شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

خرید بایگانی ریلی هوشمند ثبت اسناد بوشهر

اطلاعات پروژه:

خرید کمد بایگانی ریلی هوشمند سازمان ثبت اسناد و املاک بوشهر توسط این مجموعه، از شرکت جهان بایگان در سال ۱۳۹۴ انجام شد. این پروژه در دو فاز به تعداد ۱۰۰ بلوک متحرک هوشمند، بلوک ثابت و درب و قفل مرکزی می باشد. در کمد بایگانی ریلی هوشمند قابلیت های فراوانی برای هر کدام از کابین ها تعریف شده است که کاربر می تواند برحسب نیاز از هر کدام از این قابیلت ها بهرمند گردد. ازجمله این قابلیت ها عبارتند از:

  • تعریف نمودن برخی از کابین ها به صورت محرمانه و خیلی محرمانه
  • از دسترس خارج کردن آنها برای افراد غیر مجاز
  • قابلیت جستجوی قوی پرونده بر اساس بارکد
  • نام فرد و توضیحات پرونده
  • و بسیاری مزایای دیگر که همگی به صورت یکجا از طریق پی ال سی موجود در هر کابین در اختیار کاربر می باشند .

نحوه حرکت قفسه بایگانی ریلی هوشمند

این سیستم به صورت کامل توسط نیروی الکترونیکی جابجا می شود و حرکت می کند. بنابراین لازم است تا این سیستم از یک ذخیره ی انرژی کافی برای مواقع ضروری بهرمند باشد تا در هنگام قطعی برق مجموعه بایگانی سازمان دچار اختلال نگردد.

از این رو مهندسان جهان بایگان سیستم برقی اضطراری را در این سیستم تعبیه نموده اند که در مواقع ضروری به صورت خودکار جایگزین جریان برق اصلی سیستم می شود و از خاموشی آن جلوگیری می کند. این سیستم می تواند تا مدت زمان مشخصی که توان نیروی برق اضطراری آن اجازه دهد در اختیار مرکز بایگانی سازمان باشد.

قیمت کمد بایگانی ریلی هوشمند طبیعتاً با نوع مکانیکال این سیستم متفاوت است و علت آن نیز مشهود است. شر کت جهان بایگان با رعایت تمامی استاندارد ها سیستمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را به مشتریان خود هدیه می کند. جهت اطلاع از قیمت این سیستم با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر از این سیستم کلیک کنید.

محل اجرا: اداره ثبت اسناد

تاریخ اجرا: سال ۱۳۹۴

متراژ: ۱۰۰ بلوک متحرک ۳ متری به همراه قفسه ثابت و درب و قفل مرکزی

موقعیت: استان بوشهر

نوع محصول: سیستم بایگانی ریلی هوشمند

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از سازمان‌های قوهٔ قضائیهٔ ایران است که وظیفه ثبت معاملات، شرکت‌ها، املاک و دارایی‌های شخصی اتباع ایران را به عهده دارد. این سازمان با وظایف حقوقی و ساختار عملکرد مستقل، از نهادهای وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. دفاتر ازدواج و طلاق و نیز دفاتر اسناد رسمی تحت نظارت این سازمان قرار دارند.
نخستین قانون ثبت اسناد در بیستم اردیبهشت ۱۲۹۰ خورشیدی در ۱۴۳ ماده به تصویب مجلس شورای ملی رسید و بر اساس این قانون، دایرهٔ ثبت اسناد در وزارت عدلیه (دادگستری) تأسیس شد[۲] که بعدها به ادارهٔ کل و سپس سازمان ارتقا یافت. امروزه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از سازمان‌های زیرمجموعهٔ قوهٔ قضائیهٔ ایران است. رئیس این سازمان از سوی رئیس قوهٔ قضائیه تعیین می‌شود و معاون قوهٔ قضائیه به حساب می‌آید. حوزهٔ ستادی این سازمان متشکل از چهار معاونت و تعدادی ادارهٔ کل است. در مجموع، حوزهٔ کاری و ارباب رجوع این سازمان در دو معاونت اسناد و املاک خلاصه می‌شود. دفاتر ازدواج و طلاق و دفاتر اسناد رسمی در شهرهای مختلف ایران تحت نظارت سازمان ثبت اسناد کار می‌کنند.

از همراهی شما سپاسگزاریم.