شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

بایگانی ریلی هوشمند قطار شهری مشهد _ واحد حراست

اطلاعات پروژه:

همانطور که میدانید بایگانی ریلی انواع مختلفی از جمله مکانیزه، برقی و هوشمند دارد که نوع هوشمند آن مدرن ترین و بروز ترین نوع بایگانی ریلی می باشد؛ که شرکت تولیدی جهان بایگان بزرگترین تولید کننده در این زمینه میباشد.

این نوع از بایگانی در سازمان هایی به کار می رود که در آن ها امنیت و حفظ و حراست از اسناد از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ مانند واحد حراست قطار شهری مشهد
از مزایای بارز این سیستم میتوان به:

  • ثبت و ضبط کلیه فعالیت های روزانه
  • دسترسی طبقه بندی شده کاربران
  • دریافت فرمان حرکت از رایانه و کنترل از راه دور
  • تعبیه کلمه عبور
  •  امکان اتصال به شبکه سازمان و آگاهی دادن به واحد نگهبانی در صورت استفاده افراد غیرمجاز از سیستم اشاره کرد.

محل اجرا: قطار شهری مشهد – واحد حراست

تاریخ اجرا: سال 94

متراژ: ۷ قفسه متحرک هوشمند به همراه درب و قفل مرکزی

موقعیت: استان خراسان رضوی

تفاوت بایگانی ریلی هوشمند(اتوماتیک) با بایگانی ریلی برقی  :

همانطور که میدانید بایگانی ریلی برقی نوعی از بایگانی ریلی می باشد که جابجایی آن توسط نیروی الکترونیکی انجام می شود. که باعث می گردد تا کاربر بدون صرف انرژی و در کوتاه ترین زمان به قفسه مورد نظر دسترسی پیدا کند. جابجایی بدون دخالت نیروی انسانی در شرایطی که نیاز می باشد به صورت مکرر به اسناد مختلف دسترسی پیدا کنیم بسیار مفید و در بهره وری نیروی انسانی و زمان کاری بسیار موثر می باشد.

اما؛ بایگانی ریلی هوشمند نوعی از بایگانی است که برای حرکت و جابجایی به نیروی الکتریسیته نیاز دارد که این سیستم با ترکیب ساختار قفسه های مکانیکی و برقی درست شده است . در این سیستم به کارگیری نیروی فیزیکی حذف شده تا با افزایش کارایی نیروی انسانی به بخش های دیگر کمک شود.
این نوع از قفسه های ریلی دارای موتوری هستند که بر روی گیربکس ها قرار دارد تا با انتقال نیروی الکتریکی به گیربکس ها که توسط ریموت یا کامپیوتر کنترل می شود به حرکت هر یک از راهرو ها کمک می کند. برای دسترسی به اسناد و مدارک جابجا کردن راهرو بدون کوچکترین اذیتی امکان پذیر شده است. جابجایی این نوع از بایگانی به کمک فرمان ، ریموت کنترل ، رایانه، پنل اتفاق می افتد که کافی است جهت حرکت فقط از آنها استفاده شود.

بایگانی ریلی هوشمند(اتوماتیک)