شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

ریل کف بایگانی ریلی

ریل کف بایگانی ریلی

سلام و عرض ادب خدمت مشتریان عزیز شرکت جهان بایگان

در سلسله مقالات مشخصات فنی بایگانی ریلی شرکت جهان بایگان به بررسی برخی از قطعات و اجزای مهم در تولید این سیستم پرداختیم.

در ادامه این پروسه، امروز به بررسی مهمترین عضو یعنی ریل ها می پردازیم.

با ما همراه باشید

همانطور که از نام سیستم بایگانی ریلی پیداست، ریل ها جزء بسیار مهمی از این سیستم می باشند. خرید سیستمی با طول عمر بالا از خواسته های تمامی خریداران می باشد. اما هر سیستمی طول عمر زیادی ندارد. بلکه سیستمی میتواند سالیان دراز برای شما کار کند که از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

برای تولید یک سیستم با کیفیت بالا و مطلوب، نیاز به متریال و مواد اولیه مطلوبی داریم. پس قدم اول در تولید یک سیستم باکیفیت، خرید قطعات و متریال باکیفیت می باشد. شرکت جهان بایگان، همواره تلاش میکند تا بهترین سیستم بایگانی ریلی را به مشتریان خود ارائه دهد.

ریل کف سیستم بایگانی ریلی مهم ترین عضو این سیستم میباشد. تحمل بار تمامی قفسه ها و تحمل نیروی حاصل از حرکت و انتقال قفسه ها بر دوش این عضو به ظاهر پیش پا افتاده، اما مهم می باشد.

ریل هایی که شرکت جهان بایگان تولید میکند، از میل ترانس دو پولیش کاملاً صیقلی شده با نمره 20 میلیمتر ( 2 سانتی متر ) می باشد. حال سوال پیش می آید که در اصل میل ترانس چیست و چرا از متریال های دیگر در تولید این عضو استفاده نمی شود؟

اجزای تشکیل دهنده ریل کف بایگانی ریلی:

همانطور که پیش تر گفته شد، ریل کف از میل ترانس دو پولیش تشکیل میشود. میل ترانس مخفف کلمه میلگرد ترانسمیسیون می باشد. میلگرد، مقطع فولادی ای است که یکی از مصالح پر استفاده در صنعت و ساختمان سازی می باشد و انواع مختلف دارد. میلگرد ترانس یا ترانسمیسیون یکی از انواع میلگرد می باشد که خود دارای تنوع زیادی می باشد و به چند نوع تقسیم میشود که به شرح ذیل است:

  • ترانس تک پولیش
  • ترانس دو پولیش
  • ترانس کششی یا روغنی
  • سنگ خورده
  • بلبرینگ خور
  • مفتول
  • تسمه ترانس
  • چهار پهلو ترانس
  • شش پر

ریل کف بایگانی ریلی جهان بایگان

میلگرد ترانس، یک نوع میلگرد کششی با مقاومت بالا می باشد که دارای ظاهری زیبا و صیقلی می باشد که آن را از دیگر مبلگرد ها متمایز می کند. این میلگرد ابتدا تحت عملیات نورد گرم تولید می شود  وسپس با پولیش زدن، سطح آن صاف و یکدست میشود.

کیفیت و میزان صیقلی بودن میل ترانس که وجه ممتاز و مهم آن است بستگی به ساختار و نحوه پولیش زنی دارد. بر همین اساس میتوان این نوع میلگرد را به دو دسته میلگرد تک پولیش و دو پولیش تقسیم بندی کرد. البته همانطور که در بالا گفته شد، جنس میلگرد، ضخامت و ابعاد سبب بوجود آمدن انواع مختلفی از این میلگرد شده است.

قفسه بندی بایگانی اداری بندر گناوه7میلگرد ترانس دو پولیش که شرکت جهان بایگان از آن در صنعت قفسه بایگانی استفاده می کند، همانطور که از اسمش پیداست، عملیات پولیش زنی برای این نوع میلگرد دو گانه یا دو مرحله ای است. درنتیجه شفافیت سطحی آن بیشتر شده و ظاهری آینه ای به خود می گیرد. کاربرد اصلی آن در جاهایی است که هم باید از خاصیت مقاوم بخشی آن بهره برد و هم از زیبایی، مانند مکانهایی که نیازمند سطحی آینه ای و نشکن باشیم مانند قطعات بیرونی اتومبیل که هم در معرض برخوردهای فیزیکی و خوردگی ها قرار دارند و هم درمعرض دید هستند و بر ظاهر خودرو تاثیرگذارند. یا در ریل کف بایگانی ریلی که در معرض ضربه و تحمل بار قرار دارد و همچنین زیبایی آن حائز اهمیت است مورد استفاده قرار میگیرد.

در انتهای تمام ریل ها یک استپ ریلی قرار داده میشود تا از خروج قفسه ها از روی ریل جلوگیری شود. همچنین انتهای ریل ها به صورت نر و مادگی تولید می شود تا امکان افزایش طول ریل و تعداد قفسه های در آینده میسر باشد.

توجه به تمام نیاز های بایگانی ( چه در حال حاضر و چه در آینده ) و همچنین طراحی مدرن و زیبا در کنار کیفیت بالا اساس کار تیم متخصص شرکت جهان بایگان می باشد.

با تشکر از همراهی شما عزیزان

 

به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها