شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

کاربرد قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

کاربرد قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

قفسه بندی در صنعت خرده فروشی، کمک بزرگی به افزایش سودآوری این صنعت می کند. قفسه بندی صنعت خرده فروشی نه تنها یک راه حل کاربردی برای ذخیره سازی است، بلکه به طور قابل توجهی بر طراحی و چیدمان کلی یک فروشگاه تأثیر می گذارد.

قرارگیری استراتژیک قفسه ها می تواند مشتریان را تشویق به خرید کند. همچنین این قفسه ریلی به طور موثر موجب نمایش محصولات می شود و با برجسته کردن محصولات موجب راهنمایی مشتریان می شود.

قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

یکی از کارکردهای اصلی قفسه بندی در صنعت خرده فروشی، نمایش محصولات به شیوه ای سازمان یافته و از نظر بصری جذاب است. با استفاده از قفسه ها، خرده فروشان می توانند کالاهای خود را به نمایش بگذارند. جستجو و یافتن محصولات را برای مشتریان آسان تر کنند. همچنین قفسه بندی به خرده فروشان این اجازه را می دهد. تا محصولات خود را به گونه ای ارائه دهند که ویژگی ها و مزایای آنها نمایان تر باشد. در نهایت بر تصمیمات خرید مشتریان تأثیر بگذارد. از انجایی که تهران شهر شلوغی به حساب میاد. نصب قفسه در مغازه باید به درستی اجرا شود برای اجرای قفسه بایگانی در تهران حتما مقاله را مطالعه فرمایید.

کاربرد قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

قفسه بندی علاوه بر نمایش محصولات، کاربرد مهمی در بهینه سازی فضای یک فروشگاه خرده فروشی نیز دارد. با دارا بودن فضای محدود در دسترس، خرده فروشان باید از قفسه بندی برای به حداکثر رساندن ظرفیت ذخیره سازی خود و گنجاندن طیف وسیعی از محصولات استفاده کنند.

با استفاده از انواع مختلف واحدهای قفسه بندی مانند قفسه های گوندولا، قفسه های دیواری یا قفسه های خود ایستاده، خرده فروشان می توانند بیشتر از فضای عمودی استفاده کنند. چیدمان سازمان یافته تری را در فروشگاه خود ایجاد کنند.

یکی دیگر از کاربرد های قفسه بندی در صنعت خرده فروشی، کنترل موجودی محصولات است. با توجه به نمایان بودن محصولات به طور کامل میزان موجودی محصولات به راحتی قابل ارزیابی است.

بررسی کاربرد قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

بررسی برخی از کاربردهای قفسه بندی در صنعت خرده فروشی به شرح زیر است.

 • قابلیت تنظیم ارتفاع و فاصله بین طبقات: امکان تنظیم ارتفاع و فاصله بین طبقات در قفسه های خرده فروشی باعث می شود انواع کالاهای با ابعاد و حجم های مختلف در آن قرار بگیرند. همچنین این تنظیمات موجب می شود تا از قفسه ها در ارتفاع های بلند یا کوتاه استفاده کنید.
 • توانایی تحمل وزن سنگین: از دیگر کاربرد های قفسه بندی در صنعت خرده فروشی می توان به قابلیت تحمل  وزن  سنگیتن این قفسه ها اشاره کرد. در ساختار قفسه بندی های فروشگاهی از بهترین متریال استفاده شده که موجب افزایش طول عمر قفسه ها و استقامت زیاد آنها می شود.
 • تنوع در طرح و رنگ بندی: از جمله کاربرد های مهم قفسه های خرده فروشی، قابلیت تطبیق پذیری آنها با دکوراسیون فروشگاه به واسطه تنوع گسترده در طرح و رنگ بندی این نوع قفسه ها است. از آن جا که قفسه های درون یک خرده فروشی بخش زیادی از چیدمان آن را در بر می گیرند، توجه به طرح و رنگ بندی آن ها اهمیت زیادی دارد.
 • داشتن نرده های محافظ: همانطور که در اکثر خرده فروشی ها مشاهده می کنید کالا های بسیاری در قفسه ها با حجم های متنوع قرار دارند. داشتن نرده های محفظ قفسه های خرده فروشی موجب می شود تا اجناس از داخل قفسه ها سقوط نکنند و باعث ایجاد ضرر برای صاحبان خرده فروشی و آسیب رساندن به مشتریان نشوند.
 • قابلیت نصب سریع و راحت: قابلیت نصب سریع و راحت قفسه های خرده فروشی یکی از مهم ترین کاربرد های این نوع قفسه ها است. به دلیل وزن کم قفسه ها به سرعت و با استفاده از کمترین نیروی انسانی نصب و آماده استفاده می شوند.

نکات مهم خرید و کاربرد قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

نکات مهم خرید و کاربرد قفسه بندی در صنعت خرده فروشی موجب می شود. اگر شما قصد خرید قفسه های خرده فروشی را دارید با توجه به ذکر نکات مهم خرید بتوانید بهترین نوع این محصول را انتخاب نمایید.

هنگام ساخت سیستم های قفسه بندی برای فروشگاه های خرده فروشی مانند هایپرمارکت ها و سوپرمارکت ها، استفاده از مواد، قطعات و ساختارهایی که می توانند وزن اجسام قرار داده شده روی آنها را تحمل کنند، مهم است. بنابراین هنگام خرید تعیین کنید هر قفسه  چقدر محصول می تواند در خود نگه دارد

به طوری که هم وزن تک تک محصولات و هم وزن ترکیبی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، در حالی که یک قوطی ماهی تن ممکن است سبک وزن باشد، صد قوطی در یک قفسه نیاز به محاسبات دقیق دارد.

برای محصولات سنگین تر، قفسه های فولادی یا چوبی را برای جلوگیری از آسیب انتخاب کنید. از قرار دادن اجسام تیز یا ساینده به طور مستقیم بر روی قفسه های چوبی برای جلوگیری از خراشیدگی یا آسیب های دیگر به سطح خودداری کنید.

انجام این اقدامات احتیاطی در مراحل اولیه می تواند شما را از رنگ آمیزی مجدد یا تعویض قفسه ها نجات دهد. در نهایت در درازمدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

سخن پایانی

از جمله کاربرد های مهم قفسه بندی های خرده فروشی قابلیت نورپردازی این نوع قفسه ها است. که باعث می شود قفسه و محصولات جذابیت بصری بیشتری داشته باشند و بر اثر زیبایی مشتریان به مرور تشویق به خرید شوند. این کاربرد برای فروشگاه بسیار سود مند هستند.

همچنین قابلیت نورپردازی موجب می شود تمامی محصولات موجود در قفسه به خوبی قابل دیدن باشند. برای خرید یک محصول خاص نیاز به جست و جوی بسیار در بین قفسه بندی ها نباشد.

به علاوه خرده فروشی ها می توانند در نورپردازی از رنگ های متنوع متناسب با دکوراسیون فروشگاه استفاده کنند.

سوالات متداول قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

 1. انواع قفسه بندی که معمولا در فروشگاه های خرده فروشی استفاده می شود چیست؟
  انواع رایج قفسه های مورد استفاده در فروشگاه های خرده فروشی عبارتند از قفسه بندی گوندولا، قفسه دیواری، نقفسه خود ایستاده و قفسه بندی مشبک.
 2. چگونه خرده فروشان می توانند قفسه بندی مناسب برای فروشگاه خود انتخاب کنند؟
  خرده فروشان هنگام انتخاب قفسه بندی باید عواملی مانند اندازه و چیدمان فروشگاه خود، انواع محصولاتی که می فروشند. بودجه خود را در نظر بگیرند. آنها همچنین ممکن است بخواهند گزینه های قفسه بندی قابل تنظیم را در نظر بگیرند تا بتوانند مجدد آنها را سرهم بندی کنند.
 3. برخی از اشتباهات رایجی که هنگام استفاده از قفسه بندی در یک فروشگاه خرده فروشی باید از آناجتناب شود چیست؟
  اشتباهات رایجی که باید هنگام استفاده از قفسه بندی در فروشگاه‌های خرده ‌فروشی از آنها اجتناب کنید. عبارتند از شلوغی قفسه‌ها با محصولات زیاد، عدم ذخیره منظم یا چرخاندن کالاها، غفلت از تمیز کردن یا نگهداری درست قفسه‌ها
به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها