معرفی بهترین سیستم بایگانی ادارات

معرفی بهترین سیستم بایگانی ادارات

در این مقاله از جهان بایگان قصد داریم بهترین سیستم بایگانی ادارات را به شما معرفی کنیم. بایگانی یکی از سیستم‌های قفسه‌بندی در ادارات و سازمان‌هاست که افراد می‌توانند با استفاده از این سیستم اسناد و مدارک مورد نیاز خود را بهتر و منظم‌تر نگهداری و آرشیو کنند. سیستم‌های بایگانی در ادارات از چند قفسه ثابت و تعدادی بلوک تشکیل شده که برای افزایش امنیت اسناد می‌توانید از یک درب و چند قفل مرکزی هم استفاده کنید.

این روزها قفسه‌های بایگانی در ابعاد و اندازه‌های مختلفی در بازار موجود هستند و افراد می‌توانند بسته به نیاز خود نسبت به خرید و استفاده از آن‌ها اقدام کنند. در ادامه دسته‌بندی سیستم‌های قفسه‌بندی ادارات به شما معرفی می‌شوند.

معرفی بهترین سیستم بایگانی اداراتدسته‌بندی سیستم بایگانی ادارات

از مهم‌ترین سیستم‌هایی که از آن‌ها در ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی استفاده می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بایگانی ریلی مکانیکی،
  • سیستم قفسه‌بندی ریلی هوشمند،
  • قفسه‌بندی با استفاده از سیستم‌های اتوماتیک ریلی،
  • بایگانی کتابخانه‌ها،
  • سیستم‌های مترک چند منظوره،

در میان تمام این دسته‌ها سیستم بایگانی ادارات ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

چیدمان سیستم بایگانی اداراتسیستم بایگانی مورد استفاده در ادارات

معمولاً در ادارات و شرکت‌های خصوصی و دولتی از بایگانی ریلی مکانیکی برای نگهداری اسناد و مدارک مهم استفاده می‌شود. این سیستم قفسه‌بندی از اجزای مختلفی تشکیل شده که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

  • فرمان‌های آلومینیومی و شاسی؛
  • سیستم‌های گیربکس؛
  • چرخ دنده‌ها،
  • سینی‌های طبقات،
  • ستون و کاورها،

هرکدام از این اجزا کاربردهای مختلفی داشته و هرگونه خرابی در آن‌ها باعث از کار افتادن کل سیستم می‌شود. همانطور که اشاره کردیم سیستم‌های بایگانی ادارات به وسیله یک فرمان که روی آن‌ها قرار داده شده، مدیریت می‌شود. با استفاده از این روش شما می‌توانید به راحتی اسناد مورد نظرتان را به راحتی مدیریت و نگهداری کنید. لازک به ذکر است بایگانی‌های ریلی مکانیکی به دلیل مناسب بودن قیمت مورد استقبال بیشتر مدیران ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی قرار می‌گیرند.

در این سیستم‌ها راهروهای اضافی به کلی حذف شده و شما می‌توانید از حداکثر فضای مورد نظر خود استفاده کنید. نکته جالب توجه این است که استفاده از این سیستم از گرد و غبار روی اسناد و مدارک جلوگیری می‌کند. برای راحتی کاربران یک گیربکس روی قفسه‌های ریلی قرار گرفته که حمل و نقل آن را آسان می‌کند. به این ترتیب دیگر نیازی به وارد کردن نیروی فیزیکی ندارید.

تفاوت اصلی سیستم قفسه‌بندی ادارات با مدل‌های معمولی در ثابت و متحرک بودن آن‌هاست. در قفسه‌های ثابت فلزی راهروهایی به صورت پیش فرض قرار داده می‌شوند اما در سیستم قفسه‌بندی ادارات فضای بیشتری برای ذخیره اسناد در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. از طرفی این سیستم‌ها امنیت اسناد شما هم بیشتر حفظ می‌کنند.

بهترین محیط برای استفاده از سیستم بایگانی

این روزها سیستم‌های بایگانی به دلیل مزایای فراوان مورد استقبال بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارهای جدید قرار گرفته است. از مهم‌ترین محیط‌هایی که می‌توان از سیستم‌های بایگانی استفاده کرد می‌توان به دفترهای کوچک و بزرگ اداری، انبارهای صنعتی و تجاری، ادارات و سازمان‌های خصوصی و دولتی است. شرکت تولیدی جهان بایگان این قفسه‌ها را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین ابزارها تولید و در اختیار مشتریان از سراسر کشور قرار می‌دهد.

اجزای اصلی سیستم‌های بایگانی ادارات

سیستم‌های بایگانی ادارات از اجزای مختلفی تشکیل شده که در ادامه به معرفی بهترین سیستم بایگانی ادارات را مورد بررسی قرار می‌گیرند:

فرمان‌های آلومینیومی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که هنگام خرید این سیستم‌های بایگانی باید به آن‌ها توجه کنید، فرمان‌های آلومینیومی هستند. جنس این فرمان‌ها معمولاً از پلاستیک فشرده، فولاد و آلومینیوم ساخته شده که باعث می‌شوند این قفسه‌ها در برابر فشار و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

قفل مرکزی

یکی دیگر از اجزای مورد استفاده در قفسه‌های اداری، درب و قفل مرکزی است که دسترسی کاربران را محدود کرده و امنیت اسناد شما را تأمین می‌کند.

شاسی‌های قفسه‌های بایگانی

قفسه‌های بایگانی ریلی دارای یک شاسی هستند که معمولاً در پایین دستگاه قرار می‌گیرد. شاسی مانند فوندانسیون و اسکلت عمل کرده و پایداری قفسه‌های ریلی را حفظ می‌کند.

چرخ

چرخ سیستم‌های بایگانی ادارات معمولاً از جنس چدن است که مقاومت بالایی نسبت به دیگر فلزات دارد. حرکت بایگانی‌ها توسط نیروی وارد شده کاربر به گیربکس منتقل می‌شود.

مزایای استفاده از سیستم‌های بایگانی در ادارات

سیستم‌های بایگانی در ادارات کاملاً قابل تنظیم هستند از طرفی استفاده از این سیستم‌ها باعث استفاده بهینه از کل فضای شما می‌شود. سیستم‌های بایگانی ادارات اسناد شما را به راحتی طبقه‌بندی کرده از طرفی باعث زیباتر شدن محیط هم می‌شود.

آیا می‌توانید چند مزیت دیگر استفاده از سیستم بایگانی ادارات را نام ببرید؟

قیمت بایگانی ریلی

سیر تا پیاز قفسه‌بندی انبار منزل

۰/۵ (۰ نظر)
[Total Count:۰Average:۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *