شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

معرفی انواع قفسه اداری

معرفی انواع قفسه اداری

انواع قفسه اداری

با سلام و درود خدمت همراهان همیشگی شرکت تولیدی جهان بایگان

امروز میخواهیم درباره انواع قفسه اداری در سازمان ها و ادارات صحبت کنیم.

با ما همراه باشید تا با قفسه های بایگانی اداری آشنا شوید.

قفسه های اداری:

همانطور که می دانید سیستم اداری ایران یک سیستم کاغذی و فیزیکی است و ما در ادارات خود شاهد حجم انبوهی از کاغذها، اسناد، مدارک، پرونده ها و … هستیم. تمامی این مدارک و اسناد در سازمان ها و ادارات مهم و قابل توجه هستند اما بخشی از آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال یک دفتر فروشی را در نظر بگیرید که با مشتریان زیادی در ارتباط است و برای هر فروشی که انجام می دهند باید پرونده و اسناد فیزیکی تهیه کند. طبیعتاً نمی توان تمامی این اسناد و پرونده ها را در اتاقی بر روی هم جمع آوری کرد یا حتی در قفسه های ثابت پیچ و مهره ای سنتی چید. چرا که اگر زمانی به یکی از این پرونده ها نیاز داشته باشیم، مراجعه به آن و یافتن آن درست مانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه می باشد.

بنابراین ما در ادارات خود نیازمند قفسه های اداری مناسب و استاندارد هستیم که بتواند پاسخگوی تمامی نیاز ها باشد. بسته به نوع پرونده های خود، ظرفیت مورد نیاز و فضای بایگانی خود یکی از انواع قفسه ادارات را برای مجموعه خود تهیه می کنیم.

انواع قفسه ادارات:

  • قفسه بایگانی اداری ثابت فلزی
  • کمد بایگانی ثابت چوبی
  • کمد بایگانی ثابت فلزی
  • قفسه فلزی ثابت پیچ و مهره ای
  • قفسه های چرخ دار
  • قفسه های پلاستیکی
  • قفسه بایگانی دوار
  • و قفسه بایگانی ریلی

قفسه بایگانی اداری ثابت فلزی:

این نوع از سیستم قفسه بندی بایگانی اداری همانطور که از نامش پیداست از جنس فلزی ساخته شده و از مقاومت کافی برخوردارند. این قفسه ها از ورق های روغنی با ضخامت بالا ساخته شده و قابل تنظیم در همه ابعاد طول، عرض و ارتفاع هستند. قفسه های ثابت فلزی جهان بایگان پیش ساخته نیستند و طبق فضای شما متناسب با ابعاد و ظرفیت مورد نیاز شما طراحی و ساخته می شوند. از مزایای این قفسه میتوان به استحکام مناسب آن و قابلیت تنظیم ابعاد اشاره کرد.

قفسه بندی ادارات

تمامی قفسه های ثابت شرکت جهان بایگان مهاربندی شده اند تا از افتادن احتمالی آن ها ممانعت به عمل آید. همچنین جهت دسترسی راحت تر به مدارک، قفسه ها به صورت اعداد لاتین کدگذاری شده اند و دارای جاکارتی از جنس پلکسی گلس به جهت نامگذاری هستند تا بتوانید قفسه ها و مدارک داخل آن ها را نامگذاری کرده و در مواقع لزوم به راحتی دسترسی پیدا کنید.

کمد بایگانی ثابت چوبی:

کمد های بایگانی ثابت چوبی یکی دیگر از انواع قفسه اداری، همانطور که از نامش پیداست به صورت کمد ساخته شده و دارای درب و قفل هستند. این کمد ها از قبل ساخته شده و دارای ابعاد مشخصی هستند که به صورت دو درب ساخته می شوند. یعنی قابلیت تنظیم و تولید طبق فضای شما را ندارند و از پیش ساخته شده اند. شما می توانید طبق ظرفیت مورد نیاز خود تعدادی از این کمدها را خریداری کنید.

کمد اداری

جنس کمد بایگانی ثابت چوبی اغلب از ام دی اف است که پر کاربرد ترین متریال ساخت قفسه اداری می باشد. ام دی اف استحکام بالایی دارد اما وزن سنگین آن، استفاده و جا به جایی آن را دشوار می کند. در کمد های ثابت چوبی از درب های شیشه ای نیز استفاده می شود که این شیشه ها مقاومت بالایی در مقابل ضربه و خط و خش دارند. قفسه هایی که درب های شیشه ای دارند، برای نگهداری کتاب و پرونده ها مناسب هستند.

کمد بایگانی ثابت فلزی:

بایگانی اداراتیکی دیگر از انواع قفسه اداری کمد های بایگانی ثابت فلزی هستند که همانند کمد های بایگانی ثابت چوبی به صورت درب دار ساخته می شوند فقط جنس متریال مصرفی متفاوت است. درب های این نوع کمد هم می تواند به صورت تمام فلز و هم به صورت شیشه ای تولید شود. نوع دیگری از این کمدها، کمدهای رختکن فلزی می باشد که به صورت سلول سلول ساخته شده و جهت تعویض لباس و یا قرار دادن وسایل کارکنان مورد استفاده قرار می گیرد. این کمد های می توانند به صورت مختلف طراحی و تولید شوند همه چیز به سلیقه شما و نیازتان بستگی دارد.

