اطلاعات پروژه

  • محل اجراء : بیمارستان طبی کودکان
  • تاریخ نصب : ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
  • متراژ : ۲۷۰*۸۲*۸۵۰
  • شهر : استان تهران

پروژه ی بایگانی ریلی برقی بیمارستان طبی کودکان به عنوان اولین پروژه در نوع خود می باشد که با طول ۸ متر توسط شرکت جهان بایگان طراحی و اجرا گردیده است. این پروژه که در سطحی بالغ بر ۲۷۰*۸۲*۸۵۰ سانتی متر مربع به اجرا در آمده است با تکیه بر دانش هوش مصنوعی و سیستم کنترل الکترونیکی فعال بوده و قادر است با سرعت بالا جابجا شود. این نوع از سیستم بایگانی ریلی برقی ، با توجه به ویژگی های خاص خود در استفاده از حداکثر فضای محل بایگانی، سهولت دسترسی، و سرعت بالای پاسخگویی بسیار کار آمد بوده و موجب افزایش بهره وری و کارایی سیستم بایگانی مجموعه می گردد. این موارد در کنار سایر مزایای بایگانی ریلی برقی موجب می شود تا قسمت بایگانی یک مرکز به صورت کلی متحول شده و از نظر کیفیت و سرعت در ارائه خدمات رشد و توسعه چشمگیری داشته باشد.

مزایای استفاده از سیستم بایگانی ریلی هوشمند در بیمارستان ها

با توجه به افزایش روز افزون جمعیت کشور و نیاز به پاسخگویی سریع درمانی و بهداشتی، این مجموعه ها سعی در جمع آوری اطلاعات بیمارن خود دارند تا بتوانند در بررسی های علمی و پژوهشی مختلف از این اطلاعات بهرمند گردند.اما آیا این حجم از پرونده های پزشکی بیماران در کنار سایر اسناد مراکز بهداشتی و درمانی را می توان در شکل قدیمی بایگانی جاسازی کرد. آیا با استفاده از سیستم قدیمی دسترسی به این پرونده ها در اسرع وقت و به سهولت امکان پذیر خواهد بود. بی شک جواب منفی است.

از سویی حجم بالای کاری در این نوع از مجموعه ها و نیاز به پاسخگویی سریع، سازماندهی منظم اسناد را می طلبد. چه بسا نیاز باشد در موضوعی به صورت اورژانسی به اطلاعات پرونده ای دسترسی داشته باشیم . در صورتی که این امکان مقدور نباشد این نوع بایگانی نه تنها در پیشرفت کار مجموعه موثر نخواهد بود بلکه به نوعی خود وقت گیر و مخل بهره وری سازمان خواهد شد.

حال برای پاسخگویی به این نیاز مهم مجموعه بایگانی های مراکز مختلف، طراحان و مهندسان جهان بایگان با تیکه بر دانش بومی و با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها موفق به طراحی و ساخت نوع جدیدی ازسیستم بایگانی ریلی هوشمند شده اند که به ادارت و سازمان ها این امکان را می دهند تا ضمن سازماندهی بسیار منظم و دقیق اسناد در کوتاهترین زمان به آنها دسترسی داشته باشند. همچنین این نوع از سیستم های بایگانی ریلی با توجه به جابجایی سریع امکان استفاده از حداکثر فضا محل بایگانی را فراهم می کند.