شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

نحوه عملکرد بایگانی ریلی به چه صورت است؟

نحوه عملکرد بایگانی ریلی به چه صورت است؟

بایگانی ریلی یک نوع سیستم قفسه بندی متحرک است که نحوه عملکرد قفسه ریلی با استفاده از سیستم انتقال نیرو و جابجایی قفسه ها به چپ و راست می باشد. این روش از بایگانی، بروزترین راه حل مورد استفاده در ادارات و موسسات خصوصی و دولتی می باشد که در اقصی نقاط جهان و به روش های گوناگون برای ذخیره سازی انواع مختلفی از اسناد، مدارک، اجناس، مواد و متریال مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه عملکرد بایگانی ریلی در سیستم های بایگانی متحرک ریلی به این صورت است که قفسه ها بر روی ریل هایی قرار گرفته اند و قابلیت حرکت دارند. در این سیستم ها علاوه بر آسانتر شدن دسترسی به بایگانی مدارک، پوشه ها و اسناد یا در مواردی با کاربری های دیگر همچون کالا ها و کتاب ها، با کاهش فضای خالی مورد نیاز در بین قفسه ها برای دسترسی، باعث بهینه سازی فضای ذخیره سازی در انبار های صنعتی، اداری، تجاری و … می شوند.

در سیستم های قفسه بایگانی ریلی با حذف فضای خالی بین قفسه ها خدمتی برای آنهایی که مشکل کمبود فضا دارند ارائه کرده است که با ایجاد و حفظ یک راهروی متحرک امکان دسترسی به مدارک را ایجاد می کند. قفسه ها در سیستم بایگانی ریلی بر روی ریل هایی که توسط فرمانی که به کمک دست اعمال می شود یا توسط نیروی الکتریکی که با گیربکس ها اعمال شده و باعث حرکت می گردند قرار دارند. و با حرکت دادن هر قفسه راهروی مورد نظر ایجاد شده فضای مناسب برای دسترسی به مدارک را فراهم می کند. بایگانی های ریلی در عمق های مختلف تولید می شوند که هر کدام حجم های مختلفی برای ذخیره سازی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

نحوه کار قفسه بایگانی ریلی بسیار ساده است و نیاز به دانش خاصی ندارد. هر فردی که اطلاعی از این سیستم ها ندارد، به ظاهر قفسه ها نگاهی بیاندازد، متوجه می شود که با چرخاندن فرمان های تعبیه شده روی نمای روبرویی کار، سیستم های به حرکت می افتند و جابجا می شوند و برای راه اندازی و حرکت آن ها به تخصص و مهارت خاصی نیاز نیست.

همچنین بخوانید:

قفسه متحرک چگونه کار می کند؟

روش کار فایل ریلی جهان بایگان درست همانند نحوه کار بایگانی ریلی می باشد. در واقع فایل ریلی، قفسه ریلی و بایگانی ریلی همگی به سیستمی اطلاق دارند که متشکل از تعدادی قفسه متحرک هستند که با استفاده از فرمان به چپ و راست حرکت می کنند و روی ریل جا به جا می شوند.

نحوه کار این قفسه ها به این صورت است که نیرو با حرکت دست انسان از فرمان با استفاده از زنجیر به چرخ دنده و در نهایت با شفت میل ترانس دو پلیشه و یاتاقان به سیستم داخلی و چرخ ها منتقل می شود و سیستم حرکت می کند. در نوع برقی و هوشمند این سیستم، قفسه ها از کنترل پنل موجود بر روی هر قفسه دستور می گیرند و سپس به حرکت در می آیند. قفسه های هوشمند مجهز به کلید توقف اضطراری و برق اضطراری هستند. کلید توقف اضطراری زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فردی بین راهرو باشد و فردی دیگر بدون اطلاع از وجود کسی در بین قفسه ها اقدام به حرکت سیستم نماید. در این صورت آن فرد می تواند با فشردن دکمه توقف اضطراری مانع از حرکت سیستم و آسیب رسانی به خود شود. برق اضطراری نیز برای مواقعی است که برق ساختمان قطع می شود و برق رسانی دچار مشکل می شود این سیستم باعث حرکت قفسه ها و جلوگیری از توقف آن ها می شود. سیستم بایگانی ریلی ویژگی های شگفت انگیز زیادی دارد که برای شناختن آن کافیست به صفحه مربوط به بایگانی ریلی مراجعه کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را بیابید.

نحوه عملکرد قفسه بایگانی ریلی

همچنین بخوانید:

نتیجه گیری: 

در این مقاله با نحوه عملکرد بایگانی ریلی و انواع آن آشنا شدید. بایگانی ریلی یک سیستم ذخیره سازی منحصر به فرد است که قابلیت ذخیره سازی و نگهداری انواع مختلفی از کالا، اجناس، مواد اولیه، لوازم، اسناد و مدارک، کتاب و … را داراست. فقط کافیست نوع کالای خود و ابعاد فضای خود را مشخص کنید. کارشناسان شرکت جهان بایگان در کمترین فرصت نقشه و برآورد فضای شما را تهیه و در اختیارتان قرار می دهند.

با تشکر از همراهی شما عزیزان و سروران گرانقدر.

4.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها