شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

مزیت سیستم بایگانی ریلی برقی نسبت به مکانیکی

مزیت سیستم بایگانی ریلی برقی نسبت به مکانیکی

اگر شما در محیط کار خود پرونده،کاغذو زونکن های بسیاری دارید و در پیدا کردن جا برای آنها دچار مشکل هستید چند راه پیشروی شما قرار دارد،دسته بندی کنید اما گاهی اوقات شما چاره ای ندارید جز اینکه این کاغذها و پرونده ها را در کمدهای مخصوص بایگانی ذخیره کنید. نگهداری از اسناد و اوراق کار بسیار سختی است چنانچه اگر بخواهیم خیلی سریع به هر کدام از این اسناد و اوراق دسترسی پیدا کنیم باید آنها را درست و اصولی بایگانی کنیم. کمد بایگانی ریلی الکترونیکی و مکانیکی یکی از تجهیزات پرکاربرد و معمول در قفسه بندی کردن و بایگانی اسناد و مدارک شرکت ها و سازمان هاست که نسبت به روش های قدیمی بایگانی با قفسه بندی ثابت مزایای زیادی دارد.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

راهروهای ثابت کمد های ریلی مکانیکی فضای بسیار کمتری را نسبت به قفسه بایگانی ثابت اشغال می کنند؛ از این جهت ظرفیت نگهداری آنها نیز بیشتر از قفسه بایگانی ثابت می باشد، که البته این ظرفیت بر اساس محیط و نحوه چیدمان آن تا بیش از هشتاد درصد خواهد رسید.

با توجه به اینکه کمد های ریلی مکانیکی با نیروی انسانی حرکت می کنند، در قفسه های ریلی مکانیکی از گیربکس استفاده شده است که با ضریب تبدبل بالا به سهولت امکان حرکت بلوک های (کمدهای)بایگانی را میسر می سازد و باعث افزایش بهره وری نیروی انسانی می شود. علاوه بر این امکان تولید این بلوک ها (کمدها) درهر طول و ارتفاعی نیز ممکن میباشد.

سیستم های بایگانی ریلی جهان بایگان بگونه ای طراحی و ساخته میشود که انطباق کامل با محل آرشیو هر سازمان و اداره ای را دارد. لذا مهم نیست که سازمان شما چه شکل و انداره ای دارد. این سیستم میتواند کاملا منطبق با نیازهای شمل طراحی، ساخته و نصب گردد. شرکت جهان بایگان به شما اطمینان میدهد هر آنچه را که از یک آرشیو مدرن انتظار دارید برآورده نماید و سازمان شما را همگام با پیشرفته ترین و مدرترین تجهیزات بایگانی مجهز و به روز نماید.

خرید قفسه بایگانی

مشخصات کمدهای بایگانی ریلی

سیستم گردش هوا :

طبقات استاندارد بایگانی مجهز به سیستم گردش هوا می باشد که این امر طول عمر اسناد را افزایش می دهد.

بدنه :

بدنه و تمامی قطعات این قفسه ریلی طوری طراحی شده است که توسط پیچ و مهره به هم متصل شده وقابلیت افزایش طول، عرض و ارتفاع را به قفسه ها می دهد و همچنین قابلیت مونتاژ دمونتاژ را دارد..

شاسی :

این بخش کل بار اعمالی از اسناد و قفسه ریلی را به چرخ ها انتقال داده و استحکام کافی برای نگهداری ستون های قفسه بایگانی را ایجاد می کند.

بایگانی ریلی برقی

قفسه بایگانی ریلی الکترونیکی

طراحی محصول طوریست که به قفسه ریلی بعد از قرار گیری بر روی ریل ها توسط یک پنل الکترونیکی تنها با فشردن یک دکمه با حرکتی نرم تحت کنترل کاربر قرار می گیرد.این قفسه بایگانی علاوه بر این قابلیت کنترل دستی، کامپیوتری و کنترل از راه دور را برای کاربر ایجاد می کند.

حرکت اتوماتیک توسط رایانه :

جاگذاری اسناد در این قفسه ریلی به گونه ای تعریف شده است که می توان با وارد نمودن شماره پرونده براساس کد تعریف شده محل دقیق سکانس مورد نظر را یافته و تصویر آن با انیمیشن بر روی صفحه مانیتور نمایش دهد. این امر موجب افزایش ۲ الی ۳ برابری سرعت دسترسی به اسناد می گردد.

حرکت توسط ریموت کنترل :

برای بهره وری بیشتر از قفسه بایگانی ریلی از ریموت کنترل استفاده می شود که فرد به راحتی می تواند از راه دور و با وارد نمودن شماره پرونده فایل حاوی زونکن مورد نظر را باز نمود.

حرکت الکترونیکی توسط پنل :

در یک روش با استفاده از پنل تعبیه شده در روی فایل ها به راحتی و با فشار دکمه فایل مورد نظر می توان تمامی قفسه های ریلی را به حرکت درآورده و راهروی مورد نظر را باز نمود این امر به صورت الکترونیکی انجام شده و قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک همه با هم به حرکت در می آیند.

حرکت توسط فرمان :

در صورت نیاز و نبود برق میتوان از فرمان نیز برای جابجایی بلوکها بر روی ریل استفاده کرد.

انواع بایگانی ریلی

تجهیزات و امکانات قفسه بایگانی ریلی الکترونیکی

سیستم روشنایی هوشمند :

برای ایجاد الگوی بهینه مصرف از لامپ هایی استفاده شده که توسط سنسورهای مخصوص ورود و خروج افراد را حس کرده و زمانی که فرد وارد راهرو قفسه بایگانی شده روشنایی مورد نیاز برای کاربر ایجاد می شود و به محض خروج خاموش می گردد.

چشم هوشمند :

چشم های هوشمندی در کابین های قفسه بایگانی ریلی تعبیه شده که برا ی امنیت فرد طراحی شده و در هنگام بسته شدن قفسه بایگانی و درصورت تشخیص فرد و یا هر شئ دیگر قفسه های بایگانی را از حرکت باز می دارد و فرد را از آسیب و یا افتادن برگه یا هر شئ دیگری آگاه می کند.

سنسورهای تثبیت کننده شرایط :

این سنسورها در بخشهای مختلف قفسه بایگانی ریلی قرار گرفته و هر لحظه شرایط ایمنی را تست کرده و شرایط متعادلی را بر اساس استاندارد ها ایجاد می کند.

مشاهده ی محصولات :
بایگانی ریلی الکترونیکی

مشخصات فنی وامکانات سیستم بایگانی ریلی الکترونیکی

ارتباط با رایانه :

با استفاده از نرم افزار مدیریت اسناد مخصوص این قفسه ریلی قابلیت ارتباط مستقیم با رایانه داردکه بواسطه آن می توان از امکاناتی مانند باز و بسته کردن کابین ها، بستن یا باز کردن قفل یونیت، نشان دادن محل نگهداری یک پرونده در سیستم، بررسی ورود و خروج مدارک به داخل کابین ها و… استفاده نمود.

قدرت بیشتر، دسترسی سریعتر، کاربری راحت تر:

در سیستم بایگانی الکترونیکی با استفاده از قدرت موتور الکترومکانیکی بجای نیروی دست کاربر می توان از کابین هایی با طول های بیشتر از حد نرمال و ظرفیت های وزنی سنگین (تا ۹ متر طول و ۳۳ تن مجموع وزن فایل بایگانی و بار افزوده) استفاده نمود. همچنین در سیستم های بایگانی با تعداد فایل بایگانی زیاد، برای دسترسی به فایل بایگانی اول می توان تنها با فشار یک دکمه تمامی یونیت ها را جابجا کرد در حالی که در سیستم بایگانی مکانیکی می بایست تک تک یونیت های بایگانی را جداگانه و با استفاده از فرمان باز و بسته نمود.

 سیستم روشنایی هوشمند:

در بالای هر کابین لامپ مخصوصی تعبیه شده که در هنگام ورود کاربر به صورت هوشمند روشن گردیده و بعد از خروج وی بوسیله دکمه قفل خاموش می شود. بنابراین همیشه تنها نور راهرویی که از آن استفاده میشود برای تمام فضای بایگانی نیازی نیست که این مهم باعث صرفه جویی چشمگیر در مصرف برق شده و همچنین مشکل کمبود نور در فایل بایگانی را برای کاربران مرتفع می سازد.

قفل مرکزی :

در حالت پیش فرض یک قفل مرکزی روی قفسه ریلی نصب می شود که با بستن آن تمامی راهرو بسته شده و دسترسی به داخل فایل ها مسدود می شود. در حالت سفارشی می توان برای هر یونیت یک قفل تعبیه کرد که باز و بسته کردن آن از طریق کلمه عبور، کنترل از راه دور، اثر انگشت و… امکان پذیر باشد.

پنل LCD

پنل دارای”پورت برنامه ریزی” بوده که بدینوسیله آن می توان اطلاعات خاص را وارد قفسه بایگانی کرد یا از قفسه بایگانی به رایانه انتقال داد.

میزکشویی :

برای کاهش رفت آمد کاربران به داخل کابین ها و سهولت در استفاده از مدارک، داخل هر کابین یک میز کشویی درنظر گرفته شده تا کاربر بتواند با قرار دادن پرونده ها روی آن به راحتی به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کرده و سپس پرونده را به جای خود برگرداند. این امر باعث صرفه جویی در وقت و جلوگیری از گم شدن مدارک – بخاطر اشتباه قرار دادن آنها – در داخل فایل ها نیز می شود.

نوارهای لاستیکی صداگیر :

ابتدا و انتهای هر قفسه ریلی بایگانی در قسمتی که فایل بایگانی با هم برخورد می کنند لاستیک های مخصوصی تعبیه شده که علاوه بر جلوگیری از آسیب دیدن قفسه و ایجاد صدا هنگام برخورد قفسه ها، در موقع بسته شدن قفسه ریلی مانع ورود گرد و خاک به داخل آن می شود که این امر تا حد زیادی می تواند عمر مفید پرونده ها را افزایش دهد.

مقاله فوق بخش مختصری از مشخصات فنی محصولات شرکت جهان بایگان میباشد،امیدواریم مورد بهره مندی شما بازدیدکننده گرامی قرار گرفته باشد.

به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها