شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

خرید قفسه زونکن چرخشی

نکات خرید قفسه زونکن چرخشی یا دوار یکی از وسایل کاربردی برای بایگانی اسناد و مدارک است که این روزها به دلیل کاربردهای زیاد مورد توجه بسیاری از مدیران شرکت‌ها قرار می‌گیرد. امروزه قفسه زونکن‌های چرخشی بسته به نیاز کاربران خریداری و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکات خرید قفسه زونکن چرخشی

برای آشنایی با نکات خرید این وسیله کاربردی نیاز است ابتدا با آن بیشتر آشنا بشوید.

خرید قفسه زونکن چرخشیقفسه زونکن چرخشی چیست؟

قفسه‌های زونکن چرخشی که از آن‌ها با نام قفسه‌های زونکن دوار هم یاد می‌شود، فضایی برای نگهداری و بایگانی پوشه‌ها و اسناد است که این روزها در اغلب شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قفسه‌ها شکلی از کمدهای بایگانی ثابت است که از یکسری سینی نگهدارنده تشکیل شده است. در این نوع کمدهای بایگانی به صورت دایره‌ای حول یک محور خود می‌چرخند و دارای یک یا چند طبقه گردان یا چرخشی هستند.

کاربران می‌توانند با استفاده از این کمدهای بایگانی اسناد خود را بدون هیچ مشکل یا دردسری پیدا کنند. در واقع تفاوت اصلی قفسه‌های زونکن چرخشی با قفسه‌های بایگانی در ثابت بودن سینی‌های نگهدارنده آن‌هاست. با استفاده از قفسه‌های چرخشی فضای بیشتری برای بایگانی اسناد و مدارک برایتان فراهم شده و دسترسی برای کاربران هم آسان‌تر می‌شود. قفسه‌های دوار بایگانی یکی از قدیمی‌ترین قفسه‌های تولیدی است که هنوز با گذشت چند سال باز هم طرفداران خود را دارد.

از قفسه‌های چرخشی برای نگهداری زونکن‌های معمولی، آویز، اسناد کاغذی، فایل‌های باکس و… استفاده می‌شود. امروزه حداقل 4 نوع از این مدل قفسه‌ها در بازار موجود است که کاربران می‌توانند بسته به نیاز خود آن‌ها را خریداری و استفاده کنند.

در قفسه‌های زونکن چرخشی ارتفاع کمد یکسان است اما تعداد طبقات آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. معمولاً برای نگهداری اسناد و زونکن‌ها از 4 یا 5 طبقه استفاده می‌شود که در ادامه تفاوت قفسه‌های 4 طبقه و 5 طبقه چرخشی به شما توضیح داده می‌شوند.

جنس قفسه زونکنتفاوت‌های اصلی قفسه‌های چرخشی 4 و 5 طبقه

قفسه زونکن‌های چرخشی 4 طبقه دارای ظرفیت 120 زونکن یا فایل باکس 8 سانتی متری است که 700 پوشه داخل آن قرار می‌گیرد. این عامل باعث می‌شود قفسه‌های چرخشی 2 برابر قفسه‌های معمولی ظرفیت داشته باشند.

موارد استفاده از قفسه‌های زونکن دوار

قفسه‌های زونکن چرخشی معمولاً برای بایگانی پرونده‌ها و اسناد در بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ به کار می‌رود. از این قفسه‌ها برای دسترسی آسان‌تر به اطلاعات مشتریان در شرکت‌های خصوصی استفاده می‌شود. تمام فروشگاه‌هایی که نیاز به بایگانی اسناد مالی خود دارند، از این قفسه‌ها استفاده می‌کنند. از این قفسه‌ها در مدارس برای دسترسی به اطلاعات دانش‌آموزان استفاده می‌شود.

نکات مهم هنگام خرید قفسه‌های دوار بایگانی

هنگام خرید این نوع قفسه‌ها حتما به جنس بلبرینگ و نوع آن توجه کنید. یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ورقه بدنه از چه ضخامتی ساخته شده و آیا روغنی است یا ساده؟

جنس و ضخامت لوله قفسه‌ها از دیگر نکاتی است که باید هنگام خرید قفسه‌های بایگانی چرخشی به آن‌ها توجه کنیم.

برای سفارش این قفسه‌های کاربردی با کارشناسان ما در شرکت تولیدی جهان بایگان در ارتباط باشید.

ساخت صفحه جدید تقدیرنامه های شرکت جهان بایگان

مشخصات فنی بایگانی ریلی

به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها