شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (26 سال سابقه)

قفسه ریلی بایگانی فلزی چیست؟

قفسه ریلی بایگانی فلزی چیست؟

با سلام و درود خدمت مشتریان عزیز شرکت جهان بایگان امروز میخواهیم درباره انواع قفسه ریلی بایگانی فلزی صحبت کنیم و به معرفی آن ها بپردازیم.

از اینکه تا امروز همراه ما بوده اید و هستید سپاسگزاریم و همیشه قدردان شما هستیم.

همانطور که می دانید قفسه ریلی بایگانی به تعدادی قفسه متحرک اطلاق میشود که بر روی ریل های تعبیه شده در زیر آن ها به چپ و راست حرکت کرده و جابجا میشوند. این قفسه ها با حذف راهرو های بین قفسه های ثابت قدیمی، 80 درصد به ظرفیت فضای بایگانی اضافه کرده و از مدرن ترین نوع سیستم بایگانی می باشند.

نحوه خرید قفسه ریلی بایگانی فلزی:

قفسه ریلی بایگانی در انواع مختلف تولید و به مشتریان عرضه می گردد. نحوه خرید این قفسه ها به این صورت است که ابتدا باید فضایی را که برای بایگانی اسناد، مدارک و یا اجناس خود درنظر گرفته ایم را مشخص کنیم. سپس نوع پرونده ای را که میخواهیم بایگانی کنیم مشخص کنیم. آیا زونکن است؟پرونده است؟ پوشه مدارک پزشکی است؟ کتاب است؟ و یا هر شی دیگری اعم از کارتن، CD، DVD، ظروف آزمایشگاهی، لوازم انباری، مواد غذایی (برای فروشگاه ها) و …
پس از مشخص کردن نوع پرونده و محل بایگانی، با تولید کنندگان معتبر سیستم بایگانی ریلی تماس گرفته و از کارشناسان مربوطه درخواست میکنیم تا فضای مورد نظر را بررسی و برآورد کرده و میزان ظرفیتی که سیستم ها به ما می دهند، مشخصات فنی بایگانی ریلی تولید شده و قیمت سیستم را اعلام نمایند. برای شناسایی تولیدکنندگان معتبر سیستم بایگانی ریلی لازم است تا از روش های درست از معتبر بودن تولیدکنندگان اطمینان حاصل کنیم. ما برای شما مقاله ای تنظیم کرده ایم تا با مطالعه آن متوجه شوید چگونه تولیدکنندگان معتبر بایگانی ریلی را بشناسیم؟

در نهایت با بررسی کیفیت متریال به کار رفته از طریق مطالعه مشخصات فنی هر تولید کننده و ظرفیت فضایی مورد نیاز و قیمت مناسب از یکی از تولید کنندگان محترم خرید خود را به انجام می رسانیم.

لازم به ذکر است که بایگانی ریلی از محصولاتی می باشد که طبق فضای مشتری و نوع پرونده یا اجناسی که قرار است بایگانی شود، طراحی و تولید می شود. بنابراین شما نمیتوانید به صورت آماده و مونتاژ شده این سیستم را خریداری کرده و در محل خود نصب کنید. برای تولید این سیستم حتما باید کارشناسان مربوطه فضای شما را بررسی کرده و طبق برآورد فضایی شما، سیستمی متناسب با نیاز شما تولید و عرضه کنند. فراموش نکنیم ترسیم نقشه فضای مربوطه اولین پله در امر خرید بایگانی ریلی می باشد.

انواع قفسه ریلی بایگانی فلزی:

همانطور که گفته شد انواع مختلف قفسه ریلی بایگانی در بازار وجود دارد که با توجه به نیاز مشتری تولید شده و به بازار عرضه می گردد که انواع آن به شرح زیر می باشد:

قفسه ریلی بایگانی فلزی:

این نوع از قفسه ها همانطور که از نامش پیداست از تعدادی قفسه متحرک فلزی تشکیل شده که بر روی ریل به چپ و راست جابجا می شود. متریال اصلی تشکیل دهنده این قفسه ها ورق های فلزی می باشد که در انواع مختلف ورق گرم یا سیاه و ورق سرد یا روغنی در اجزای مختلف این سیستم به کار رفته و تولید می گردد. این سیستم از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار است و با رنگ آمیزی به روش رنگ پودری الکترواستاتیک نیز در برابر پوسیدگی و یا زنگ زدگی مقاوم می گردد.

قفسه ریلی بایگانی فلزی می تواند برای بایگانی انواع مختلف اسناد، مدارک، اجناس و … در ابعاد مختلف و طول های متفاوت اعم از 1 متری 2 متری 3 متری الی 6 متری تولید گردد. نوع قدیمی این قفسه ها که از چوب و به صورت قفسه ثابت تولید میشد از معایب زیادی برخوردار بود؛مثل:

  • وزن بالا
  • مقاومت کم در برابر فشار
  • مقاومت کم در برابر ضربه
  • پوسیدگی
  • اشغال فضای زیاد و ارائه ظرفیت کم
  • عدم امنیت اسناد
  • و …

در ادامه به بررسی انواع مختلف قفسه ریلی بایگانی فلزی می پردازیم.

قفسه ریلی کتابخانه ای:

این نوع از قفسه ریلی بایگانی فلزی، پس از تولید با یک لایه ورق چوبی MDF در طرح و رنگ دلخواه مشتری کاور می گردد. به این صورت که سیستم به صورت تماماً فلزی تولید شده و فقط نمای کار از ورق های چوبی پوشانده می شود تا زیبایی سیستم را دوچندان کند. از این نوع از قفسه ریلی معمولا در کتابخانه ها و یا محل هایی که ظاهر کار برای مشتری ارجحیت دارد استفاده می گردد.

قفسه بندی ریلی کتابخانه

از نمونه پروژه های انجام شده میتوان به پروژه قفسه متحرک کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کرد.

قفسه ریلی انبار:

قفسه ریلی انبار نام سیستم جدیدی است که شرکت جهان بایگان به تازگی جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز فراهم آورده است.

این محصول که از سری قفسه ریلی بایگانی فلزی می‌باشد جهت ساماندهی به انبار شما طراحی و تولید گردیده است.

اگر صاحب انبار یا مدیر آن هستید، حتماً می‌دانید یک انبار بدون قفسه‌بندی در بازدهی آن چه تأثیر مخربی دارد. طبق اخبار به دست آمده قفسه‌ ریلی انبار یکی از بهترین راه‌ هایی است که از آن می‌توان برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات در انبارهای صنعتی استفاده کرد. خبر خوب اینکه بیشتر انباردارها از این روش برای رونق هر چه بیشتر کسب و کارشان استفاده می‌کنند.

از مزایای قفسه ریلی انبار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. تحمل وزن قطعات نیمه سنگین به واسطه وجود ستون های مستحکم فلزی

۲. قیمت بسیار مناسبتر به دلیل نداشتن قاب جلوی سیستم قفسه ریلی بایگانی فلزی

*** در انبار وجود کاور موجب حبس شدن قطعات از دید اپراتور می شود که این مورد در انبار قطعات به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد***

۳. افزایش ظرفیت بایگانی تا 80 درصد

۴. استفاده از ارتفاع محیط تا 270 سانتی متر

۵. تولید در عرض های مختلف متناسب با سایز قطعات شما

۶. استفاده از طول محیط انبار شما تا ۶ متر!!!

و …

قفسه ریلی انبار شرکت دلوار افزار4

از نمونه پروژه های انجام شده قفسه ریلی انبار میتوان به پروژه قفسه ریلی انبار شرکت گاز های صنعتی دلوار افزار اشاره کرد.

قفسه ریلی فروشگاهی:

قفسه ریلی فروشگاهی نوع دیگری از قفسه ریلی بایگانی فلزی می باشد که در فروشگاه ها برای انبار مواد غذایی و بهداشتی، کیف، کفش، لباس، تابلو و … مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم نیز همانند باقی سیستم ها از استحکام و مقاومت بالا برخوردار است که علت آن تولید این محصول با استراکچر فلزی می باشد. این محصول می تواند در طول های مختلف از 1 متر تا 6 متر توسط شرکت تولیدی جهان بایگان طراحی و تولید گردد. شرکت جهان بایگان تنها تولید کننده ای است که طول 6 متری این محصول را ارائه می دهد. همچنین این محصول در ارتفاع های متفاوت از 190 سانتی متر تا 270 سانتی متر و در تعداد طبقات مختلف تولید می گردد.

قفسه ریلی بایگانی:

قفسه ریلی بایگانی نام آشناییست که امروزه در کنار بایگانی ریلی و فایل ریلی بایگانی، در ادارات و موسسات دولتی شنیده می شود. همانطور که متوجه شدید قفسه ریلی می تواند با توجه به نوع مدارک و اجناسی که می خواهید نگهداری کنید، طراحی و تولید گردد. اما بایگانی ریلی، فایل ریلی یا قفسه ریلی که امروز در بازار شنیده میشود به سیستمی اطلاق می شود که برای نگهداری و بایگانی اسناد و مدارک کاغذی در موسسات مختلف اعم از بیمارستان ها و ادارات دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم نیز در طول های مختلف و ارتفاع های مختلف با توجه به فضای مورد نظر شما جهت بایگانی و اسناد مورد بایگانی شما طراحی، تولید و اجرا می گردد.

در بخش پروژه ها تعداد زیادی از پروژه های انجام شده شرکت جهان بایگان به صورت خلاصه وار و مختصر گردآوری شده است که می توانید با کلیک بر روی آن ها از جزئیات آن باخبر شوید.

قفسه ریلی ام دی اف:

اگر بایگانی شما به کتابخانه یا فضایی از این قبیل اختصاص دارد و یا مایلید محیطی گرم از نظر بصری و معماری منظر داشته باشید، قطعاً این نوع سیستم قفسه ریلی بایگانی مختص شماست. این نوع سازه در حالیکه استحکام فلز را در خود جای داده است تمام نمای آن از جنس MDF به ضخامت 16 میل با رنگ و طرح انتخابی مصرف کننده می باشد.

نمای کار یعنی قاب و درب هایی که از روبرو دیده می شوند و هیچ فشاری روی آن ها نیست، از کاور MDF با بهترین نوع چوب و ضخامت حداکثری 16 میلی متر تشکیل شده است و داخل سیستم شامل صفحه پانل ها و ستون ها و سایر قطعات از جنس فلز (ورق سرد یا روغنی) می باشد. به همین دلیل در حالی که از داخل استحکام و مقاومت فلز را داراست در ظاهر یک کمد بایگانی چوبی یا ام دی اف است که فضایی گرم و صمیمی از نظر معماری برای مصرف کننده ایجاد می کند.

از تفاوت های قفسه ریلی ام دی اف با نوع تمام فلز، ساختار درب این محصول می باشد؛ حرکت درب در نوع تمام فلز قفسه ریلی بایگانی به صورت لولایی و غیرکشویی می باشد اما در نوع ترکیب چوب فلز یا همان ام دی اف، درب به صورت کشویی روی ریل حرکت میکند و به چپ و راست حرکت می کند و هیچ فضایی را حین باز و بسته شدن درب اشغال نمیکند.

تفاوت دیگری که میتوان بین این دو نوع قفسه بایگانی قائل بود، قفل درب فایل های بایگانی می باشد؛ در نوع تمام فلز فایل ریلی متحرک، درب ها با قفل MITO (میتو) باز و بسته می شوند اما در نوع ترکیب چوب و فلز (ام دی اف یا کتابخانه ای) دستگیره درب به صورت مجزا نصب شده و قفل های درب از نوع قفل کلید و سوییچی می باشد که در انتهای درب ها نصب می شود.

دیگر تفاوتی که میتوان به آن اشاره کرد قفل مرکزی سیستم فایل ریلی بایگانی می باشد که در نوع تمام فلز آن، قفل مرکزی و LOCK نهایی روی سیستم قاب زنجیر نصب شده و در نمای کار زیر فرمان می باشد؛ اما در نوع ترکیب چوب و فلز (ام دی اف یا کتابخانه ای)، قفل به صورت چهارلول بوده و در انتهای آخرین قفسه و در پایین کار نصب می شود که به صورت مخفی بوده و در نمای ظاهری دیده نمی شود.

این سیستم نیز همانند نوع تمام فلز به زیرمجموعه هایی تقسیم بندی می شود که به شرح ذیل می باشد:

  1. قفسه ریلی ترکیب چوب و فلز قاب یک تکه:

در این سیستم نمای روبرویی یا همان قاب جلو یک تکه MDF شانزده میلی متر با رنگ و طرح انتخابی شما از نوع افرا – ونگه و … می باشد و قاب زنجیر وجود ندارد که در پشت سیستم مخفی شده است. انتخاب رنگ و طرح کاور درب سیستم نیز باز به انتخاب کاربر مصرف کننده می باشد و میتواند از انواع مختلف تنالیته رنگ MDF در این بخش استفاده کرد.

بسیاری از کاربران دوست دارند سیستم بایگانی آن ها رنگی مشابه با میزها و محیط اداره آن ها داشته باشد. بنابراین این نوع سیستم بایگانی بهترین انتخاب برای شماست، ام دی اف محیط اداری و کتابخانه ای شما هرچه باشد، همان را میتوان در طراحی سیستم فایل کشویی ریلی استفاده نمود.

قفسه بایگانی MDF بانک کشاورزی 2

  1. قفسه ریلی ترکیب چوب و فلز قاب سه تکه:

همانطور که از نام این قفسه واضح است و در تصویر ذیل نیز مشاهده می کنید، نمای جلویی سیستم همچون نوع قفسه ریلی تمام فلز قاب سه تکه، بجای یک تکه از سه قسمت تشکیل میشود و قسمت وسطی که فرمان سیستم در آن قسمت قرار دارد، طرح متفاوتی از MDF را داراست که زیبایی دوچندان به ظاهر سیستم میبخشد.

درب سیستم در مقایسه با نمونه قبلی تفاوتی نداشته و از جنس ام دی اف بوده و به انتخاب کاربر نهایی صورت میگیرد.

کمد ریلی اداری ام دی اف پتروشیمی فارابی 6

در این مقاله با انواع قفسه ریلی بایگانی فلزی آشنا شدیم و دریافتیم که سیستم بایگانی ریلی با توجه به درخواست مشتری، ابعاد محیطی و نوع پرونده آن تغییر کاربری و تغییر شکل می دهد. همچنین می توان از انواع سیستم های ریلی برای بایگانی و نگهداری اشیا مختلف استفاده کرد.

با تشکر از همراهی شما عزیزان

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه مقالات دقیق تر و کامل تر با ما همراه باشید.همچنین جهت ثبت سفارش به صفحه ارتباط با ما مراجعه کرده و با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل نمایید.

لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. با تشکر

به این نوشته امتیاز دهید!
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.