شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

قفسه بایگانی اسناد

قفسه بایگانی اسناد

با عرض سلام و درود خدمت دوستان و همراهان عزیز شرکت تولیدی جهان بایگان

امروز با شما هستیم با مقاله قفسه بایگانی اسناد

قبل از هر چیزی باید بگوییم شرکت جهان بایگان بزرگترین و اولین تولیدکننده سیستم بایگانی ریلی در ایران می باشد که در بیش از 10 کشور خارجی حضور داشته و بیش از 1000 پروژه فعال را در سراسر ایران عزیزمان به انجام رسانیده است. در ادامه درباره محصولات تولیدی این شرکت و  خصوصیات آن ها صحبت خواهیم کرد.

با ما همراه باشید …

قفسه بایگانی اسناد چیست؟

ما معتقدیم که تنها راه حل خوب یک راه حل انعطاف پذیر است. قفسه بندی نباید یک بعدی باشد – و ما طیف وسیعی از راه حل های قفسه بندی را با این اصل توسعه داده ایم تا ما را راهنمایی کند. سیستم‌های بایگانی ریلی مکانیکال گزینه‌های بیشتری نسبت به قفسه‌های معمولی به شما می‌دهند، خواه این به معنای عرض جغرافیایی برای پیکربندی مجدد واحدها در طول زمان باشد یا توانایی انجام تنظیمات برای قرار دادن انواع مختلف اقلام. قفسه بایگانی اسناد از مدرن ترین پیشروان صنعت هستند. همه آنها به سختی طراحی شده اند تا ظرفیت شما را افزایش دهند، در حالی که هر کدام دارای ویژگی های طراحی نوآورانه، مانند مفهوم منحصر به فرد ترکیبی چهار پستی ما، برای رسیدگی به شرایط ذخیره سازی خاص هستند.

در سازمان ها و ادارات دولتی که حجم اسناد و مدارک کاغذی زیاد است و جابجایی و نگهداری از آن ها دشوار است، امر بایگانی امری ضروری است. اصولا در طراحی داخلی این فضا ها فضایی با عنوان اتاق بایگانی لحاظ می گردد که ویژه بایگانی اسناد و مدارک کاغذی است. طبیعتاً تنها یک اتاق جهت بایگانی وجود دارد که با افزایش حجم بایگانی، نیاز به اتاقی جدید داریم تا بتوانیم مابقی اسناد را بایگانی و نگهداری کنیم. ما نمیتوانیم به تعداد اتاق ها بیافزاییم بنابراین نیاز به سیستمی مدرن داریم که علاوه بر رفع نیاز های بایگانی، فضای کمی را اشغال کند و بر ظرفیت بایگانی مجموعه بیفزاید. قفسه بایگانی اسناد باید قفسه ای باشد که علاوه بر نگهداری اسناد، بر ظرفیت آن بیفزاید و بسیاری نیاز های اپراتور را جهت تسهیل کار او رفع کند.

بنابراین در می یابیم که سیستمی با شعار افزایش ظرفیت بایگانی و کاهش فضای اشغالی برای بایگانی مورد نیاز است. این 2 ویژگی از خصوصیت های اصلی سیستم بایگانی ریلی می باشد.

ویژگی قفسه بایگانی اسناد:

سیستم بایگانی ریلی مکانیکال سیستمی دقیقا با همین مشخصات می باشد که علاوه بر موارد فوق بسیاری نیاز های دیگر را پاسخگو بوده که به صورت سیستم‌های ذخیره‌سازی سیار با دسته‌ای چرخشی در قسمت بیرونی (که قابل دسترسی باشد) ساخته می‌شوند. هنگام چرخش، دسته مکانیزمی را به کار می‌گیرد که بسته به چرخش دسته در جهت عقربه‌ های ساعت یا خلاف جهت عقربه‌ های ساعت، قفسه بایگانی واحد متصل را به چپ یا راست می‌ چرخاند. به عنوان مثال، در یک دفتر، چند بلوک قفسه بایگانی متحرک ممکن است در یک فضای محدود قرار گیرند و ظرفیت زیادی را برای محیط بایگانی فراهم کنند.

مکانیسم های قفسه های متحرک ریلی فلزی مکانیکال متفاوت است. به طور سنتی سیستم‌ها با درایو زنجیره‌ای ارائه می‌شدند، اما فناوری مدرن به سیستم‌های درایو تسمه اجازه می‌دهد که عملکرد روان و بی‌صدا را فراهم می‌کند. اگرچه «پنل های قفسه‌بندی» که روی شاسی سیستم قرار می‌گیرند در اندازه‌های استاندارد زیادی وجود دارند، اما می‌توان آنها را با هم مخلوط کرد تا طول های بلندتری از قفسه‌بندی ایجاد شود تا ظرفیت بایگانی به حداکثر برسد.

هر یونیت قفسه‌معمولاً بر روی یک مسیر تراز نصب می‌شود (برای از بین بردن شیب در کف از نگهدارنده های مخصوص استفاده می شود و یا با استفاده از لاینر شیب کف به حداقل میرسد)، که امکان جابجایی واحدهای سنگین را با حداقل تلاش ممکن می‌سازد. قفسه بایگانی اسناد را می توان به صورت دستی یا با استفاده از موتورهای الکتریکی جابجا کرد. به سیستم های مجهز به موتور الکتریکی قفسه بایگانی ریلی برقی یا هوشمند گفته می شود.

 

بایگانی ریلی برقی

همانطور که می دانید قفسه بایگانی اسناد متحرک، یک راه حل موثر برای به حداکثر رساندن ظرفیت ذخیره سازی در فضاهای کوچک مانند انبارها و دفاتر است، اما می تواند در کاربردهای صنعتی مانند انبارها و کارخانه ها نیز استفاده شود.

با سیستم بایگانی ریلی می توانید ظرفیت ذخیره سازی خود را تا 80 درصد افزایش دهید. واحدهای قفسه بندی متحرک را می توان به صورت های مختلف طبق فضای انتخابی شما و طرح موردنظرتان، طراحی و تولید کرد که بر روی پایه های متحرک با مسیرهای راهنمای نصب شده بر روی زمین ثابت می شوند. طراحی ماژولار به این معنی است که می‌توانیم سیستم‌های قفسه‌بندی متحرک را متناسب با هر فضا طراحی کنیم. خرید قفسه بایگانی ریلی آنقدر ها هم که فکر میکنید پیچیده نیست. نوع جدید سیستم های قفسه ریلی بایگانی ما همه چیزهایی را که برای شروع به کار به آن ها نیاز دارید را دارند،اعداد لاتین جهت کدینگ و نامگذاری یونیت ها، جاکارتی از جنس پلکسی گلس، میز کشویی کار با ریل تلسکوپی جهت قرار دادن پرونده های مورد مطالعه، قفسه‌های ام دی اف و … لازم به ذکر است تیم مونتاژ شرکت جهان بایگان به صورت رایگان این سیستم را برای شما راه اندازی میکنند تا بتوانید بدون دردسر و بدون نگرانی از نصب، با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.

اگر به دنبال راه حل ساده تری جهت حرکت یونیت ها هستید که به شما این امکان را می دهد سیستم های قفسه بندی خود را آزادانه در محیط کار خود جابجا کنید و به چپ و راست حرکت دهید، به مقاله فرمان بایگانی ریلی تولیدی ما نگاهی بیندازید.

 

مشخصات فنی قفسه بایگانی ریلی

 

قفسه ریلی متحرک که از محصولات پرفروش قفسه‌بندی ما از محدوده قفسه‌بندی ریلی هستند، با چرخ‌ های چدنی که در پایین هر قفسه‌ فیکس شده اند، توسط سیستم انتقال نیرو به حرکت در می آیند. در واقع، تقریباً تمام سیستم‌های قفسه‌بندی را می‌توان به یک واحد قفسه‌ بندی متحرک تطبیق داد، به این ترتیب که آنها را برای هر محیطی از کارگاه‌ها و گاراژها گرفته تا آشپزخانه‌ها و هتل‌ها مناسب می‌سازد.

همه ما با قفسه های استاتیک سنتی آشنا هستیم. اما چالش با ذخیره سازی استاتیک این است که مقدار ثابتی از فضا را اشغال می کند. مقدار وسایلی که در محل کار یا فضای ذخیره سازی شما قرار می گیرند همچنان در حال افزایش است، در حالی که متراژ مربع دقیقاً یکسان می ماند. سیستم‌های قفسه بایگانی ریلی با ظرفیت بالا به شما امکان می‌دهند فضای هدر رفته راهرو را حذف کنید، ظرفیت را افزایش دهید و جای پای خود را بهینه کنید.

اگر پولی ندارید که فضای خود را برای قرار دادن آن اقلام گسترش دهید، احتمال زیادی وجود دارد که فضای بیش از حد شلوغ و سازماندهی نشده باشد، که منجر به مجموعه دیگری از مسائل می شود – کاهش بهره وری، روحیه پایین، خطرات ایمنی برای کارکنان، و در نهایت، تاثیر منفی روی نتیجه شما

سیستم بایگانی ریلی با ظرفیت بالا همه این چالش ها را حل می کند. با نصب قفسه ها یا کابینت ها بر روی سیستم واگن و راه آهن، ذخیره سازی سیار راهروهای ثابت را حذف می کند تا فضای ذخیره سازی شما فشرده شود. این یک مفهوم ساده است که به شما امکان می دهد ظرفیت ذخیره سازی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید یا همان مقدار از اقلام را در نیمی از فضای ذخیره سازی ذخیره کنید. در نیمه دیگر آن فضا؟ فضایی برای انجام کارهایی که می تواند کسب و کار شما را رشد دهد.

قفسه ریلی بالاترین تراکم ذخیره سازی ممکن را برای فایل ها و سایر رسانه ها ارائه می دهد. سیستم‌های بایگانی ریلی با حذف راهروها و فشرده‌سازی چندین کابینت ذخیره‌سازی یا سیستم قفسه‌بندی در فضای بسیار کمتری، استفاده از فضا را به حداکثر می‌رسانند و ظرفیت را چندین برابر می کنند. بسته به نوع و وزن رسانه ای که باید ذخیره کنید، سیستم های بایگانی ریلی ما در هر دو سبک مکانیکی و الکتریکی در دسترس هستند.

