شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

مقایسه قفسه‌بندی راک با پیچ و مهره

مقایسه تفاوت‌های قفسه‌بندی راک با پیچ و مهره این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی و ابهامات در زمینه انبارداری تبدیل شده است. همانطور که می‌دانید قفسه‌ها یکی از مهم‌ترین تجهیزات به کار رفته در انبارهای کوچک و بزرگ هستند که وجود آن‌ها نظم را در محیط کار شما بهبود می‌دهد.

معرفی مقایسه قفسه‌بندی راک با پیچ و مهره

در این مقاله از جهان بایگان قصد داریم مهم‌ترین تفاوت‌های قفسه‌بندی راک با پیچ و مهره را به شما معرفی کنیم تا با دانستن این اطلاعات بتوانید تصمیم عاقلانه‌تری در خصوص قفسه‌بندی انبارهای خود داشته باشید.

چیدمان قفسهقفسه‌بندی پیچ و مهره در انبارداری

برای اینکه درک بهتری درباره تفاوت‌های قفسه‌بندی راک با پیچ و مهره داشته باشید ابتدا هر کدام از این روش‌ها به طور کامل به شما توضیح داده می‌شوند. قفسه‌بندی پیچ و مهره یکی از قدیمی‌ترین در عین حال پرکاربردترین انواع قفسه‌بندی است که در آن قفسه‌ها با استفاده از پیچ و مهره به هم وصل می‌شوند. قفسه‌های پیچ و مهره دارای بدنه‌های تمام فلزی هستند و به دلیل عمق کم هر ردیف چیدن هر قفسه توسط اپراتورهای انسانی انجام می‌شود.

قفسه‌بندی پیچ و مهره زیر مجموعه‌ای از قفسه های فلزی هستند که در برابر نم و رطوبت مقاومت بسیار بالایی داشته و تحمل وزن زیاد کالاها را دارند. توصیه می‌کنیم از گذاشتن کالاهای سنگین در طبقات بالا خودداری کنید.

معرفی سیستم

اصلی‌ترین نوع قفسه‌بندی است که معمولا در انبارهای صنعتی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قفسه‌ها تنوع بسیار بالایی داشته و بدنه آن‌ها از جنس فلز است.

نوع ساختار و سازه قفسه‌های راک در مدل‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. برای مثال در پانل‌های راک که جابجایی به صورت دستی انجام می‌شود، انبارداران می‌توانند بین طبقات با استفاده از کفپوش تردد کنند.

مقایسه قفسه‌بندی راک با پیچ و مهرهمقایسه از نظر کاربرد

یکی از مهم‌ترین کاربردهای قفسه بندی راک با پیچ و مهره کاربرد آن‌هاست. در قفسه‌های مشبک از نبشی‌های سوراخ دار استفاده شده در حالی که قفسه‌ راک از محافظ ستون، پالت و بازویی استفاده می‌شود.

از جمله کاربردهای قفسه‌های مشبک می‌توان به قفسه‌بندی مغازه‌ها، انبارهای کوچک، مراکز آموزشی، کتابخانه‌ها و… اشاره کرد.

قفسه‌های راک معمولاً برای چیدن کالا در انبارهای کارخانه‌های صنعتی یا نگهداری مواد اولیه آن‌ها استفاده می‌شود.

قفسه‌بندی راک یا پیچ و مهره

با توجه به مطالب گفته شده در نهایت قفسه‌بندی راک بهتر است یا پیچ و مهره؟ برای پاسخ به این سؤال باید خیلی  موارد مانند شرایط محیط، نوع کالا و … را مورد بررسی قرار دهید زیرا کاربرد این مدل‌های قفسه‌بندی با یکدیگر تفاوت دارند. این در حالی است که قفسه‌های مشبک کوچک به دلیل نصب آسان و قیمت ارزان گزینه‌های مناسب‌تری هستند.

برای مشاوره در زمینه قفسه‌بندی با کارشناسان ما در جهان بایگان در ارتباط باشید.

فایل ریلی

نکات مهم در قفسه‌بندی کتابخانه

به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها