شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

بایگانی ریلی آویز پروژه کانون وکلا دادگستری

کانون وکلا دادگستری مرکز:

کانون وکلا دادگستر مرکز در دیماه سال ۱۴۰۲ برای آن مجموعه محترم توسط شرکت جهان بایگان راه اندازی گردید که شامل 7 بلوک متحرک به ابعاد 240*62*170 و در 5 طبقه و 1 بلوک ثابت، 1 درب و قفل مرکزی مباشد.

فایل ریلی یکی از راه های موثر و سازمان یافته برای مدیریت اسناد و پوشه های آویز در محیط های اداری و بایگانی ها است. این قفسه ها به صورت اختصاصی برای پوشه آویز طراحی می شوند و ظرفیت 5250 عدد پوشه آویز و دارای ریل‌های قابل حرکت هستند که به آسانی به سمت راست و چپ حرکت می‌کنند.

پوشه آویز به شما امکان می‌دهند در فضایی کوچک آرشیوی منظم و مفصل داشته باشید. پوشه آویز به وسیله دو قلاب که به صورت چنگک در دو سمت آن قرار دارند که آویزان می‌شود و داخل پوشه آویز یک محفظه جای سی‌دی قرار دارد و همچنین در پوشه آویز گیره فلزی وجود دارد که نگهدارنده برگه‌هاست. هر پوشه آویز یک لیبل دارد که می‌توانیم در آن شماره پرونده، نام یا موضوع آن را بنویسیم. در زمان نیاز به یک پرونده لازم نیست تمام پرونده‌ها را خارج کنیم بلکه به سادگی پوشه‌ها را ورق می‌زنیم و پوشه مدنظر خود را از روی لیبل آن تشخیص می‌دهیم. بالای هر یک از پوشه‌ها با لیبل متمایز شده و تشخیص آن ساده است. می‌توانیم لیبل‌ها را بر اساس شماره تنظیم کنیم که در هنگام گشتن به دنبال یک پرونده، بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

فایل ریلی مخصوص پوشه آویز به‌طور دقیق به اندازه پوشه‌ها طراحی می‌شوند، به‌طوری که هر پوشه دقیقاً در محل مناسب خود قرار می‌گیرد، و در نتیجه اسناد و پرونده‌ها به شکل منظم و سازمان‌یافته کنار هم قرار می‌گیرند.

قفسه‌های مخصوص پوشه آویز به منظور مدیریت اثربخش و منظم پوشه‌های آویز و اسناد در بایگانی‌ها، ادارات و کتابخانه‌ها استفاده می‌شوند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

در این پروژه برای قفسه بایگانی، میز کشویی از جنس MDF جاگذاری شده است که برای سهولت کار بسیار کمک کننده است.

جهان بایگان را در گوگل پلاس دنبال کنید.

محل اجرا: کانون وکلا دادگستری مرکز

تاریخ اجرا: 1402/10/12 و 1402/10/13

متراژ: 7 بلوک متحرک 1.7متری و 1 بلوک ثابت و 1 دستگاه درب و قفل مرکزی

موقعیت: استان تهران

نوع محصول: قفسه بایگانی ریلی آویز

معرفی اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری

 وظایف و مأموریت‌های اداره

طبق ماده ۲۴ قانون وکالت مصوب ۲۵ بهمن ۱۳۱۵ کسانی که قدرت تأدیه حق‌الوکاله ندارند، می‌توانند از کانون وکلا تقاضای معاضدت نمایند، مشروط بر اینکه دعوی آنان با اساس و راجع به ‌شخص تقاضاکننده باشد. طبق ذیل این ماده ، وزارت دادگستری مأمور تهیه نظامنامه در این خصوص شد.

نظامنامه مذکور تحت عنوان «آیین نامه قانون وکالت» در سال ۱۳۱۶ تصویب شد و طی مواد ۳۴ تا ۴۹ در خصوص تشکیلات معاضدت قضایی تعیین تکلیف نمود. بر اساس ماده ۳۴ این آیین نامه، مؤسسه معاضدت قضایی در مرکز تشکیل می‌‌شود که دارای شعبه دبیرخانه، شعبه عرایض و شعبه قضایی است. همچنین طی مواد بعدی وظایف و تکالیف مؤسسه معاضدت قضایی مشخص شده است‌. گرچه از مواد مذکور به ‌خوبی می‌توان استفاده کرد که محدوده صلاحیت مؤسسه معاضدت قضایی تمام کشور است و سایر کانون‌ها نیز تقاضای وکیل معاضدتی را باید به‌ مؤسسه مذکور ارسال دارند و خود حق اقدام ندارند، لکن تاکنون این محدوده صلاحیت عملی نشده است و کانون های وکلای مستقل نیز رأساً امور معاضدت قضایی را انجام می‌دهند.

وظایف اداره معاضدت قضایی  براساس مقررات قانونی به ‌شرح زیر است:

۱- تعیین وکیل معاضدتی:

طبق مواد ۴۱ و ۴۲ آیین نامه قانون وکالت پس از وصول تقاضا ، شعبه عرایض باید عقیده خود را در مورد پیشرفت دعوی اظهار کند و اگر دعوی پیشرفت داشته باشد، برای تقاضاکننده از سوی شعبه قضایی وکیل تعیین می‌شود.

طبق ماده ۳۷ و ۳۸ معاضدت قضایی مجاز است از تقاضا کننده توضیحات بخواهد و پیرامون دلایل دعوا تحقیق کند و هرگاه تشخیص دهد که مقصود متقاضی سوء استفاده و شرخری است، از تعیین وکیل خودداری کند.

۲- نظارت بر روند پرونده ارجاعی

در مواردی که از سوی کانون وکلا برای افراد بی‌بضاعت وکیل تعیین می‌شود، اعتبار و حیثیت کانون وکلا نیز تحت تأثیر روش انجام وظیفه وکیل انتخابی می‌باشد و لذا باید کانون وکلا در امر پیگیری پرونده حساسیت لازم را از خود نشان دهد.

طبق ماده ۴۴ آیین نامه، وکیل انتخابی باید از جریان کار مرجوع، شعبه قضایی را مطلع کند.

۳- مشورت به ‌وکلای انتخابی

طبق ماده ۴۵ آیین نامه، وکیل انتخابی حق دارد راجع به‌ طرز اقداماتی که در دفاع از موکل معاضدتی لازم است ، از معاضدت قضایی مشورت بگیرد و اداره معاضدت باید به ‌این تقاضا پاسخ بدهد.

۴- وصول حق‌الوکاله سهم کانون

طبق ماده ۴۳ آیین نامه، پس از ختم دعوی، در صورتی که موکل معاضدتی محکوم‌له واقع شود وکیل موظف است خمس حق‌الوکاله را طبق قرارداد وصول و به‌ صندوق کانون وکلا واریز کند، مگر اینکه ثابت کند دریافت حق‌الوکاله قانوناً مقدور نیست.

۵- مشاوره حقوقی

بر حسب رویه موجود در اداره معاضدت، همکاران وکیل به‌ مراجعه کنندگان به‌طور رایگان مشورت حقوقی می‌دهند. این اقدام، داوطلبانه و نیکوکارانه است، زیرا مبنای قانونی این وظیفه آیین نامه دفتر راهنمایی مصوب سال ۱۳۱۷ است که ظاهراً وزیر وقت عدلیه تصویب کرده است. طبق این آیین نامه وزارت عدلیه مکلف شده به ‌مراجعان به ‌دادگستری و ادارات ثبت اسناد راهنمایی حقوقی ارائه دهد.

 براساس ماده ۱ آیین نامه ، اجرای این وظیفه ازسوی وزارت عدلیه به‌ کانون وکلا محول شده است.

از آنجا که در سال ۱۳۳۱ کانون وکلا به‌ عنوان مؤسسه‌ای مستقل تأسیس شد و وابستگی اداری آن با وزارت عدلیه منتفی شد، به ‌نظر می‌رسد تکلیف اداری مقرر در ماده اول آیین نامه سال ۱۳۱۷ هم ساقط شده است . زیرا وزیر دادگستری رأساً از سال ۱۳۳۱ با تصویب استقلال کانون وکلا نمی‌توانسته برای کانون وکلا تکلیفی تعیین کند.