خط رنگ شرکت جهان بایگان

خط رنگ تمام مکانیزه شرکت جهان بایگان تولیدکننده انواع قفسه بایگانی ریلی

 • نوع رنگ: رنگ پودری الکترواستاتیک
 • ضخامت پاشش: ۸۰ الی ۱۲۰ میکرون
 • مراحل شستشوی: چربیگیری، آبکشی گرم و سرد، فسفاتاسیون
 • دستگاه پاشش: دو دستگاه پاشش واگنر آلمان
 • متراژ خشک کن و کوره: مجموعا ۳۵متر

موضوع رنگ و بخصوص تنوع و چسبندگی و استحکام خط رنگ در محصول قفسه بایگانی ریلی، یک جزء بسیار مهم در بخش مشخصات فنی این محصول تعریف و تقسیم بندی میگردد.

در این مقاله سعی خواهیم داشت به طور خلاصه ضمن معرفی خط رنگ جهان، شامل مراحل کار و ضخامت و … توضیحی کوتاه در خصوص موضوع رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای بپردازیم.

 • رنگ پودری الکترواستاتیک چیست؟

یکی از مشخصات فنی مهم انواع قفسه بایگانی ریلی قیمت رنگ آن است، این نوع از رنگ ها به طوری کلی متشکل از ذرات و رزین خشک می باشد که با رنگ مورد نظر مشتری ترکیب می گردد. سپس با استفاده از تپانچه ی پاششی بر روی سطح قطعات مختلف پاشیده می شود. در این مرحله با توجه به اینکه رنگ مورد نظر حاوی بار الکترواستایک می باشند و از طرفی قطعه ی مورد نظر به ارت زمین وصل شده است ذرات رنگ به بدنه ی قطعه ی مورد نظر می چسبند با توجه به اینکه رنگ در این حالت هنوز تثیت نشده است در صورتی که آن را پاک کنید از بدنه ی قطعه ی مورد نظر پاک می گردد. (منبع: رنگ جهان)

برای تثبیت رنگ و تکمیل فراید رنگ کاری قطعات در کوره ی پخت رنگ قرار می گیرند. تا تمام ترکیبات موجود در رنگ پودری بر روی قطعه ی مورد نظر تثبیت شده و رنگ مورد نظر را بر روی بدنه ی قطعه ایجاد شود. رنگ ایجاد شده رنگی یکدست و ضخیم است که مقاومتی بالا در برابر مواد شیمیایی داشته و در مقابل خراش و پوسته شدن عکس العمل بالایی از خود نشان می دهد. لازم به توضیح است که کوره های پخت رنگ پودری از نوع کوره های صنعتی مخصوصی می باشند که قطعات رنگ کاری شده را در دمای ۲۰۰ درجه ی سانتی گراد می پزند.

 • مراحل رنگ آمیزی قفسه بایگانی ریلی چیست ؟

در کل این بخش شامل ۴ مرحله مجزا میشود بخش اول نیز خود به چهار زیر بخش تقسیم بندی میشود.

مراحل کلی شامل، شستشو و آبکشی سپس خشک کن پس از آن پاشش رنگ و در مرحله پایانی کوره پخت میباشد.

 • در مقاله بعدی شما را با انواع مراحل بیشتر آشنا میکنیم…

 

 • چه نکاتی در رنگ سیستم فایل بایگانی ریلی اهمیت ویژه دارد ؟

نکاتی که یک خط رنگ و سیستم رنگ یک سیستم فایل بایگانی ریلی را از سایرین جدا میکند شامل چند بخش میشود:

 1. شسشو باید در دمای بالا حدود ۴۰ الی ۶۰ درجه سانتیگراد انجام شود تا استحکام رنگ را افزایش دهد؛ این در حالی است که بسیار از شرکت ها جهت کاهش هزینه های خود شستشو را با آب سرد انجام میدهند و این از عمر رنگ سیستم بایگانی ریلی شما میکاهد.
 2. در مراحل شستشو میزان غلطت فسفاتاسیون و PH آن بسیار موثر میباشد و باید بین ۴ الی ۵ باشد که باز برخی از مجموعه ها بدلیل افزایش نیافتن هزینه های خود غلظت را بین ۶ الی ۷ (یعنی خنثی) می آورند و قطع به یقین چنین رنگی برای سالیان متمادی دوام نخواهد داشت. برای آنکه براحتی متوجه این PH مناسب شوید باید قطعات فلزی پس از شستشو و قبل از پاشش رنگ، به رنگ بنفش در آیند و این یعنی PH مناسب برای شروع پاشش رنگ.
 3. پاشش رنگ باید ضحامت مناسبی داشته باشد که با هر ضربه ای جدا نشود و از آنجا که سیستم فایل بایگانی ریلی کالایی سرمایه است باید عمر رنگ آن نیز بسیار بالا باشد.
 4. دمای کوره نکته ای بسیار حائز اهمیت است، میتوان دما کوره را حدود ۱۶۰درجه سانتیگراد نگاه داشت و هزینه های یک مجموعه تولیدکننده قفسه ریلی را کاهش داد اما آیا چنین رنگی به درستی پخته میشود؟ آیا چنین رنگی ماندگار میشود؟ قطعا خیر. دما کوره باید حداقل ۱۹۰ الی ۲۰۵ درجه سانتیگراد باشد و این یعنی پختگی رنگ کامل و عمری ۲۰ ساله برای سیستم بایگانی شما.
 5. مواردی از قبیل کارخانه تولیدکننده رنگ نیز بسیار حائز اهمیت است که خود رنگ دارای کیفیت بالایی باشد، کارخانه هایی از جمله پکاشیمی و پارس اشن از معروف ترین برندهای ایران در زمینه تولید رنگ خام هستند که شرکت جهان بایگان نیز در مرحل کنترل کیفی و در مشخصات فنی خود فقط از همین دو مجموعه بزرگ رنگ مصرفی بایگانی های ریلی خود را تامین میکند.

 

یادتان باشد انواع قفسه بایگانی ریلی یک کالای سرمایه ای است که حداقل ۲۰ سال باید عمر مفید داشته باشد، فلذا باید از بهترین مشخصات فنی در آن استفاده شود.

صرفه جویی های بی مورد تنها عمر مفید این سیستم بایگانی را کاهش میدهد، پس به جزئیات مشخصات فنی ای مجموعه اهمیت دهید و علاوه بر قیمت بایگانی ریلی به فکر مشخصات فنی آن هم باشید.

 

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
[Total Count:۰Average:۰]

6 دیدگاه برای “خط رنگ تمام مکانیزه شرکت جهان بایگان تولیدکننده انواع قفسه بایگانی ریلی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *