قفسه بایگانی ریلی – برقی

 • طراحی اختصاصی و مطالبق با متد های روز دنیا
 • تولید شده با مواد اولیــه با کیفـیت و استاندارد
 • تضمیـن کیــفیـت در محصـولات ارائـــه شـده
 • تحویــل به موقــع و بــدون دیـرکــرد محصول
 • ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فـروش محصول
 • جلب رضایت مشتری در تمامی مراحل اجراء کار

توضیحات اجمالی

قفسه بایگانی ریلی برقی نوع ارتقاء یافته ی از بایگانی ریلی می باشد که با تکیه بر نیروی الکترونیکی جابجا می شود. این نوع از بایگانی ریلی با بهره گیری از نیروی برق و جابجایی سریع موجب دسرسی آسان در کوتاه ترین زمان به اسناد می گردد.ادارت دولتی و شرکت های خصوصی با حجم بایگانی بالای اسناد که نیاز به دسترسی سریع و پیوسته به اسناد را دارند نیازمند به استفاده از بایگانی ریلی برقی می باشند. این نوع از بایگانی ریلی ضمن افزایش حجم بایگانی اسناد با تسهیل دسترسی به اسناد بدون صرف نیروی مکانیکی موجب بهره وری نیروی انسانی شده و زمانی دسترسی به اسناد مختلف در قفسه های گوناگون را کاهش می دهد. موضوعی که امروزه بسیار مهم بوده و موجب بهبود روند کاری ادارات و سازمان ها می گردد. علاوه بر این موارد می توان به بهبود نظم بایگانی اسناد، افزایش امنیت مجموعه بایگانی، کنترل دسترسی های مختلف به قفسه های خاص و بسیار موارد اختصاصی بایگانی ریلی برقی اشاره نمود که در ادامه مطلب و در بخش های تخصصی به شرح و بررسی هر کدام به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

جهان بایگان بزرگ ترین تولید کننده ی قفسه بایگانی ریلی برقی در ایران با سابقه ای بیش از ۲۰ سال

کاتالوگ بایگانی ریلی برقی جهان بایگان

مزیت همکاری با ما

شرکت جهان بایگان به عنوان بزرگ ترین شرکت تجهیزات اداری همواره مورد توجه ادارت دولتی و شرکت های بزرگ خصوصی بوده و با توجه به ارائه خدماتی با کیفیت و استاندارد جهانی توانسته است رضایت و توجه کشور های های منطقه را نیز جلب نموده و پروژه هایی بزرگ در کشور های منطقه به اجرا در بیاورد.

 • قیمـت مقرون به صرفه جهت رضایت مشتری
 • تضمین کیفیت در خـــــدمات ارائــــه شده
 • اجــرای به موقـع و بدون دیرکـرد پــروژه ها
 • جلب رضــایت مشتری در تمامی مراحل اجرا

قفسه بایگانی ریلی برقی از نیروی الکترونیکی برای جابجایی بهره می برد. به این جهت از ساختار فنی و مهندسی پیچیده تری نسبت به نوع مکانیکال بایگانی ریلی برخوردار است. این نوع از بایگانی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در این قسمت به بررسی تخصصی هر کدام خواهیم پرداخت.

توجه : برای مشاهده تصاویر در اندازه ی کامل بر روی آن ها کلیک کنید.

جابجایی بایگانی ریلی برقی تنها در ۱۰ ثانیه

کاربر قادر است به دو صورت اقدام به اعمال دستور جابجایی بایگانی ریلی برقی نماید. ابتدا این امکان از پنل نصب شده بر روی هر کابین در اختیار کاربر قرار می گرید و کاربر می تواند هر کدام از کابین ها را که قصد جابجایی آن را دارد با انتخاب جهت مورد نظر از پنل نصب شده بر روی آن، دستور جابجایی قفسه بایگانی را صادر نماید. همچنین این جابجایی از ریموت کنترل اختصاصی این محصول نیز ممکن می باشد. لازم به توضیح است که جابجایی بایگانی ریلی تنها در عرض ۱۰ ثانیه صورت می پذیرد که این زمان هم برای یک کابین به صورت مجزا و هم برای مجموعه ای از کابین ها یکسان است. صرف زمان اندک برای جابجایی کابین ها این امکان را به کاربر می دهد تا در زمان کاری معمول به درخواست های بیشتری برای بایگانی اسناد رسیدگی نماید.

برق اضطراری بایگانی ریلی برقی

استفاده بایگانی ریلی برقی از نیروی الکترونیکی این سیستم را در برابر قطعی و نواسات برق آسیب پذیر می نماید به همین دلیل و برای جلوگیری از خاموشی سیستم در هنگام قطعی و یا نوسانات برقی، مهندسان جهان بایگان مکانیزم برق اضطراری را برای این نوع از بایگانی ریلی تعبیه کرده اند که در صورت قطعی برق سیستم به صورت خودکار از منبع تغذیه ی اضطراری استفاده نموده و خاموش نمی گردد.

قفل درب های بایگانی ریلی برقی

شرکت جهان بایگان ضمن طراحی مدرن و به روز محصولات، از قطعات و لوازم جانبی استاندارد نیز در محصولات خود بهره می برد. از جمله ی این قطعات جانبی قفل درب های محصولات این شرکت می باشد که از به روز ترین و با کیفیت ترین قفل های MITO برای درب های بایگانی ریلی استفاده می گردد. این نوع از قفل ها ضمن برخورداری از کیفیت و طول عمر بالا، دارای سطحی همطراز با بدنه سیستم بوده که ضمن ایجاد زیبایی بیشتر از ایجاد مزاحمت برای اپراتور در هنگام رفت و آمد جلوگیری می کند. از دیگر ویژگی مهم این نوع از قفل ها می توان به برخورداری از امنیت بالای آن ها اشاره کرد که در بایگانی ریلی برقی بسیار کارآمد بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

میزان مصرف انرژی بایگانی ریلی برقی

نظر به اهمیت میزان مصرف انرژی در واحدهای صنعتی و اداری-تجاری و سازمانی، شرکت جهان بایگان، ضمن اهمیت ویژه به این موضوع سعی نموده است ضمن طراحی شکیل و بهره گیری از روشنایی جهت بالابردن زیبایی سیستم، همچنین استفاده از انرژی برق جهت حرکات سیستم به صورت هوشمند، میزان مصرف هر یونیت را نهایتاً می توان ۱.۵ آمپر برق تخمین زد که این نشان از دقت بالا به این موضوع در حین طراحی این سیستم می باشد.

بسیاری مزایای دیگر

بایگانی ریلی برقی دارای زوایای فنی و مهندسی بسیار حساس و انحصاری می باشد که تنها در محصولات شرکت جهان بایگان طراحی و اجرا می گردد. از آن جمله می توان به تکنولوژی حرکت آرام و بدون تکانه، سیستم روشنایی خودکار، سیستم انتقال نیروی اختصاصی و سیستم ایمنی بالا کاربر و بسیاری مباحث دیگر که توضیح و بررسی این موارد از حوصله ی بحث خارج بوده و از سویی جزوء اسرار فنی شرکت محسوب می شود.

همانطور که می دانید، عبارت مشخصات فنی به عنوان پارامتری که در دنیای حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره به جنبه های فنی و تخصصی مرتبط با دانش کاربردی و روش علمی آن محصول دارد. مشخصات فنی قفسه بایگانی ریلی برقی، اصطلاحی است که اطلاعاتی درمورد جنبه های فنی این سیستم، اجزای تشکیل دهنده آن و روش ساخت آن در اختیار ما می گذارد. پس با ما همراه باشید تا با بررسی مشخصات فنی این محصول، اطلاعات مفیدی درباره این محصول مدرن و کارآمد کسب کنیم.