سیستم‌های ذخیره‌سازی قفسه بایگانی اسناد مدولار روشی مقرون به صرفه برای ذخیره اسناد و سوابق بیشتر در فضای کمتر است. ساده و مقرون به صرفه، این سیستم قفسه بندی و لوازم و تجهیزات مورد بایگانی موجود شما را روی سیستم های متحرک قرار می دهد تا با حذف راهروها فضای مفید در فضای ذخیره سازی شما دو برابر شود. این سیستم را می توان بر روی هر سطحی نصب کرد و نصب بدون هیچ گونه اختلالی در محل کار شما انجام می شود. قفسه بایگانی اسناد مدولار به راحتی قابل ارتقا و جابجایی هستند و راه حلی ایده آل برای سازمان هایی است که اولین گام را برای ذخیره سازی با حجم بالا برمی دارند.

متراکم کردن قفسه ها در کنار هم و ایجاد یک راهرو دسترسی متحرک، یک راه حل ایده آل است برای افزایش ظرفیت بایگانی

سیستم قفسه بندی متحرک بر روی پایه هایی نصب شده است که در امتداد مسیرهای نصب شده روی زمین حرکت می کنند. این پایه های متحرک را می توان با هر نوع سیستمی از جمله طول بلند، قطعات کوچک و قفسه بندی اسناد سازگار کرد. هنگام انتخاب سیستم قفسه بندی متحرک، موارد مختلفی وجود دارد که باید به آن ها توجه نمود، از جمله اینکه چگونه قفسه ها واقعاً در موقعیت خود قرار می گیرند و حرکت می کنند. به عنوان مثال، آنها را می توان با کمک مکانیکی کنترل کرد، که شامل چرخاندن دسته پره ای توسط اپراتور می شود، یا به طور خودکار با فشار دادن یک دکمه. و یا اینکه قفسه ای با نمای فلزی مدنظرمان هست یا قفسه ای با نمای ام دی اف و …

سیستم‌های قفسه‌بندی متحرک از کابینت‌هایی تشکیل شده‌اند که در ردیف‌هایی قرار گرفته‌اند، جایی که هر کابینت مستقیماً در مقابل دیگری قرار دارد. کابینت های جلوی سیستم را می توان به سرعت و به راحتی در امتداد یک مسیر کشویی در هر جهت حرکت داد که امکان دسترسی به واحدهای قفسه بندی در پشت پیکربندی قفسه متحرک را فراهم می کند. این مجموعه برای مشاغلی که حجم کمتری از اسناد یا موجودی محصول دارند ایده آل است.

با حرکت سیستم ها به چپ و راست، هر کابینت روی ریل می لغزد و یک راهرو جدید در بین هر ردیف کابینت برای دسترسی آسان ایجاد می کند. استفاده از پیکربندی قفسه سیار جمع و جور برای ذخیره سازی با تراکم بالا اقلام محصول با حجم بالا و زمانی که فضا در بالاترین حد است مناسب است.

هنگام انتخاب و خرید قفسه بندی بایگانی ریلی، سه گزینه برای نحوه جابجایی واحدهای قفسه بندی توسط کارکنان خود دارید:

  • دستی: به خصوص برای پیکربندی های جانبی استفاده می شود، ردیف های قفسه به صورت فیزیکی توسط اپراتور حرکت می کنند.
  • مکانیکی: اکثر واحدهای فشرده یک گزینه مکانیکی برای جابجایی قفسه ها ارائه می دهند، معمولاً یک فرمان چرخشی که می تواند در جهت دلخواه چرخانده شود تا دسترسی به واحدهای قفسه بندی امکان پذیر باشد.
  • برقی(هوشمند): با نصب قفسه های متحرک سنگین، گزینه ای از دکمه کنترل برقی دارید که قفسه ها را به طور خودکار حرکت می دهد.

هنگام بررسی سیستم های بایگانی ریلی برای انتخاب مناسب ترین راه حل، باید چندین فاکتور را در نظر گرفت:

  • نوع محصولات یا اسنادی که باید ذخیره کنید
  • حجم انبار مورد نیاز برای ذخیره سازی، چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت
  • مقدار انبار یا فضای تجاری موجود و همچنین پیکربندی چیدمان
  • نحوه دسترسی کارکنان یا اپراتورهای انبار به اقلام
هنگامی که ارزیابی اولیه مورد نیاز شما تکمیل شد، انتخاب مناسب ترین سیستم آسان تر خواهد بود.
اکنون شما به طور کامل با سیستم قفسه بایگانی اسناد آشنا شدید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ارتباط با ما مراجعه کرده و با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل نمایید. جهت خرید این سیستم نیز فرم مربوط به سفارش کالا را پر نمایید.
با تشکر از همراهی شما عزیزان
به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها