شرکت جهان بایگان، برترین تولیدکننده تجهیزات بایگانی | تاریخ تاسیس: 1375/12/25 (27 سال سابقه)

سیر تا پیاز قفسه‌بندی انبار منزل

سیر تا پیاز قفسه‌بندی انبار منزل این روزها قفسه‌بندی انبار منزل به خصوص در انبارها به یکی از دغدغه‌های مهم و اساسی کاربران تبدیل شده است. توجه به اصول مهم قفسه بندی می‌تواند فضای بیشتری را برای نگهداری کالا در اختیار شما قرار دهد. چیدمان قفسه در کارخانجات صنعتی با انبارهای کوچک منازل بسیار تفاوت دارد. بنابراین هنگام ساخت و خریداری این قفسه‌ها باید این نکات را در نظر بگیرید. در ادامه چند ترفند مهم و اساسی برای قفسه‌بندی انبارهای منازل و آپارتمان‌ها به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از این نکات می‌توانید فضای بیشتری برای نگهداری کالاها و وسایلتان در اختیار داشته باشید.

انتخاب قفسه مناسب برای انبار منازل

اولین و مهم‌ترین کاری که برای قفسه‌بندی انبار منازل باید انجام دهید، انتخاب یک سیستم قفسه‌بندی مناسب با توجه به شرایط و نوع کالا است. انبارهای آپارتمان‌ها اغلب برای نگهداری کالاهای کم حجم و سبک استفاده می‌شوند. با توجه به مطالب بالا به این نتیجه می‌رسیم که قفسه‌بندی مشبک بهترین انتخاب است.

قفسه‌های مشبک علاوه بر دوام و استحکام بالا، دسترسی به کالاها را برای شما آسان می‌کند. به علاوه شما می‌توانید تعداد طبقات قفسه مورد نظرتان را با توجه به تعداد و ارتفاع بزرگ یا کوچک کنید. مواد به کار رفته در قفسه‌های مشبک دارای کیفیت‌های مختلفی است. بهتر است قفسه‌هایی خریداری کنید که در برابر ضربه یا زنگ زدگی کاملاً مقاوم باشند.

سیر تا پیاز قفسه‌بندی انبار منزلمحل مناسب برای ایجاد قفسه‌های انباری

بعد انتخاب قفسه مناسب برای انبار آپارتمان، در قدم بعدی باید محل مناسبی را برای قرارگیری این قفسه‌ها در نظر بگیرید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید برای ایجاد قفسه‌های آپارتمانی در نظر بگیرید این است که آن‌ها را در معرض مستقیم نور آفتاب قرار ندهید زیرا این کار باعث می‌شود به مرور به قفسه‌ها آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد شود.

چگونگی گروه ‌بندی کالاها در قفسه‌بندی انبار منزل

یکی دیگر از مواردی که برای چیدمان انبارهای آپارتمانی باید در نظر بگیرید، گروه بندی یا دسته‌بندی کالاها براساس اندازه، وزن، تاریخ و میزان استفاده کالا است. وسایلی که در انبارهای منازل قرار می‌گیرند از نظر نوع و ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین بهتر است کالاهای سنگین را در طبقات پایین‌تر و کالاهای سبک‌تر را در طبقات پایین‌تر قرار دهیم.

جنس قفسهسعی کنید کف انبار را خیلی شلوغ نکنید

برای قفسه‌بندی انبار منازل سعی کنید کف محل را خیلی شلوغ نکنید. چیدن وسایل زیاد نه تنها شکل و ظاهر محیط شما را نامناسب می‌کند، بلکه دسترسی به کالاهای دیگر هم با اختلال شدید مواجه می‌کند. چیدن وسایل کف انبار از نظر ایمنی هم چندان درست و اصولی نیست چون نم و رطوبت به کالاها نفوذ کرده و ممکن است آتش‌سوزی رخ دهد.

نگهداری از کالاها

این نکته را در نظر بگیرید که در قفسه‌های انبار تنها ظروف قدیمی قرار نمی‌گیرند بلکه گاهی اوقات ابزارآلات کوچک مثل پیچ و مهره هم در طبقات آن نگهداری می‌شود. بهترین راه در این شرایط استفاده از وسایل نگهداری کالا می‌باشد. برای مثال می‌توانید برای نگهداری وسایل خود از جعبه‌های پلاستیکی استفاده کنید تا به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

طبقات قفسه‌ها را به طور دوره‌ای مرتب کنید

فضای انبارهای منازل و آپارتمان‌ها محدود است. بنابراین ممکن است بعد چند مدت نظم و ترتیب قرارگیری کالاها از بین برود. در این شرایط بهتر است طبقات را به طور دوره‌ای مرتب کنید. سیر تا پیاز قفسه‌بندی انبار منزل علاوه بر نحوه چیدمان، باید وسایل بدون استفاده را از انبار خارج کنید. با این کار می‌توانید فضای داخلی انبار را بهتر کرده و تعداد کالاهای بیشتری در آن قرار دهید.

مزیت قفسه بندیاستفاده از دیوار را نادیده نگیرید

برای قفسه‌بندی انبار منزل سعی کنید از دیوارهای خالی به طور بهینه استفاده کنید. یکی از بهترین راهکارهای مناسب، استفاده از تخته‌های سوراخ دار چوبی یا تخته کار است. دیوارها برای نصب ابزارآلات کشاورزی مانند قیچی باغبانی گزینه مناسبی هستند. به علاوه شما می‌توانید از سقف انبار هم به طور بهینه استفاده کنید. برای این کار سعی کنید سقف انبار را به یک محل مناسب برای چیدن وسایل غیر ضروری تبدیل کنید. قفسه‌ها باید به طور استاندارد نصب شوند تا در برابر وسایل سنگین مقاومت کافی داشته باشند.

شرکت تولیدی جهان بایگان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده انواع قفسه برای انبارهای بزرگ صنعتی و انبارهای آپارتمانی و منازل است. در این شرکت علاوه بر قفسه‌های ریلی و بایگانی، تولید و ساخت قفسه‌های مشبک هم انجام می‌شود. برای اطلاع از قیمت انواع قفسه‌های بایگانی و مشبک از راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

فایل ریلی

 

به این نوشته امتیاز دهید!
اشتراک در
اطلاع از

0 دیدگاه ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها