شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

قفسه ریلی فلزی چیست؟ + انواع و کاربرد ها

قفسه ریلی فلزی چیست؟ + انواع و کاربرد ها

قفسه ریلی فلزی به انواعی از قفسه ریلی اطلاق میشود که بر روی ریل های تعبیه شده در زیر آن ها به چپ و راست حرکت کرده و جابجا می شوند. این سیستم ها با حذف راهرو های بین قفسه های ثابت قدیمی، 80 درصد به ظرفیت فضای انبار اضافه کرده و از مدرن ترین نوع سیستم بایگانی می باشند.

بایگانی ریلی فلزی مناسب شما :

قفسه ریلی بایگانی در انواع مختلف تولید و به مشتریان عرضه می گردد. نحوه سفارش این قفسه ها به این صورت است که ابتدا باید فضایی را که برای بایگانی اسناد، مدارک و یا اجناس خود درنظر گرفته ایم را مشخص کنیم. سپس نوع پرونده ای را که میخواهیم بایگانی کنیم مشخص کنیم. آیا زونکن است؟پرونده است؟ پوشه مدارک پزشکی است؟ کتاب است؟ و یا هر شی دیگری اعم از کارتن، CD، DVD، ظروف آزمایشگاهی، لوازم انباری، مواد غذایی (برای فروشگاه ها) و …
پس از مشخص کردن نوع پرونده و محل بایگانی، با تولید کنندگان معتبر سیستم بایگانی ریلی تماس گرفته و از کارشناسان مربوطه درخواست میکنیم تا فضای مورد نظر را بررسی و برآورد کرده و میزان ظرفیتی که سیستم ها به ما می دهند، مشخصات فنی بایگانی ریلی تولید شده و قیمت سیستم را اعلام نمایند. برای شناسایی تولیدکنندگان معتبر سیستم بایگانی ریلی لازم است تا از روش های درست از معتبر بودن تولیدکنندگان اطمینان حاصل کنیم. ما برای شما مقاله ای تنظیم کرده ایم تا با مطالعه آن متوجه شوید چگونه تولیدکنندگان معتبر بایگانی ریلی را بشناسیم؟

در نهایت با بررسی کیفیت متریال به کار رفته از طریق مطالعه مشخصات فنی هر تولید کننده و ظرفیت فضایی مورد نیاز و قیمت مناسب از یکی از تولید کنندگان محترم خرید خود را به انجام می رسانیم.

انواع قفسه ریلی فلزی:

این نوع از قفسه ها همانطور که از نامش پیداست از تعدادی قفسه متحرک فلزی تشکیل شده که بر روی ریل به چپ و راست جابجا می شود. متریال اصلی تشکیل دهنده این قفسه ها ورق های فلزی می باشد که در انواع مختلف ورق گرم یا سیاه و ورق سرد یا روغنی در اجزای مختلف این سیستم به کار رفته و تولید می گردد. این سیستم از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار است و با رنگ آمیزی به روش رنگ پودری الکترواستاتیک نیز در برابر پوسیدگی و یا زنگ زدگی مقاوم می گردد.

فایل ریلی فلزی می تواند برای بایگانی انواع مختلف اسناد، مدارک، اجناس و … در ابعاد و طول های متفاوت قفسه اعم از 1 متری 2 متری 3 متری الی 6 متری تولید گردد. نوع قدیمی این قفسه ها که از چوب و به صورت قفسه ثابت تولید میشد از معایب زیادی برخوردار بود؛مثل:

  • وزن بالا
  • مقاومت کم در برابر فشار
  • مقاومت کم در برابر ضربه
  • پوسیدگی
  • اشغال فضای زیاد و ارائه ظرفیت کم
  • عدم امنیت اسناد
  • و …

بایگانی ریلی تمام فلز دارای قاب زنجیر :

مدل قفسه ریلی فروشگاهی دارای قاب زنجیر، سیستم مکانیکی قفسه ها با یک کاور دارای ترکیب رنگ زیبا پوشیده می شود. در این صورت استفاده از سیستم حرکتی آسانتر شده و همچنین زیبایی بیشتری به فروشگاه، محل کار یا انبار شما می دهد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به افزایش طول عمر قطعات مکانیکی آن اشاره کرد که بر اثر کاهش گرد و غبار و آلودگی هایی که موجب تخریب قطعات می شوند، حاصل می شود. هم اکنون چهار رنگبندی نارنجی، آبی، سفید و قرمز برای هماهنگی بیشتر با دکور محل کار یا رنگ برند سازمان شما قابل انتخاب است.

قفسه بایگانی MDF بانک کشاورزی 2

ویژگی دیگر بایگانی ریلی دارای قاب زنجیر، قابلیت دمونتاژ-مونتاژ ساده تر است. این محصولات با استفاده از قطعات با کیفیت و با طول عمر بالا ساخته شده. در نتیجه در هنگام جابه جایی و منتقل نمودن انبار یا فضای بایگانی از محلی به محل دیگر، نیاز به دمونتاژ و مونتاژ دوباره در جایگاه جدید خواهید داشت.

قفسه فلزی ریلی سه تکه (بدون قاب زنجیر)

در این نوع از سیستم قاب زنجیر در پشت قاب جلو پنهان شده و هرچند کمی دسترسی به سیستم حرکتی را صعب میکند اما به علت حذف ظاهری قاب زنجیر ممکن است برخی آن را بیشتر بپسندند.

کمد ریلی اداری ام دی اف پتروشیمی فارابی 6

در این نوع از سیستم قفسه ریلی متحرک، قاب جلویی که در نمای کار قرار دارد به صورت سه تکه طراحی و تولید می گردد که رنگ قاب وسطی آن نیز باز به انتخاب مصرف کننده می تواند از بین سه رنگ قرمز – آبی و سفید انتخاب گردد.

همچنین بخوانید:

قفسه فلزی ریلی کتابخانه ای:

اگر محیط بایگانی شما اختصاص به کتابخانه دارد و یا مایلید محیطی گرم و صمیمی داشته باشید، قطعاً این نوع از سیستم قفسه ریلی کتابخانه ای مختص به شماست. این سازه در حالیکه استحکام فلز را در خود دارد، تمام نمای آن از جنس ام دی اف به ضخامت ۱۶ میل به رنگ انتخابی مصرف کننده می باشد.

نمای کار یعنی قاب و درب ها که هیچ فشاری روی آن ها نیست، دارای کاور ام دی اف با بهترین نوع متریال و ضخامت حداکثری ۱۶ میل است که قطعات داخلی سیستم اعم از صفحه پانل ها و ستون ها و …. از جنس فلز (ورق روغنی) می باشد؛ لذا سیستم از داخل استحکام فلز را دارد اما در ظاهر یک کمد بایگانی چوبی است که زیبایی آن را چندین برابر می کند.

قفسه بندی ریلی کتابخانه

از نمونه پروژه های انجام شده میتوان به پروژه قفسه متحرک کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کرد.

قفسه متحرک فلزی انبار:

قفسه ریلی انبار نام سیستم جدیدی است که شرکت جهان بایگان به تازگی جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز فراهم آورده است.

این محصول که از سری بایگانی فلزی ریلی می‌باشد جهت ساماندهی به انبار شما طراحی و تولید گردیده است.

اگر صاحب انبار یا مدیر آن هستید، حتماً می‌دانید یک انبار بدون قفسه‌بندی در بازدهی آن چه تأثیر مخربی دارد. طبق اخبار به دست آمده قفسه‌ ریلی انبار یکی از بهترین راه‌ هایی است که از آن می‌توان برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات در انبارهای صنعتی استفاده کرد. خبر خوب اینکه بیشتر انباردارها از این روش برای رونق هر چه بیشتر کسب و کارشان استفاده می‌کنند.

قفسه ریلی انبار شرکت دلوار افزار4

از نمونه پروژه های انجام شده از این محصول میتوان به پروژه قفسه ریلی انبار شرکت گاز های صنعتی دلوار افزار اشاره کرد.

قفسه ریلی فلزی فروشگاهی:

قفسه ریلی فروشگاهی نوع دیگری از قفسه ریلی بایگانی فلزی می باشد که در فروشگاه ها برای انبار مواد غذایی و بهداشتی، کیف، کفش، لباس، تابلو و … مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم نیز همانند باقی سیستم ها از استحکام و مقاومت بالا برخوردار است که علت آن تولید این محصول با استراکچر فلزی می باشد. این محصول می تواند در طول های مختلف از 1 متر تا 6 متر توسط شرکت تولیدی جهان بایگان طراحی و تولید گردد. شرکت جهان بایگان تنها تولید کننده ای است که طول 6 متری این محصول را ارائه می دهد. همچنین این محصول در ارتفاع های متفاوت از 190 سانتی متر تا 270 سانتی متر و در تعداد طبقات مختلف تولید می گردد.

ریلی کابینت (ترکیب چوب و فلز قاب یک تکه)

کاور روبرویی یا همان قاب جلو یک تکه MDF شانزده میل به انتخاب شما از نوع افرا – ونگه و … در این نوع سیستم قابل استفاده می باشد ولی قاب زنجیر وجود ندارد و در پشت سیستم پنهان شده است. انتخاب نمای درب سیستم نیز باز به انتخاب کاربر مصرف کننده می باشد و میتواند از انواع مختلف کالیته رنگ MDF در این بخش استفاده نمود.

بسیاری از کاربران مایلند سیستم بایگانی آن ها رنگی مشابه با میزها و محیط کار داشته باشد، بنابراین این سیستم بایگانی بهترین انتخاب برای شماست. طرح ام دی اف محیط اداری و کتابخانه ای شما هرچه باشد همان را میتوان در طراحی استفاده کرد و فضایی هماهنگ گرم و صمیمی ایجاد کرد.

همچنین بخوانید:

کلام آخر

در این مقاله با انواع قفسه ریلی فلزی آشنا شدیم و دریافتیم که سیستم بایگانی ریلی با توجه به درخواست مشتری، ابعاد محیطی و نوع پرونده آن تغییر کاربری و تغییر شکل می دهد. همچنین می توان از انواع سیستم های ریلی برای بایگانی و نگهداری اشیا مختلف استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه مقالات دقیق تر و کامل تر با ما همراه باشید.همچنین جهت ثبت سفارش به صفحه ارتباط با ما مراجعه کرده و با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل نمایید. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها