اطلاعات پروژه

  • محل اجراء : نیروگاه برق زرند
  • تاریخ نصب : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
  • متراژ : ۲۵۰*۸۲*۲۵۰
  • شهر : استان کرمان – شهرستان زرند
  • نوع محصول : بایگانی ریلی

نیروگاه زرند در شمال غربی استان کرمان در مجاورت شهرستان زرند واقع گردیده است . مساحت سایت نیروگاه ۱۹.۵ هکتار بوده که با احتساب شهرکهای آن به ۲۰۰ هکتار می رسد . این نیروگاه شامل دو واحد ۳۰ مگاواتی بخار که از سوخت مازوت استفاده می کند میباشد . بویلرهای نیروگاه ساخت شرکت M.A.N آلمان از نوع واتر تیوپ درام دار با سیرکولاسیون طبیعی که ظرفیت هر کدام ۱۳۵ تن بخار در ساعت می باشد .

توربین های نیروگاه ساخت شرکت ESCHER WYSS فرانسه از نوع ضربه ای ، تک پوسته ای ، تک سیلندر و ۱۲ طبقه میباشد . سرعت موتور ۳۰۰۰ دور در دقیقه و خروجی توربین ۳۰۰۰۰ کیلو وات می باشد . و ژنراتور و اکسایتر آن نیز ساخت شرکت JEUMONT SCHENEIDER فرانسه و قدرت ژنراتور ۵/۳۷ مگاولت آمپر می باشد .

اهمیت استفاده از بایگانی ریلی در نیروگاه ها

امروزه استفاده از بایگانی ریلی به جهت عدم نیاز به گسترش فضا از یک سو و نیز افزایش دو برابری ضرفیت بایگانی اسناد از سوی دیگر بسیار مورد توجه سازمان ها و نهاد های مختلف می باشد. از جمله ی این مراکز می توان به نیروگاه های برق اشاره نمود که ضمن نیاز به افزایش فضا برای بایگانی اسناد، توجه به امنیت اسناد بایگانی شده نیز از نکات مهم در این مراکز به شمار می رود. از این رو اغلب این مراکز برای تجهیز بایگانی خود از سیستم های بایگانی ریلی ، بایگانی ریلی برقی و بایگانی ریلی اتوماتیک – هوشمند بسته به نیاز خود بهرمند می گردد. این نوع از سیستم بایگانی با توجه به ساختار خاص در طراحی و ساخت قادر است ضمن افزایش حجم بایگانی اسناد امنیت نگهداری اسناد مختلف را نیز تا حد چشمگیری افزایش دهد.