شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

قفسه ثابت کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا

اطلاعات پروژه:

کتابخانه ی مرکزی دانشگاه الزهراء تهران در سال ۱۳۴۳ با کتب اهدایی افتتاح گردید. این مجموعه در گذشته در دو ساختمان شهید نوری و خوارزمی فعالیت می کرد که هم اکنون به ساختمان اختصاصی منتقل شده است. با توجه به وسعت و تعداد بالای کتب موجود، این کتابخانه از بزرگترین مراکز کتابخانه ای کشور محسوب می شود. با توجه به توضیحاتی که ارائه شد کتابخانه ی دانشگاه الزهرای تهران با وسعت بالایی در حال فعالیت است و تجهیز قفسه کتابخانه ای این مرکز نیازمند مجموعه ای قوی برای طراحی و اجرا می باشد. مجموعه ای که بتواند در کنار طراحی انواع قفسه ثابت کتابخانه ای در طرح و اندازه های مختلف، امکان نصب و راه اندازی سریع آن را نیز داشته باشد. تا کتابخانه ی مورد نظر به سرعت نسبت به بهره برداری از آن اقدام نموده و مجموعه خود را از مزایای آن بهرمند نماید.

محل اجرا: دانشگاه الزهرا

تاریخ نصب: 1396/04/04

متراژ: 230*50*300

شهر: استان تهران

نوع محصول: قفسه کتابخانه ای ثابت

بزرگترین قفسه ثابت کتابخانه ای در کشور:

همانطور که بیان شد این نوع از پروژه ها نیاز به مجموعه ای بسیار توانمند در سطوح مختلف دارد. حال آنکه مجموعه جهان بایگان متشکل از تیم طراحی قدرتمند، خط تولید یکپارچه و نیز تیم نصب و اجرای قوی موفق شد در پاییز سال ۱۳۹۶ اجرای بزرگ ترین پروژه ی کتابخانه ای کشور را به نام خود ثبت کند.

این پروژه از نوع محصول قفسه ثابت کتابخانه بوده در سطحی به اندازه ی ۲۳۰*۵۰*۳۰۰ اجرا گردیده است. این نوع از محصول ترکیبی از MDF و فلز است به گونه ای که برای زیبا سازی نمای بیرونی آن از MDF در رنگ هایی با نوع درخواست مشتری و نیز مناسب با طراحی داخلی ساختمان استفاده می شود. این قسمت از قفسه در سه قسمت تحتانی، میانی و فوقانی قسمت کناری قفسه کتابخانه اجرا می گرد تا پروژه از نگاه بصری ظاهری شیک و زیبا داشته باشد.

مزایای قفسه ثابت کتابخانه:

  • زیبایی ظاهری
  • مزیت های فنی محصول 
  • مقاومت MDF بکار رفته در برابر آب و هوای محیط
  •  پایداری بالای در گذر زمان
  • مقاومت در برابر رطوبت(چوب ها با عایقی سطحی پوشانده می شوند که آن ها را در مقابل آب مقاوم می کند تا رطوبت موجود در محیط به آن ها آسیبی نرساند.)

قسمت بعدی و مهم محصول عبارت است از بخش فلزی آن که از بهترین نوع ورق های فلزی موجود در بازار می باشد. این ورق ها در کارخانه ی شرکت جهان بایگان با توجه به نیاز پروژه پرسکاری می شوند. سپس این بخش از محصول با رنگ پودری الکترواستاتیک که خاصیت های بسیاری را به محصول نهایی می افزاید رنگ آمیزی می شوند.

رنگ هایی که علاوه بر افزودن بر زیبایی و نمای ظاهری محصول، به استقامت و پایداری بلند مدت آن کمک می کند. در این نوع از محصولات برای جلوگیری از آسیب دیدن اسناد در بلند مدت پنل های قفسه پانچ می شوند تا گردش هوا در میان اسناد از آسیب دیدن آنها در گذر زمان جلوگیری کند. علاوه بر این موضوع سهولت نصب و اجرا و نیز باز شدن دوباره و جابجایی آن برای نصب در محیط دیگر از جمله ی مهمترین ویژگی های این محصول به شمار می رود.