قفسه فلزی ثابت پیچ و مهره ای:

قفسه های ثابت پیچ و مهره ای همانطور که از نامشان پیداست به صورت پیچ و مهره ای به یکدیگر متصل می شوند. این قفسه ها در گذشته بسیار مورد استفاده بودند و شما می توانستید با خرید پایه ها و صفحه های این قفسه و پیچ و مهره کردن آن ها به یکدیگر طول و تعداد طبقات آن را افزایش دهید و یا حتی در صورت نیاز کاهش دهید. این قفسه ها قدیمی ترین نوع قفسه بندی می باشند. معمولاً از این قفسه ها به عنوان قفسه لوازم یدکی ، قفسه انباری ، قفسه بایگانی و قفسه کارگاه استفاده می شود و به عنوان قفسه مشبک هم شناخته می‌ شوند.

قفسه فلزی برای بایگانی ادارات امروزه کمتر از این قفسه های در سیستم قفسه بندی اداری استفاده می شود چرا که ظاهر این قفسه ها بیشتر مناسب برای قطعات و انباری می باشد، همچنین فضای زیادی را اشغال می کنند در مقابل ظرفیت کمی را در اختیار کاربر قرار می دهند. به علاوه احتمال افتادن پرونده ها از این قفسه زیاد است و زنگ زدگی و خم شدگی از دیگر معایب این قفسه ها می باشد.

قفسه های چرخ دار:

از انواع قفسه اداری می توان به قفسه های چرخ دار اشاره کرد. این نوع از قفسه زمانی استفاده می شود که نیاز به جا بجایی مکرر قفسه باشد. بعضی از قفسه ها بدلیل استفاده از چوب های مقاوم ، وزن زیادی دارند و ممکن است به صورت مداوم جابجا شوند، در این صورت باید هنگان سفارش قفسه یا کمد موردنظر، برای آنها چرخ هم در نظر گرفت . قفسه های اداری چرخ دار را می توان به راحتی از محلی به محل دیگر جا بجا کرد.

قفسه های پلاستیکی:

قفسه های پلاستیکی نوعی از قفسه بندی هستند که از جنس پلاستیک های فشرده و مقاوم تهیه می شوند و دارای شلف های بزرگی هستند اما استحکام این قفسه ها در حد قفسه های چوبی و فلزی نیست و نباید وسایل سنگین را بر روی آن ها قرار داد، چراکه احتمال ریختن و یا شکستن قفسه ها وجود دارد. این نوع قفسه بیشتر به منظور نظم دهی به فضا طراحی شده اند و می توان وسایل اضافی را به صورت موقت در آنها قرار داد .

قفسه بایگانی دوار:

قفسه بایگانی دوار مخصوص ادارات و ارگان هاقفسه بایگانی دوار نوعی از کمد های بایگانی ثابت است که سینی نگهداری آن به صورت دایره ای حول محور خود می چرخد. در واقع می توان گفت که این قفسه دارای یک یا چند طبقه گردان (دوار) می ‌باشد. این چرخش برای راحتی کاربر در پیدا کردن اسناد بدون جابجایی در طول دهانه سیستم طراحی شده و تفاوت آن با قفسه ثابت فلزی در عدم ثابت بودن سینی نگهدارنده است. این قفسه ظرفیت بایگانی زونکن ها و پوشه ها را نسبت به فضایی که اشغال می کنند افزایش می دهد و دسترسی را برای کاربران آسان می‌ نماید. قفسه دوار از قدیمی ترین محصولات بایگانی تولیدی می باشد که تا امروز همچنان بازار تقاضای خود را هر چند با فراز و نشیب طی کرده است. این قفسه برای نگهداری زونکن معمولی، فایل باکس، پوشه آویز ، زونکن آویز، انواع اوراق کاغذی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

بایگانی ریلی نیروگاه برق کازرون 6

قفسه بایگانی ریلی، بهترین قفسه برای اسناد اداری:

قفسه ریلی یکی دیگر از انواع قفسه اداری و بهترین قفسه برای سازمان ها و ادارات می باشد. این قفسه متشکل از تعدادی قفسه متحرک دو طرفه می باشد که با استفاده از فرمان های تعبیه شده بر روی آن ها به چپ و راست حرکت می کند. با حرکت قفسه ها، راهرو های ثابت بین قفسه های حذف شده و بجای آن قفسه قرار می گیرد که با حرکت قفسه ها راهرویی باز شده و دسترسی به قفسه مربوطه انجام می پذیرد. قفسه بایگانی ریلی بهترین ایده برای قفسه بندی اسناد اداری می باشد که از امنیت بالایی برخوردار است. این سیستم با شعار افزایش 70 درصدی ظرفیت طراحی و به بازار عرضه شد. قفسه بایگانی ریلی امروز از مدرن ترین تجهیزات اداری می باشد که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

بایگانی ریلی انواع مختلفی دارد که از دو جهت دسته بندی می گردند. یکی از جهت جنس متریال که به دو دسته فلزی و ام دی اف دسته بندی می شود و دومی از نظر نوع حرکت که به سه دسته مکانیکی، الکتریکی و هوشمند تقسیم بندی می شود.

با خرید قفسه های بایگانی ریلی شرکت جهان بایگان دیگر نیازی به قفسه ها و کمد های ثابت قدیمی که بسیار جاگیر هم هستند ندارید. در عوض سیستمی مدرن با ظاهری زیبا و امنیت کافی دارید که شرکت جهان بایگان قفسه های خود را شامل 2 سال گارانتی و 25 سال خدمات پس از فروش می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از این قفسه مدرن اداری با کارشناسان ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

با تشکر از همراهی شما عزیزان

4/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها