ترکیه در تولیدات خود استفاده می کند.

قفل Mito همانطور که در تصویر مشاهده می کنید از زیبایی فوق العاده ای برخوردار است. علاوه بر آن این قفل از سری قفلهای عمودی است و کاملاً هم سطح درب قرار گرفته و هیچ فضای اضافی ای را اشغال نمی کند. یک بلوک 3 متری دارای 6 درب و محموعاً سه قفل و یک بلوک 5متری دارای 10 درب و مجموعا 5 قفل میباشد؛ از ویژگی های دیگر این قفل انحصاری میتوان خاص بودن مغزی هر قفل و یا بکدست بودن مغزی ها اشاره داشت.

آیا میخواهید 1 کلید تمامی قفل دربها را باز کند، این امکان فراهم هست … آیا میخواهید هر قفل کلیدی مخصوص به خود را داشته باشد، این امکان نیز فراهم است، کافیست هنگام سفارش گذاری این موضوع را با کارشناس خود مطرح کنید.

سیستم قفل مرکزی Central Lock :

قفسه بایگانی پرونده امور مالیاتی لرستان6

همانطور که در بالا ذکر شد، قفل مرکزی از هر نوع حرکت سیستم ها به چپ و راست جلو گیری میکند و سیستم را بکپارچه لاک میکند، در نتیجه امکان دسترسی به پرونده ها را به صفر می رساند. قفل مرکزی سیستم های شرکت جهان بایگان به صورت انحصاری طراحی، تولید و نصب می شود. این قفل ها بر روی قاب زنجیر قرار میگیرد.

قرارگرفتن قفل مرکزی بر روی قاب زنجیر سبب تسهیل کار اپراتور در هنگام کار با سیستم می شود و دسترسی به آن سریع تر اتفاق می افتد. این درحالیست که قفل مرکزی سایر تولیدکنندگان در زیر سیستم تعبیه شده که دسترسی و باز و بست آن بسیار سخت و غیرکاربردی است. هنگام قفل نمودن قفل مرکزی زبانه پرقدرتی وارد چرخدنده حرکتی شده و عملاً امکان حرکت سیستم را ناممکن می کند. استفاده نمودن از هر یک از این قفل ها و سیستم های امنیتی در قیمت بایگانی ریلی اثرگذار خواهد بود.

همچنین بخوانید:

کلام آخر

شرکت جهان بایگان با استفاده از طراحان و مهندسین متخصص و مجرب سیستم هایی مدرن با طراحی ویژه را تولید می کند که از بروز ترین تکنولوژی برخوردار هستند. همچنین تسهیل و تسریع در کار با این سیستم جزو اولویت های طراحی می باشد. از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

4/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از

2 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسام مهرانگیز
1 سال قبل

با تشکر ویژه از اطلاعات کامل و دقیقی که در اختیارمون قرار دادین، سوالی که هست این هستش که قفل درب ها متفاوتن؟ یا اینکه تمامی قفل هارو میشه با یک کلید باز کرد؟

حامد احدی
2 سال قبل

سلام
مرسی که تمامی مشخصات فنی قفسه های ریلی رو قراردادید، یکم بیشتر در مورد نحوه حرکت توضیح بدید