شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

چگونه تولیدکنندگان معتبر بایگانی ریلی را بشناسیم ؟

همراهان همیشگی شرکت جهان بایگان امروز قصد داریم تا شما را با تولیدکنندگان بایگانی ریلی و روش های شناسایی آن ها آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

همانطور که می دانید امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی و با در دسترس قرار گرفتن ابزار های ارتباطی همچون موبایل، تبلت و … افراد در سراسر جهان می توانند با

یکدیگر ارتباط برقرار کنند. شبکه های اجتماعی نیز بستری برای ارتباط بیشتر و صمیمی تر افراد می باشد. اما سوال اینجاست؟

چگونه بفهمیم اطلاعاتی که در شبکه های اجتماعی و سایت ها منتشر می شوند، حقیقت دارند؟

معتبرترین سایت و تولید کننده را در بین هزاران سایت و تبلیغات و … چگونه تشخیص دهیم؟

آیا تمام اطلاعاتی که منتشر می شوند، حقیقت دارند؟

با کمی تامل در می یابیم که نمیتوان به تمام اطلاعاتی که منتشر میشود اعتمادکرد، چرا که امروز هر فردی به راحتی می تواند پنلی ساخته و شروع به تولید محتوا و انتشار اخبار و اطلاعات کند. بر فرض مثال در صنعت بایگانی ریلی بیش از 15 تولیدکننده ایرانی در حال حاضر در حال فعالیت هستند و هر کدام شبکه های اجتماعی و سایت مخصوص به خود را دارد. اما چگونه تولیدکنندگان معتبر بایگانی ریلی را بشناسیم؟

در اینجا ما با چند روش به شما می آموزیم چگونه می توانید از صحت این اصل مطمئن شوید.

قدم اول: جستجو در اینترنت و شناخت تولیدکنندگان

در قدم اول با جستجو در اینترنت در زمینه محصول مورد نظر با سایت های مختلفی از تولیدکنندگان متعدد روبرو می شویم و درمی یابیم که تعدادی شرکت در این حوزه در حال فعالیت هستند. نام آن ها را نوشته و لیستی از تولیدکنندگان (معتبر یا غیر معتبر) تهیه می کنیم.

قدم دوم: بررسی سایت تولیدکنندگان

در این مرحله به بررسی سایت تولیدکنندگان می پردازیم. بر فرض در برخی سایت ها پروژه های انجام شده آن ها موجود می باشد.

1. به مشاهده پروژه ها و رزومه آن ها می پردازیم.

2. مشخصات فنی موجود در سایت را مطالعه می کنیم.

3. کاتالوگ و تصاویر را مشاهده می کنیم.

و به همین صورت از محتویات و اطلاعات آن ها دیدن میکنیم. اما سوال اینجاست؟ آیا تمامی این اطلاعات صحیح است؟
قطعا خیر

پس ابتدا باید از صحت اعتبار تولیدکننده مطلع شویم، سپس با تولیدکنندگان معتبر بایگانی ریلی تماس گرفته و از آن ها خرید میکنیم. لذا، در قدم بعدی به بررسی اعتبار تولیدکنندگان می پردازیم.

قدم سوم: صحت اعتبار تولیدکنندگان معتبر

همانطور که می دانید از روش های مختلفی میتوان معتبر بودن تولید کنندگان را استعلام کرد.ما در اینجا به 3 روش از آن ها اشاره می کنیم.

روش اول:استعلام از طریق سایت دولتی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://www.rrk.ir/

همانطور که می دانید روزنامه رسمی کشور از سازمان‎های وابسته به قوه قضائیه می باشد که به صورت شرکت سهامی اداره می شود. وظیفه اصلی شرکت، چاپ و انتشار کلیه قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی، آیین نامه ها و مصوبات هیئت دولت ، چاپ و نشر برخی آگهی های قانونی- قضایی،همچون آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت‎ها و علائم تجاری و … از دیگر وظایف روزنامه رسمی کشور می باشد.

با توجه به وظایف اصلی این شرکت، آگهی هایی در این سایت منتشر می شود که در بین آن ها تاسیس و ثبت شرکت ها نیز موجود است. در نتیجه با جستجو میان آگهی ها می توان از معتبر بودن یا نبودن تولید کنندگان مطلع شد.

در ادامه نحوه انجام این کار را برای شما آموزش می دهیم.

1.ابتدا وارد سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://www.rrk.ir/ می شویم و با صفحه زیر روبرو می شویم.

استعلام تولیدکنندگان بایگانی ریلی از طریق سایت دولتی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://www.rrk.ir/

2.با کلیک بر روی قسمتی که دور آن دایره کشیده شده است، وارد صفحه جستجو می شویم و می توانیم در بین آگهی های رسمی موجود جست و جو کنیم.

در صفحه باز شده نام شرکت مورد نظر را تایپ کرده و در بین آگهی ها جست و جو می کنیم. آگهی تمامی شرکت های ثبت شده در این سایت موجود می باشد.به راحتی با این روش می توانید معتبر بودن تولیدکننده مورد نظر را بررسی کنید.

آگهی های مرتبط با شرکت مورد نظر به همراه شماره ثبت و شناسه ملی نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی آن ها به آگهی مورد نظر دسترسی پیدا می کنید.این روش یکی از راحت ترین روش های بررسی معتبر بودن یک تولیدکننده می باشد.

روش دوم: استعلام از طریق سایت دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس https://ssaa.ir/

دومین روش بررسی اعتبار شرکت های تولید کننده، سایت ثبت اسناد و املاک کشور می باشد. در این سایت اطلاعات شرکت های ثبت شده قابل استعلام می باشد.با جست و جوی نام شرکت مورد نظر در می یابیم که آیا این شرکت ثبت شده است یا خیر. این پایگاه یکی از اصلی ترین بستر های احراز هویت و استناد پذیری اطلاعات اشخاص حقوقی می باشد.برای آشنایی با نحوه کار با این سایت با ما همراه باشید.

1.ورود به سایت دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس https://ssaa.ir/

پس از ورود به این سایت، با مراجعه به بخش اشخاص حقوقی وارد صفحه زیر می شویم.

در این صفحه با کلیک بر روی استعلام شخص حقوقی وارد سامانه جامع پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی کشور شده و با صفحه زیر روبرو می شویم.

در این صفحه با وارد کردن اطلاعات لازم هویت شخصیت حقوقی مورد نظر را استعلام میکنیم و از معتبر بودن آن مطلع می شویم.

روش سوم: استعلام از طریق سایت دولتی سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده به آدرس https://www.evat.ir/

سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده، یکی دیگر از روش های استعلام احراز هویت تولیدکنندگان بایگانی ریلی در ایران می باشد. در این سامانه میتوان مالیات بر ارزش افزوده شرکت هایی را که ثبت شده اند، بررسی کرد.

برای انجام این کار به روش زیر عمل میکنیم.

1.وارد سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده به آدرس evat.ir می شویم و با صفحه زیر روبرو می شویم.

استعلام از طریق سایت دولتی

با کلیک بر روی بخش بررسی ثبت نام مودیان مالیات بر ارزش افزوده، وارد صفحه جدیدی میشویم.

استعلام از طریق سایت دولتی قسمت مالات بر ارزش افزوده

در این صفحه با وارد کردن یکی از اطلاعات مورد نیاز، به راحتی میتوان ثبت نام مودیان و اعتبار آن ها را بررسی کرد. این روش نیز یکی از راحت ترین وساده ترین روش های احراز هویت و استناد پذیری اطلاعات اشخاص حقوقی می باشد

نکته قابل توجه در این سامانه بدین صورت است که بهتر از از شناسه ملی یا شماره ثبت یا شماره افتصادی جهت بررسی استفاده کرد.

علت شناسایی و احراز هویت اشخاص حقوقی:

ما وقتی در اینترنت عبارت محصولی را سرچ میکنیم، با سایت های متعددی روبرو می شویم که ظاهراً هرکدام متعلق به یک تولید کننده می باشند. جهت انجام خریدی مطمئن و کارآمد از تولیدکنندگان واقعی، ابتدا باید از معتبر بودن آن ها مطمئن شویم. چرا که در این میان شرکت هایی هستند که از برند شرکت های معتبر سواستفاده کرده و شرکتی با نام مشابه تاسیس می کنند تا سهم بیشتری در جستجوگر گوگل داشته باشند؛همچون شرکت پومر صنعت بایگان
این مجموعه محترم با سواستفاده از نام شرکت بزرگ پومر که ورشکست شده است و طراحی لوگویی بسیار شبیه به لوگوی پومر اصلی، سعی در رشدی دروغین دارد.چه بسا که با بررسی دقیق تر سایت ها و اطلاعات تولیدکنندگان متوجه تشابه شماره تماس، مدیر عامل های یکسان، تشابه آدرس و … می شویم که فقط به تعدد و دروغ شرکت ثبت کرده اند.

بدیهی است شرکت هایی که به این صورت فعالیت می کنند، کالا و اجناس مرغوبی نیز تولید نمی کنند و فقط سعی در فروش اجناس بی کیفیت دارند.

همچنین شرکت هایی همچون شرکت کارسیس هستند که در هیچ یک از سامانه های دولتی ذکر شده ثبت نشده اند و اصلا شرکت ثبت شده نیستند اما ادعای قدمت در این صنعت را دارند.

با کمی وقت گذاشتن و بررسی دقیق در می یابیم که بسیار از سایت ها آدرس های یکسان، طراحان سایت یکسان و مطالب یکسان از یکدیگر داخل سایت های خود دارند که همگی نمایانگر ذات حقیقی آن ها می باشد.

بنابراین برای اینکه خریدی مطمئن و کارآمد داشته باشیم تا بتوانیم سالیان سال از سیستم های خود با کمترین خدمات و سرویس استفاده کنیم، باید از معتبر بودن شرکت ها اطمینان حاصل کنیم. بدین منظور از روش های مختلفی میتوان استفاده کرد مثل بررسی از طریق سایت های دولتی، بررسی سایت ها با یکدیگر و دقت به اطلاعات ثبت شده، توجه به نکات مهم و….

در نهایت برای شناخت بیشتر تولیدکنندگان معتبر با کارشناسان جهان بایگان تماس بگیرید.

به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها