شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

قفسه بایگانی ریلی -برقی

قفسه بایگانی ریلی – برقی

توضیحات اجمالی

قفسه بایگانی ریلی برقی نوع ارتقاء یافته ی از بایگانی ریلی می باشد که با تکیه بر نیروی الکترونیکی جابجا می شود. این نوع از بایگانی ریلی با بهره گیری از نیروی برق و جابجایی سریع موجب دسرسی آسان در کوتاه ترین زمان به اسناد می گردد.ادارت دولتی و شرکت های خصوصی با حجم بایگانی بالای اسناد که نیاز به دسترسی سریع و پیوسته به اسناد را دارند نیازمند به استفاده از بایگانی ریلی برقی می باشند. این نوع از بایگانی ریلی ضمن افزایش حجم بایگانی اسناد با تسهیل دسترسی به اسناد بدون صرف نیروی مکانیکی موجب بهره وری نیروی انسانی شده و زمانی دسترسی به اسناد مختلف در قفسه های گوناگون را کاهش می دهد. موضوعی که امروزه بسیار مهم بوده و موجب بهبود روند کاری ادارات و سازمان ها می گردد. علاوه بر این موارد می توان به بهبود نظم بایگانی اسناد، افزایش امنیت مجموعه بایگانی، کنترل دسترسی های مختلف به قفسه های خاص و بسیار موارد اختصاصی بایگانی ریلی برقی اشاره نمود که در ادامه مطلب و در بخش های تخصصی به شرح و بررسی هر کدام به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

جهان بایگان بزرگ ترین تولید کننده ی قفسه بایگانی ریلی برقی در ایران با سابقه ای بیش از ۲۰ سال

مزیت همکاری با ما

شرکت جهان بایگان به عنوان بزرگ ترین شرکت تجهیزات اداری همواره مورد توجه ادارت دولتی و شرکت های بزرگ خصوصی بوده و با توجه به ارائه خدماتی با کیفیت و استاندارد جهانی توانسته است رضایت و توجه کشور های های منطقه را نیز جلب نموده و پروژه هایی بزرگ در کشور های منطقه به اجرا در بیاورد.

 

  1. قیمـت مقرون به صرفه جهت رضایت مشتری
  2. تضمین کیفیت در خـــــدمات ارائــــه شده
  3. اجــرای به موقـع و بدون دیرکـرد پــروژه ها
  4. جلب رضــایت مشتری در تمامی مراحل اجرا

کاربر قادر است به دو صورت اقدام به اعمال دستور جابجایی بایگانی ریلی برقی نماید. ابتدا این امکان از پنل نصب شده بر روی هر کابین در اختیار کاربر قرار می گرید و کاربر می تواند هر کدام از کابین ها را که قصد جابجایی آن را دارد با انتخاب جهت مورد نظر از پنل نصب شده بر روی آن، دستور جابجایی قفسه بایگانی را صادر نماید. همچنین این جابجایی از ریموت کنترل اختصاصی این محصول نیز ممکن می باشد. لازم به توضیح است که جابجایی بایگانی ریلی تنها در عرض ۱۰ ثانیه صورت می پذیرد که این زمان هم برای یک کابین به صورت مجزا و هم برای مجموعه ای از کابین ها یکسان است. صرف زمان اندک برای جابجایی کابین ها این امکان را به کاربر می دهد تا در زمان کاری معمول به درخواست های بیشتری برای بایگانی اسناد رسیدگی نماید.

 

استفاده بایگانی ریلی برقی از نیروی الکترونیکی این سیستم را در برابر قطعی و نواسات برق آسیب پذیر می نماید به همین دلیل و برای جلوگیری از خاموشی سیستم در هنگام قطعی و یا نوسانات برقی، مهندسان جهان بایگان مکانیزم برق اضطراری را برای این نوع از بایگانی ریلی تعبیه کرده اند که در صورت قطعی برق سیستم به صورت خودکار از منبع تغذیه ی اضطراری استفاده نموده و خاموش نمی گردد.
شرکت جهان بایگان ضمن طراحی مدرن و به روز محصولات، از قطعات و لوازم جانبی استاندارد نیز در محصولات خود بهره می برد. از جمله ی این قطعات جانبی قفل درب های محصولات این شرکت می باشد که از به روز ترین و با کیفیت ترین قفل های MITO برای درب های بایگانی ریلی استفاده می گردد. این نوع از قفل ها ضمن برخورداری از کیفیت و طول عمر بالا، دارای سطحی همطراز با بدنه سیستم بوده که ضمن ایجاد زیبایی بیشتر از ایجاد مزاحمت برای اپراتور در هنگام رفت و آمد جلوگیری می کند. از دیگر ویژگی مهم این نوع از قفل ها می توان به برخورداری از امنیت بالای آن ها اشاره کرد که در بایگانی ریلی برقی بسیار کارآمد بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.
نظر به اهمیت میزان مصرف انرژی در واحدهای صنعتی و اداری-تجاری و سازمانی، شرکت جهان بایگان، ضمن اهمیت ویژه به این موضوع سعی نموده است ضمن طراحی شکیل و بهره گیری از روشنایی جهت بالابردن زیبایی سیستم، همچنین استفاده از انرژی برق جهت حرکات سیستم به صورت هوشمند، میزان مصرف هر یونیت را نهایتاً می توان ۱.۵ آمپر برق تخمین زد که این نشان از دقت بالا به این موضوع در حین طراحی این سیستم می باشد.
الف)کاربر میتواند با فشار دکمه های تعبیه شده بر روی سیستم به راهروی مورد نظر دسترسی یابد. ب)کاربر میتواند به وسیله ریموت کنترل (از راه دور) نیز نسبت به باز کردن راهروی مورد نظر اقدام نماید.
باز شدن راهرو دلخواه ظرف مدت ۱۰ثانیه خواهد بود و تعداد یونیت ها تفاوتی در مدت زمان باز شدن راهرو ایجاد نخواهد کرد
مغز فرماندهی بلوک ها (Mother Board) به نحوی برنامه ریزی شده است تا حرکت کلیه بلوک ها به محض فرمان گیری توسط اپراتور، همزمان بوده و در این زمینه شدت حرکت به صورت خطی و بدون ضربه و تکانه شدید تعبیه شده است. این نحو از حرکت جهت جلوگیری از هرگونه جابجایی و ریزش احتمالی پرونده های موجود در سیستم میباشد.
نظر به ارتباطات مداوم یونیت های بایگانی برقی-الکترونیک با یکدیگر، کابل کشی و سیستم انتقال انرژی از طریق یک کاور متحرک با قابلیت جمع و بازشدگی خودکار (انرژی چین) انجام میشود که ضمن اضافه نمودن ظاهری فوق العاده زیبا به سیستم هرگونه قطع شدگی و تماس اپراتور با سیم های ارتباطی را صفر مینماید.
در راستای افزایش ضریب امنیت حرکت این نوع از سیستمهای نوین بایگانی، ضمن تعبیه e-stop و توقف آرام پس از برداشتن دست از روی push button های سیستم و یا ریموت کنترل؛ به هنگام حرکت نرمال سیستم، یک صدای هشدار پخش میگردد. لازم بذکر است استفاده از Buzzer یک استاندارد جهانی بوده و با یک سیگنال صدای استاندارد (SSS) میبایست همراه است که به هیچ عنوان موجب آزار شنوایی کاربر نمیشود. همچنین در زمان تحریک e-stop پخش صدایی متفاوت و هشدار دهنده موجبات امنیت بیشتر را فراهم خواهد آورد.

بایگانی ریلی برقی دارای زوایای فنی و مهندسی بسیار حساس و انحصاری می باشد که تنها در محصولات شرکت جهان بایگان طراحی و اجرا می گردد. از آن جمله می توان به تکنولوژی حرکت آرام و بدون تکانه، سیستم روشنایی خودکار، سیستم انتقال نیروی اختصاصی و سیستم ایمنی بالا کاربر و بسیاری مباحث دیگر که توضیح و بررسی این موارد از حوصله ی بحث خارج بوده و از سویی جزوء اسرار فنی شرکت محسوب می شود.

اشتراک در
اطلاع از

8 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کیان
30 روز قبل

امنیت قفسه های بایگانی چطور هست؟ جدا باید قفل خریداری بشه

جهان بایگان
ویرایشگر
پاسخ به  کیان
30 روز قبل

سلام کیان عزیز.
قفسه ریلی امکانات قفل سیستمی داره و معمولا به درخواست مشتری به روی آخرین بلوک نصب میشود. با تعبیه قفل مرکزی که بر روی قاب زنجیر بلوک انتهایی (معمولاً درب دار) نصب شده است، کل سیستم بلاک شده و هیچ گونه حرکتی نخواهد داشت و کل سیستم در حالت بدون حرکت خواهد رفت.

الشتری
1 سال قبل

یک سیستم قفسه بندی دیگه در سایتتون دارید بنام کمد بایگانی ریلی هوشمند، این سیستم چه فرقی با اون قفسه بایگانی ریلی میکنه؟

حسن
1 سال قبل

سلام، باتوجه به نوسانات برق در کشور، اگر برق بره چطور باید با این سیستم قفسه بایگانی ریلی کار کرد؟
قفل نمیشن؟

اکبری
1 سال قبل

سلام قفسه بایگانی ریلی چه فرقی با قفسه بایگانی ریلی برقی داره؟

به این نوشته امتیاز دهید!