قفسه کتابخانه ای ام دی اف

قفسه کتابخانه

کتاب فقط یک شی نیست و حتی مجموعه ای از اطلاعات نیز نیست. کتاب یک حضور و وجودی خاص دارد. وقتی تصمیم به خواندن کتاب می گیرم با شوق و ذوق به سراغ قفسه کتابخانه می رویم. به دنبال کتاب مورد نظرمان سراغ قفسه هایی که پر از کتابهایی با عنوان های مختلف اند را میگیریم . در یک کتابخانه خوب ، باید طراحی و چیدمان قفسه ها به گونه ای باشد که علاوه بر سهولت در یافتن کتاب، فضا و نور مناسب برای مطالعه کتابخوان ها وجود داشته باشد.

  ثبـــت سفـــــارش

  در روز های شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۶ پاسخگوی تماس های شما عزیزان هستیم.در صورتی که تمایل دارید کارشناسان فروش شرکت جهان بایگان با شما تماس حاصل نمایند لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

  واحد فـروش :۷۹ ۸۲ ۴۳ ۶۵ – ۰۲۱

   

  اغلب مردم قفسه های کتاب را کاملا صاف تصور می کنند قفسه هایی با خطوط افقی اما برای طراحی قفسه های کتابخانه باید کاربران آن را در نظر گرفت به طور مثال مهد های کودک و پیش دبستانی و دبستان نوعی از طراحی را می طلبد . چون کتاب ها به طور غالب کم حجم و در اندازه های مختلف هستند .

  پس کتاب ها سبک بوده و در طراحی قفسه دستمان باز تر است و می توانیم از عناصر مختلف برای ساخت قفسه استفاده کنیم. عناصری که زیبا ترند و رنگبندی متنوعی داشته و البته قابلیت اجرای طرح را دارند. کتاب ها را بر اساس موضوعشان طبقه بندی کرده و قفسه را متناسب با موضوع ، طراحی میکنیم. کتابخانه‌های عمومی از نظر قفسه‌بندی انواع گوناگونی دارند. که سه نوع قفسه بسته وقفسه باز و قفسه نشریات از معمول‌ترین این شیوه‌ها در قفسه بندی است.

  قفسه بایگانی اداری

  این مطلب را نیز بخوانید :

  قفسه کتابخانه ای ریلی

  چیدمان قفسه کتابخانه

  امروزه مردم به طراحی و دکوراسیون اهمیت زیادی قائل هستند به خصوص اگر فردی به کتاب و کتابخانه نیز علاقه مند باشد برای طراحی زیبای قفسه های کتابخانه خود باید خلاقیت ونوآوری به خرج دهد. اگر قفسه های کتاب را چیزی بیش تر از محل نگهداری کتاب بدانیم باید به دنبال پیدا کردن خاص ترین روش برای چیدمان کتاب های خود باشیم به همین منظور باید از ایده های جالبی برای طراحی جذاب قفسه های کتابخانه استفاده کنیم.

  ۱. مرتب کردن کتابخانه بر اساس حروف الفبا : افرادی که مطالعه زیادی دارند با استفاده از این روش کتاب مورد نظر خود را می توانند به آسانی پیدا کنند و در این روش باید کتاب ها را بر اساس حروف الفبا در جای خود قرار میگیرند.

  ۲. ساخت قفسه بر اساس کتاب های خوانده شده و آنهایی که هنوز خوانده نشده اند

  ۳. ایجاد قفسه کتابخانه ای رنگین کمانی: چینش کتاب ها با توجه به رنگ جلد آنها زیبایی خاصی در فضای قفسه ها به وجود می آورد .

  ۴. قفسه‌های نورپردازی شده :در تزئین قفسه‌های کتابخانه تنها نکته‌ مهم این نیست که آن‌ها را از کتاب و وسایل تزئینی پر کنید. نورپردازی در ظاهر قفسه‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کند.. هنگام نورپردازی به هماهنگی نور با استایل انتخابی کتابخانه‌تان دقت کنید و مد نظر داشته باشید که این نورپردازی بخش‌های محبوبِ قفسه های کتابخانه‌ شما را بیشتر به چشم بیاورد. این نکته را هم فراموش نکنید که تاریک باقی گذاشتن برخی قفسه‌ها می‌تواند به اندازه قفسه‌های روشن و نورپردازی‌شده تاثیرگذار و زیبا باشد.

  ۵. قفسه کتاب و فایل اداری : برای جلوگیری از به وجود آمئن به هم ریختگی بهتر است قفسه فایل های اداری و کتاب ها را از هم جدا کنیم.

  ۶. قفسه کتابخانه کودکانه : یکی از مکان هایی که قفسه کتاب در آن ضروری است اتاق خواب کودک است زیرا کتاب و اسباب بازی دو وسیله ای هستند که در اتاق کودکان همواره در حال افزایش است و تا بخود بیایید متوجه تعداد زیاد آنها خواهید شد که نمایی نامرتب و بهم ریخته به دکوراسیون اتاق می دهند به همین منظور میتوان از قفسه های استفاده کرد که تلفیقی از کتاب و اسباب بازی است .

  ۰/۵ (۰ نظر)
  [Total Count:۱Average:۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *