فایل ریلی

فایل ریلی

استفاده از نام های گوناگون برای محصول واحد در صنایع مختلف در بین مصرف کنندگان و تولید گنندگان معمول است و هر فردی برداشت و منظور خود را در واژگان خاص ارائه می نماید. در صنعت تجهیزات اداری نیز پیش می آید که گاهی برای یک محصول واحد بیش از یک عنوان به کار می رود که در اصل منظور از همه ی آنها یک محصول می باشد. از این رو موضوع مقاله ی امروز فایل ریلی می باشد که در واقع همان محصول قفسه ریلی و یا به عبارتی دیگر بایگانی ریلی می باشد.

فایل ریلی جهان بایگان

فایل ریلی محصول به هم پیوستن علم روز با شکل قدیمی قفسه های بایگانی می باشد. گذر زمان در کنار نیاز روز افزون جوامع بشری به فضا برای بایگانی اسناد مهم  خود موجب شد تا شکل جدیدی از قفسه های بایگانی اختراع گردند. در واقع عدم امکان گسترش فضا در سطح دلخواه موجب شد تا مهندسان به دنبال راهی برای یافتن محصولی باشند که نه تنها نیازی به افزایش فضا نداشته باشد بلکه امکان بایگانی اسناد را نیز تا چندین برابر افزایش دهد.

این موضوع به خودی خود و در حالت عادی دور از ذهن به نظر می رسید تا اینکه مهندسان راهی جدید را ارائه دادند و آن عبارت بود از این که می بایستی به طریقی فضاهای خالی بین قفسه ها را می بایستی حذف می نمودند تا جایگزین قفسه های جدید گردند و میزان بایگانی اسناد را تا بیشتر از دو برابر افزایش دهند. اما در این صورت نیز یک مسئله بی پاسخ می ماند و آن نیز این بود که آیا دسترسی به این اسناد در بین قفسه های به هم چسبیده چگونه ممکن خواهد بود؟ نیاز مداوم به این اسناد و استفاده و جابجایی روزمره آنها موجب می شد تا همواره اسناد مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اما چگونه باید این جابجایی صورت می پذیرفت ؟

ریل نکته ی مشترک تمام عبارت های به کار رفته در عنوان این محصول راه چاره ی این کار بود. جایگذاری مکانیزم جابجایی ریلی در کف قفسه های بایگانی و سوار نمودن همه ی آنها بر روی یک ریل واحد موجب می شد تا کاربر و مسئول بایگانی به راحتی و با توجه به نیاز خود قفسه های مختلف را جابجا و به اسناد مورد نیاز خود دسترسی پیدا نماید.

انواع فایل ریلی

از ابتدای تولید این محصول ابتدا کاربر و اپراتور سیستم به صورت دستی آن را به سمت راست و چپ می کشیدند. در این شکل از قفسه های بایگانی تنها ریل ها بودند که در کف قفسه ها کار جابجایی آن را آسوده می نمودند. اما گذر زمان و افزایش تعداد قفسه ها موجب شد تا مکانیزم جدیدی به قفسه های بایگانی ریلی اضافه گردد. به این ترتیب دسته هایی در کنار قفسه ها تعبیه شده که عمل انتقال نیروی مکانیکی را به شکلی ساده به ریل ها را بر عهده داشت  این موضوع موجب گردید جابجایی قفسه ها را به ساده ترین و سهل ترین شکل ممکن صورت پذیرد.

این مطلب را نیز بخوانید :

قیمت بایگانی ریلی

این سیستم به این شکل تا سال ها مورد استفاده قرار گرفت و در گذر زمان شرکت های تولید کننده ی این محصول تکنولوژی هایی جدیدی را به آن اضافه نمودند که موجب شد انواع مختلفی از این محصول از نظر نیروی جابجایی به وجود بیایند. علاوه بر این موضوع افزایش ظریب ایمنی و کیفیت نگهدای اسناد و نیز طرح های جدید در تولید این سیستم، محصول تولید شده در شرکت های مختلف را از یکدیگر متمایز نمود.

امروزه شرکت جهان بایگان به عنوان بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت توید کننده فایل ریلی در ایران می باشد که توانسته است این محصول را علاوه بر داخل کشور در کشورهای همسایه نیز اجرا نماید.

[Total Count:1Average:5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *