بایگانی ریلی متحرک

بایگانی ریلی متحرک

اسناد و مسئله بایگانی آنها فارغ از شیوه و استاندارد های این کار مستلزم ابزار و وسیله های خاص خود است. از ایام گذشته برای این کار قفسه های بایگانی ثابتی در نظر گرفته می شد که با فاصله ای ثابت در کنار هم قرار می گرفتند تا اسناد را به صورت طبقه ای در خود جای دهند. گذر زمان و نیاز به نگهداری حجم بیشتری از اسناد موجب ابداع بایگانی ریلی متحرک شد.

بایگانی ریلی متحرک چیست؟

همانگونه که بیان شد گذر زمان و افزایش نیاز به نگهداری اسناد موجب می شد تا ادارات و شرکت ها در طول زمان های متعدد نسبت به افزایش قفسه های بایگانی ثابت خود اقدام نمایند و به این صورت نیاز خود به نگهداری اسناد را پاسخ دهند اما همیشه و در همه ی مکان ها این موضوع ممکن نبود و امکان گسترش فضا برای استفاده از قفسه بایگانی ثابت مقدور نمی بود.

این موضوع و اینکه چگونه می بایستی بدون تغییر در فضای موجود بتوانیم حجم بایگانی اسناد را افزایش دهیم موجب نو آوری های فرآوانی در صنعت بایگانی اسناد شد به گونه ای که ابزار ها و فراوانی بر مبنای رایانه پدید آمدند که به تنهایی و بدون نیاز به مکان خاصی قادر بودند حجم انبوهی از اسناد را در خود جای دهند.

اما این پایان ماجرا نبود و نیاز به نگهداری اسناد کاغذی موجب شد تا نوآوری های تازه ای در صنعت تجهیزات اداری به وجود آیند. از جمله این نوآوری ها که امروزه به عنوان اصلی ترین گزینه برای بایگانی اسناد مورد استفاده قرار می گیرد عبارت است از بایگانی ریلی متحرک. مهندسان با تلفیق ریل ها با قفسه های ثابت بایگانی شیوه ای جدید در بایگانی اسناد به وجود آوردند.

در این نوع از قفسه ها با استفاده از ریل های جاگذاری شده در زیر قفسه های بایگانی، فاصله و جای خالی بین قفسه ها از میان رفته و جای خود را به قفسه های اضافی برای بایگانی اسناد می دهند. این موضوع موجب افزایش دو برابر حجم بایگانی اسناد در فضای بایگانی بدون کوچک ترین افزایشی می گردد.

این مطلب را نیز بخوانید :

قیمت بایگانی ریلی

 

به این ترتیب مهمترین دغدغه ی مرکز بایگانی اسناد ادارات و شرکت های بزرگ با استفاده از این محصول برطرف گردید. البته این محصول نیز مانند هر محصول دیگری توسط شرکت های مختلفی در شکل و مکانیزم های متفاوتی تولید می گردند که هر کدام دارای قابلیت های متفاوتی بوده و خریداران بر حسب نیاز مجموعه خود اقدام به خرید می نمایند.

۰/۵ (۰ نظر)
[Total Count:۱Average:۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *