شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (26 سال سابقه)

انتقال نیرو در بایگانی ریلی

انتقال نیرو در بایگانی ریلی

انواع سیستم انتقال نیرو:

درخصوص سیستم انتقال نیرو در بایگانی ریلی در حال حاضر در شرکت های تولید کننده در 2 حالت “چرخ دنده درگیر” و “چرخ دنده با زنجیر تولید” می گردد.

نیرو از فرمان  با چرخ دنده 18 دندانه و کوپل به چرخ دنده 45 دندانه (فولاد CK45) و سپس  با زنجیر مجدداً به چرخ دنده  27 دندانه و در نهایت با شفت نمره 25 دو پلیشه  و UCP205، به سیستم  داخلی  و چرخ ها منتقل می‌شود.

(تفاوت استفاده از سیستم کوپل زنجیر در مقایسه با سیستم دنده درگیر از مزایای زیادی از جمله شکستگی نیرو طی 3 مرحله بطوریکه موجب میشود با فشار کمتر از 5/4 کیلوگرم براحتی قابلیت حرکت داشته باشد).

هرچند شرکت جهان بایگان تنها شرکتی در این زمینه می باشد که برای سیستم انتقال نیرو در صورت درخواست مشتری به راحتی قابلیت ارائه سیستم دنده درگیر را نیز در خط تولید خود دارا می باشد، هرچند آن را توصیه نمی نماید.

در ادامه به بررسی و معرفی انواع سیستم انتقال نیرو در بایگانی ریلی می پردازیم. با ما همراه باشید.

  1. چرخ دنده درگیر:

انتقال نیرو در حالت چرخ دنده درگیر که با نام گیر بکسی معروف است، در واقعا 2 عدد چرخ دنده متصل به یکدیگر است. همانطور که واضح است گیربکس به محفظه ای گفته می شود که چرخ دنده در داخل آن در روغن و روانکار گردش کند. ولی در قفسه های بایگانی ریلی چرخ دنده درگیر فقط 2 عدد چرخ دنده به یکدیگر متصل بوده و هیچگونه محفظه و روغن و روانکاری برای آن لحاظ نشده است. این باعث خوردگی چرخ دنده ها در طی سالیان می گردد.

  1. چرخ دنده و زنجیر :

در این حالت چرخ دنده ها توسط زنجیر های صنعتی که مختص همین کار ساخته شده اند، انتقال نیرو را بر عهده دارند. به علت متریال خود زنجیر که از فولاد های مخصوص و آبکاری های خاص ساخته شده است، هیچگونه خوردگی پس از استفاده در مدت زمان را شامل نمی شود. در این سیستم میتوان برای حرکت روانتر در قفسه هایی با طول های بالای 300 سانتی متر، سایز و تعداد چرخ دنده ها را افزایش داد و سیستم بدون کوچکترین فشار به هندل فرمان حرکت می کند.

به این نوشته امتیاز دهید!

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.