حرکت سیستم (Push button & Remote control):

الف)کاربر میتواند با فشار دکمه های تعبیه شده بر روی سیستم به راهروی مورد نظر دسترسی یابد.

ب)کاربر میتواند به وسیله ریموت کنترل (از راه دور) نیز نسبت به باز کردن  راهروی مورد نظر اقدام نماید.

بایگانی ریلی برقی

دسترسی سریع به راهرو:

باز شدن راهرو دلخواه ظرف مدت ۱۰ثانیه خواهد بود و تعداد یونیت ها تفاوتی در مدت زمان باز شدن راهرو ایجاد نخواهد کرد

حرکت آرام و بدون تکانه:

مغز فرماندهی بلوک ها (Mother Board) به نحوی برنامه ریزی شده است تا حرکت کلیه بلوک ها به محض فرمان گیری توسط اپراتور، همزمان بوده و در این زمینه شدت حرکت به صورت خطی و بدون ضربه و تکانه شدید تعبیه شده است.

این نحو از حرکت جهت جلوگیری از هرگونه جابجایی و ریزش احتمالی پرونده های موجود در سیستم میباشد.

قفسه بایگانی ریلی هوشمند ثبت اسناد بوشهر3

روشنایی خودکار – Smart Lighting:

یکی دیگر از عللی که این سیستم را به صورت هوشمند تعریف مینماید، روشنایی آن است:

پس از دستور اپراتور (از روی کلیدهای تعبیه شده بر روی قفسه و یا از طریق ریموت کنترل از راه دور) سیستم به صورت هوشمند تشخیص میدهد که کاربر به کدام راهرو نیازمند بوده؛ لذا تنها همان راهرو را از طریق SMD های کم مصرف نوردهی مینماید.

زنجیر انتقال نیرو – energy chain (اختصاصی شرکت جهان بایگان) :

نظر به ارتباطات مداوم یونیت های بایگانی برقی-الکترونیک با یکدیگر، کابل کشی و سیستم انتقال انرژی از طریق یک کاور متحرک با قابلیت جمع و بازشدگی خودکار (انرژی چین) انجام میشود که ضمن اضافه نمودن ظاهری فوق العاده زیبا به سیستم هرگونه قطع شدگی و تماس اپراتور با سیم های ارتباطی را صفر مینماید.

صدای هشدار (Alert Sound):

در راستای افزایش ضریب امنیت حرکت این نوع از سیستمهای نوین بایگانی، ضمن تعبیه e-stop و توقف آرام پس از برداشتن دست از روی push button های سیستم و یا ریموت کنترل؛

به هنگام حرکت نرمال سیستم، یک صدای هشدار پخش میگردد.

لازم بذکر است استفاده از Buzzer یک استاندارد جهانی بوده و با یک سیگنال صدای استاندارد (SSS) میبایست همراه است که به هیچ عنوان موجب آزار شنوایی کاربر نمیشود.

همچنین در زمان تحریک e-stop  پخش صدایی متفاوت و هشدار دهنده موجبات امنیت بیشتر را فراهم خواهد آورد.

قفسه بایگانی ریلی برقی

سیستم توقف اضطراری (Emergency power off):

در صورتیکه در مواقع اضطراری به هر دلیلی شخصی که داخل راهرو میباشد مایل به توقف سریع و فوری حرکت سیستم داشته باشد، این موضوع به راحتی با کلیدهای تعبیه شده در هر راهرو قابل انجام است.

در هر راهرو یک کلید فشاری قرمز رنگ (بصورت استاندارد جهانی) بنام emergency stop تعبیه شده است که به محض فشار آن توسط کاربر، حرکت کلیه سیستمها متوقف و  با صدای آژیر، این موضوع به اطلاع سایر کاربران سیستم نیز میرسد.

 • e-stop یک سیستم استاندارد جهانی جهت تامین هرگونه امنیت انسان می باشد.

امینت فوق العاده بالا در عین سهولت در استفاده (Central Lock):

باتوجه به آنکه امنیت در سیستم های نوین بایگانی ریلی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، بالاترین امنیت در نوع سیستم برقی، قطع برق سیستم می باشد که در این صورت هرگونه استفاده از سیستم را امکان ناپذیر می نماید.

فلذا مدیر سیستم میتواند، با کلید مخصوص اهدایی از جانب شرکت جهان بایگان، با قفل نمودن سیستم و برداشتن کلید، باعث قطع جریان برق شده و هرگونه استفاده از سیستم را برای سایر کاربران امکان ناپذیر نماید.

بایگانی ریلی هوشمند(اتوماتیک)میزان مصرف انرژی:

نظر به اهمیت میزان مصرف انرژی در واحدهای صنعتی و اداری-تجاری و سازمانی، شرکت جهان بایگان، ضمن اهمیت ویژه به این موضوع سعی نموده است ضمن طراحی شکیل و بهره گیری از روشنایی جهت بالابردن زیبایی سیستم، همچنین استفاده از انرژی برق جهت حرکات سیستم به صورت هوشمند، میزان مصرف هر یونیت را نهایتاً میتوان ۱.۵ آمپر برق تخمین زد که این نشان از دقت بالا به این موضوع در حین طراحی این سیستم هوشمند می باشد.

زیبایی سیستم (Decorative System):

استفاده مکرر اپراتور از این سیستم از یک سو و حضور دائمی این سیستم در فضایی از بخش داخلی واحد شما، لزوم این مورد را فراهم میسازد تا ضمن کارایی فنی، جلوه نمایی ظاهری خاصی نیز داشته باشد.
شرکت جهان بایگان در این زمینه با استفاده از فنون Secret & Indirect lighting (روشنایی مخفی و غیرمستقیم) و تعبیه LED در پشت ساید پانل قاب جلو و تلفیق نور و پلکسی گلاس و انعکاس نور از فضاهای طراحی شده به وسیله Computer numerically controlled punching، محیطی زیبا، دلنشین و دکوراتیو را برای شما فراهم می آورد.

در اینجا به ذکر مواردی از مشخصات فنی این سیستم پرداخته شد تا شما با این سیستم هوشمند آشنا شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر درباره مشخصات فنی بایگانی ریلی برقی به صفحه مشخصات فنی بایگانی ریلی مراجعه کنید. باتوجه به مشخصات فنی ذکر شده این سیستم، سیستم بایگانی ریلی شما دارای کمترین میزان درخواست تعمیرات در طی عمر خود (حداقل ۲۰سال) خواهد بود؛ با وجود این موضوع جهت ایجاد حسن اطمینان تیم پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت جهان بایگان  به مدت ۱ سال بعنوان گارانتی و ۲۵ سال بعنوان خدمات پس از فروش در کنار شما خواهند بود.

با ما همراه باشید …

[gafas]

چه تفاوتهایی بین قفسه ثابت و متحرک وجود دارد؟

الف. با حذف راهروهای متداول در قفسه های ثابت حدود ۸۰% به ظرفیت فضای موجود اضافه میشود.

ب. وجود فضای بسته در کل سیستم مانع ورود گرد و خاک، حشرات موذی و … شده؛ عمر اسناد بایگانی را افزایش میدهد.

ج. بدلیل داشتن درب و قفل مرکزی امنیت اسناد به مراتب افزایش پیدا میکند.

د. زیبایی محیط را با توجه به رنگ آمیزی دلخواه مشتری افزایش داده، محیط را مطبوع تر مینماید.

ه. طبقه بندی مدارک را تسهیل میکند.


۰/۵


(۰ نظر)

ظرفیت پذیری هر بلوک ( واحد ) چقدر است ؟

ظرفیت پذیری هر بلوک بایگانی متحرک نسبت به طول و عرض و ارتفاع سیستم تعیین میگردد. که با مشخص نمودن فضای بایگانی و همچنین نوع پرونده مشتریان قابل محاسبه می باشد .

بعنوان مثال : یک دستگاه قفسه به طول ۳۰۰cm، عرض ۸۰cm، ارتفاع ۲۳۰cm، گنجایش ۳۹۹۰cm معادل ۷۹۸۰ عدد پوشه به ضخامت نیم سانتی متر را در خود جای میدهد.


۰/۵


(۰ نظر)

آیا شرکت جهان بایگان سفارشات غیر استاندارد را تولید میکند؟

  این شرکت در صورت دریافت سفارشات انبوه در ابعاد غیر استاندارد را می پذیرد.


۰/۵


(۰ نظر)

قفسه های بایگانی از چه جنسی ساخته شده است؟

سیستم قفسه بندی متحرک شرکت تولیدی جهان بایگان (جبکو) شامل ۳ نوع :
۱. سیستم فلزی استاندارد با قاب پوششی فلزی

۲. سیستم فلزی استاندارد با قاب ۳ پارچه

۳. سیستم MDF ( چوب و فلز)


۰/۵


(۰ نظر)

آیا محصولات شرکت جهان بایگان دارای گارانتی می باشد؟

کلیه محصولات تولیدی شرکت جهان بایگان دارای ۱ سال گارانتی و ۲۰ سال خدمات پس از فروش می باشد.


۰/۵


(۰ نظر)

آیا شرکت جهان جهان بایگان یک شرکت تولید کننده میباشد؟

  بله؛ شرکت جهان بایگان محصولات خود را راساً تولید مینماید.


۰/۵


(۰ نظر)

آیا سیستم های بایگانی ریلی قابل انتقال از مکانی به مکان دیگر می باشد؟

 بله این امکان در صورت نیاز، توسط گروه نصب این شرکت امکان پذیر بوده و در اسرع وقت جابجائی صورت میگیرد.


۰/۵


(۰ نظر)

تنوع رنگ سیستم های بایگانی ریلی آن شرکت چگونه است ؟

نوع رنگ مورد استفاده این شرکت از نوع الکترواستاتیک پودری کوره ای با پخت ۲۸۰ میباشد.
رنگ استاندارد این شرکت سفید استخوانی میباشد. (قاب زنجیر به رنگهای آبی و یا نارنجی و فرمان به رنگ مشکی میتواند انتخاب شود.)
در سیستم MDF انتخاب رنگ در اختیار مشتری میباشد.
جهت انتخاب رنگ آنلاین محصولات MDF اینجا را کلیک نمائید.
در صورت سفارش انبوه رنگ خاص قابل تولید میباشد.


۰/۵


(۰ نظر)

حداکثر صرفه جویی در فضای بایگانی بوسیله قفسه های بایگانی ریلی چه میزان است ؟

  این سیستم دارای قابلیت صرفه جویی به میزان حداکثر تا میزان ۸۰% در فضای بایگانی را دارا می باشد


۰/۵


(۰ نظر)

مراحل خرید سیستم بایگانی ریلی چیست؟

· اندازه گیری دقیق محل مورد نظر و ارسال آن برای شرکت جهان بایگان

· طراحی ۳ بعدی و نقشه کشی کامپیوتر توسط طراحان شرکت جهان بایگان

· تعیین تعداد، ابعاد و ظرفیت پرونده پذیری بایگانی توسط کارشناسان این شرکت

· تایید نقشه چیدمان سیستم بایگانی ریلی توسط مشتری

· ارسال پیش فاکتور و پیشنهاد قیمت بر طبق نقشه ارسال شده توسط جهان بایگان

· تایید پیش فاکتور از سوی مشتری

· تولید – بسته بندی – حمل – نصب و راه اندازی


۰/۵


(۰ نظر)

چه مدت از درخواست سفارش تا مرحله نصب و راه ندازی به طول می انجامد ؟

این موضوع بستگی به میزان سفارش، استاندارد بودن ابعاد مورد درخواست و فاصله مکانی از تهران دارد.

این شرکت مواردی که نیاز فوری به محصول باشد را در اولویت قرار خواهد داد.


۰/۵


(۰ نظر)

قفسه ریلی مناسب نگهداری چه اقلامی میباشد ؟

الف. به مقدار انبوه، پوشه – زونکن – پوشه معمولی آویز – زونکن معمولی آویز

ب. کتاب – جزوه – ژورنال و مجلات و دفاتر بزرگ و کوچک

ج. کارتن قطعات سبک و نیمه سنگین، چون قطعات رایانه، عینک و …

د. نقشه های بزرگ از نوع کالک و کاغذ و مقوا

ه. لباس – کفش – پوشاک


۰/۵


(۰ نظر)

قفل مرکزی چگونه عمل میکند و چه کاربردی دارد ؟

قفل مرکزی این شرکت به گونه ای طراحی شده است که کاربر میتواند به سادگی از آن استفاده نماید.
کاربر نیاز ندارد خم شده و باز زحمت جای کلید را پیدا کند بلکه در حالت عادی قفل مرکزی کاملاً قابل رویت بوده و به سادگی میتواند از آن استفاده نماید.
کاربر میتواند هر زمان که صلاح بداند (معمولاً در پایان وقت اداری) سیستم را بسته و آنرا قفل نماید.
بدیهی است فقط شخص دارنده کلید قفل مرکزی قادر است سیستم را مجدداً باز و از سیستم استفاده نماید.


۰/۵


(۰ نظر)

  ارسال سوال

  کارشناسان ما آماده هستند تا به تمام سوالات شما پاسخ دهند.


   

  پروژه های مرتبط

   سفارش محصول

   محصول خود را به آسانی سفارش دهید به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.    

   ۰/۵ (۰ نظر)

   6 دیدگاه برای “قفسه بایگانی ریلی -برقی”

   1. یک سیستم قفسه بندی دیگه در سایتتون دارید بنام کمد بایگانی ریلی هوشمند، این سیستم چه فرقی با اون قفسه بایگانی ریلی میکنه؟

    1. جناب الشتری عزیز سلام
     سیستم کمد بایگانی ریلی هوشمند و یا تمام هوشمند علاوه بر کارکرد با برق، به رایانه متصل شده و یا با سرچ شماره پرونده بصورت خودکار به راهرو مورد نظر متصل میشید، روشنایی کاملاً هوشمند راهروهای بین قفسه ها، بایگانی تمامی اسناد الکترونیک پرونده ها داخل رایانه نیز از مزیتهای خاص این سیستم قفسه بندی هستش.

   2. سلام، باتوجه به نوسانات برق در کشور، اگر برق بره چطور باید با این سیستم قفسه بایگانی ریلی کار کرد؟
    قفل نمیشن؟

    1. حسن عزیز سلام
     مایحتاج اصلی این سیستم قفسه بندی همونطور که فرمودید برق هست و فاقد فرمان حرکتی است، اما کارشناسان این شرکت هم فکر خوبی برای این مشکل کردن.
     این سیستم همراه UPS (باتری همراه) ارائه میشه که تا سه ساعت کار مداوم قفسه ها رو ساپورت میکنه، هرچند میدونید که استفاده برق سیستم قفسه بایگانی ریلی بسیار محدود هست.

    1. جناب اکبری عزیز سلام
     قفسه بایگانی ریلی که معمولاً نوع مکانیکال اون مد نظر هست و در دو نوع ترکیب فلز و MDF و تمام فلز معروف هست، بدون استفاده از انرژی برقی (شهری/باتری) و با تستفاده از فرمان حرکت دارد؛ اما سیستم قفسه بایگانی ریلی برقی، با اساتفاده از جریا الکتریکی شهری یا باتری UPS با فشار کلیدهای تعبیه شده بر روی قفسه ها و یا با فشار ریموت کنترل از راه دور حرکت دارند.
     برخی مزایا چون راهروها با روشنایی هوشمند و امنیت الکتریکال نیز از تفاوتهای آنهاست.

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *